Embalaža za jajca

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. maj 2009 7:52

Krka a si ti moja sestrična, ta ima tudi rada škatle za 6 kom, Mi že dolgo zbiramo škatle od jajc, enkrat enim sorodnikom, drugič drugim, včasih pa gospe iz vasi, pri kateri kupimo jajca. Tudi za kozarce najdemo prostor.

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. maj 2009 8:13

Trenutno sicer nimam škatel za jajca sem jih ravno včeraj oddala eni sosedi 20. Jih bom pa spravila in ko se spet naberejo sporočim. Me pa bolj podrobno zanima to z jajčnimi lupinami in polži, oziroma zakaj jih še uporabljate. Hvala patka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

27. maj 2009 8:46

patka, mi jih lepo posušimo, potem pa jih v dlani zdrobiš in posuješ po delu vrta, kjer imaš težave s polži. Pri nas lepo deluje. Če je pa bolj kdo ustvarjalne sorte (hrček), pa v polovičke lupinice lahko vlije vosek za svečko,...

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. maj 2009 9:08

ali pa na lupino narišeš en lep obrazek in vanj poseješ (na vati) vodno krešo. klavdija

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. maj 2009 13:06

Vsako soboto pridejo k nam eni kmeti ki prodajajo jajca in krompir,največkrat kupujem jajca od njih .Po zimi tudi prihajajo samo nimajo jajca,tako da jih kupujemo v trgovini.Vse tiste škatle sem zbirala in prejšnjo soboto jim dala.Podarili so mi 15 jajc.Zbiram tudi kozarce,steklenice skoraj da ne uporabljamo.Zato tudi bezgov sok naredim v kozarce. golubić

branka171

sporočila: 218

27. maj 2009 17:09

Me pa bolj podrobno zanima to z jajčnimi lupinami in polži, oziroma zakaj jih še uporabljate. "Zberite,kar se da veliko jajčnih lupin (lupine kuhanih jajc niso primerne).Zdrobite jih na drobno pri pojemajoči luni(pri rastoči se jajčne lupine ne drobijo in niso ostre, temveč se lepijo skupaj z notranjo mreno) in raztrosite drobce po celi gredi okoli rastlin pri rastoči luni. polže ki so že zlezli na gredo prej poberite . Ostri robovi so učinkovito strašilo za živali z nežno kožo. Ko trosimo lupine mora luna rasti, ker zemlja takrat ne sprejema toliko vlage..."iz knjige Vse ob pravem času branka171

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. maj 2009 17:12

Tudi jaz sem šparovna, pa na srečo nikoli kregana. Vam povem eno čist resnično. Morda se vam bo zdelo smešno, pa je vendaarle res. Moj tast si je namreč naredil sila smešno sprehajalno palico in to samo zato, ker mu je vsako stvar škoda dat v smeti. Torej: spodnji del je bil konček cevi za centralno in ker je bil prekratej je v nadaljevanju sledil konec smučarske palice, na kateri se je lepo blestel napis ELAN. Držalo je bila ena stara kljuka od nekih vrat in spodaj da ni drselo, tisti plastični stvor, ki sicer ustavlja vrata, da ne treščijo v steno. Pa dane govorim o razno raznih praznih konzervah iz katere dela luči.... lp Vesna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

27. maj 2009 19:05

Če koga zanimajo škatle, jih lahko dam samo da se jih rešim.

 

Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. maj 2009 22:07

Dragička, kdaj pridem iskat, itak sem samo čez cesto doma.

Loni Makaroni

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

28. maj 2009 7:38

 vidim, da nas je tukaj kar nekaj "hrčkov".

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti