Embalaža za jajca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. maj 2009 15:24

proxima je napisal/a:
Po mojem jih kokice ne smejo dobivat, ker lahko pridejo na okus (bo Loni vec povedala).Sicer mi je pa nekoliko lazje pri srcu, ker nisem edina, ki pomiva jogurtove loncke, hi, hi...:)))))))lp, proxima

Kokice pridejo rade na okus, to pa ja, ma naše ne, ker so večino časa zunaj, ko so bile pa zaprte, je znalo bit problem vse skupaj. Drugače grejo pa lupine še skupaj s koprivami v sod z vodo za vrt zalivat.

Jogurtovi in vsi ostali lončki so pa super stvar, spravljam tudi vse take od krem, ki se dajo zapret - so super za zvarke iz domače lekarne in zakaj bi kupovali nove, če tem nič ne manjka.

Loni Makaroni

slavi77  

član od: 20.2.2009

sporočila: 41

26. maj 2009 16:01

zadnjič sem brala knjigo,Kako smo preživeli komunizem in se smejali,ugotovila sem da jaz še vedno delam nekatere stvari kot so jih v komunizmu.Spravljam škatle od jajc,kozarce za ozimnico,s staro majico se pa ja še vedno lahko obriše tla...Avtorica je napisala da so se ji v 80-tih zahodnjaki smejali,ker je veliko stvari še večkrat uporabila,ki so na zahodu bile za v koš. slavi77

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. maj 2009 16:04

slavi77 je napisal/a:
zadnjič sem brala knjigo,Kako smo preživeli komunizem in se smejali,ugotovila sem da jaz še vedno delam nekatere stvari kot so jih v komunizmu.Spravljam škatle od jajc,kozarce za ozimnico,s staro majico se pa ja še vedno lahko obriše tla...Avtorica je napisala da so se ji v 80-tih zahodnjaki smejali,ker je veliko stvari še večkrat uporabila,ki so na zahodu bile za v koš. slavi77

Danes bi temu rekli recikliranje in odgovorno vedenje, ekološka zavest in kaj takega še. Ni slabega v tem, da še vedno tako delamo, saj res ni treba, da se prav vsega učimo tam, kjer so razsipni čez vse meje............ Sem nekako na tvoji strani, slavi77 in me ni prav nič sram tega, nasprotno.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

26. maj 2009 16:18

rimljanka je napisal/a:
Sem nekako na tvoji strani, slavi77 in me ni prav nič sram tega, nasprotno.
se podpišem...tole je hvale vredno (je pa že stari rek - čez 100 let vse prav pride)

neznan uporabnik

26. maj 2009 16:46

in ker imamo v bajti dolgo lajtungo (upam, da se meni to ne pozna preveč hihi), prestrežem mrzlo vodo preden topla priteče in z njo počnem potem kaj drugega. papirnate vrečke od kruha... za čajčke embalažo od jajc nesem branjevki na trg.. jajčne lupine so tudi dodatek zemlji za rože (ja, sej vem, odvisno katere..) da ne ponavljam vsega za vami.. ja, pa vse plenice (tetra) smo do kraja ponucali... jst imam lep občutek ko to počnem, pa čeprav sem kdaj kregana, da sem kot (cenzura!)! japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. maj 2009 19:02

slavi77 mi tud tko delamo.. pa lončke od skute ipd... pol pa ne rabimo tupperware.. hehe svoje tetra plenice še pa kr nucam... sam da za druge namene ;) bannanna_v_slo ;)

Babyface  

član od: 5.8.2005

sporočila: 20

26. maj 2009 19:29

Se strinjam z vsem zgoraj napisanim. Zakaj bi polnili smeti, če lahko stvari še uporabimo. Škatle od jajc gredo vedno nazaj (in se napolnijo) - super zadeva, če delujejo lupine pri polžih - moramo sprabat! Lonček se sicer čisto vsak ne shrani, nekaj pa že. Ostali gredo v odpadke za plastiko. Stare majice, spodnje perilo itd. so odlični za brisanje po tleh ali kje drugje. Tudi lončki od skute ipd. se ohranijo., kozarci za ozimnico itak :) Podpiram reciklažo! Babyface

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

26. maj 2009 20:05

če ima kdo stare škatle od jajc za oddat se jaz priporočam. Hvala vnaprej božena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. maj 2009 20:08

Božena, se bo treba kar v vrsto postavit.

 

 

Loni Makaroni

krka  

član od: 6.5.2007

sporočila: 24

26. maj 2009 22:06

Mi smo pa navadili sorodnike, da nam nosijo prazne škatle od jajc, nazaj pa seveda dobijo kakšno polno domačih jajc. Meni so najbolj všeč tiste za 6 kom. krka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti