Šivalni stroj

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. jul 2008 22:32

Jaz imam Toyotin stroj, ki ima tudi overlock šiv, vendar ta ni primerljiv s tistim, ki ga naredi tapravi overlock stroj (imam oba). Bi bilo fajn najprej probat, kako zgleda, da ne boš razočarana.. Jaz si s tem šivom ne morem nič bolj pomagat, kot z navadnim cikcakom. Po moje bi bila res boljša naložba kakšen tapravi overlock, ki ti še odreže blago, zraven pa en stari, malo rabljen Bagat ali kaj podobnega...

čoko

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. jul 2008 22:36

Še dobro, da vem, ker se že ogrevam za en Toyotin stroj, ki ima več takih šivov, vsaj tako piše. Katerega pa imaš, če smem vprašat? Jelenckova

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. jul 2008 22:48

Toyota jeans je tale moj, jeans fajn šiva, za elastične materiale je pa bolj tako...

čoko

5ka  

član od: 5.8.2008

sporočila: 1

5. avg 2008 13:29

Jaz sem si lansko leto kupila Toyotin šivalni stroj ESG325 za cca. 288 evrov. Z njim sem zelo zadovoljna, ker ima veliko možnosti in je enostaven za uporabo (ker jaz res nisem za tehnične stvari:S). 5ka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

5. avg 2008 13:37

frina je napisal/a:

Na kratko: začetnkim in tistim, ki niste preveč zahtevni in ne boste veliko šivali, svetujem nakup starega Bagatovega stroja ( Slavica, Danica, Višnja), razren Ruže, od nekoga, ki ni dosti šival. F r i n a

Še lahko jaz tukaj pristavim svoje vprašanje? Doma smo imeli oz. še imamo pokvarjen šivalni stroj Bagat Ruža. Stroj je star več kot 20 let, že od samega začetka pa so bili problemi, ker je šival samo od zgoraj, spodnje niti pa ni vlekel. Čeprav je bil večkrat na popravilu, se te napake ni dalo nikoli odpraviti. Nekaj časa je šival, potem pa se je spet pokvaril. Nazadnje smo obupali. Ali imate oz. ste imeli tudi drugi s tem strojem (Ruža) takšne težave? Tudi jaz bi rada imela nov šivalni stroj. Če pa bi morala izbrati na pamet, pa bi se verjetno odločila za Toyoto. Vidim, da jih kar na veliko ponujajo. Pa še Japoncem zelo zaupam. Črna mamba

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

5. avg 2008 13:53

Tudi jaz imam Elno, ki ima overlock šiv. Seveda ni primerljiv s tapravo overlock mašino. Zaenkrat sem zadovoljna, res pa je, da ne šivam ne vem koliko, saj sem šele dobro začela. Uspelo mi je celo zarobit hlače... :) Mislim pa, da je treba za dober stroj kar sečt globoko v žep, ampak kakor pravita moja mama in babica z veliko izkušnjami, se splača. Ja, na tečaj pa še nisem šla, sem začela kar šivat...

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

5. avg 2008 14:16

Imam Bagat Ružo (mislim, da je step). Na njej sem šivala že vse mogoče, od skaja do svile, pa še kar dela. Je pa stara tudi prek 20 let. Med drugim sem po poklicu tudi šivilja in sem svoje čase kar veliko šivala na ta stroj. Pred časom sem si kupila overlock znamke Singer, (sicer rabljen, ko sem ga preizkusila pri prodajalki, je super delal), pri menjavi sukancev pa nikakor ne morem uštimati napetosti, da bi lepo šival. Sedaj je nekje v kotu, stara Ruža in njen cik-cak vbod pa sta spet v akciji. Če bo šivanje bolj ljubiteljsko, ne potrebujete strojev z veliko funkcijami, ker več ali manj rabiš samo tri (ravni vbod, mali cik-cak za gumbnice, velik cik-cak za obentlat). To je moje mnenje, izbira pa je seveda vaša. Kot je že povedala Čoko, so ti overlock šivi na strojih bolj vaba za nakup, ker je nemogoče naredit z dvema sukancema enak šiv, kot s štirimi. Lep pozdrav, pa veliko uspeha pri šivanju trlica

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

5. avg 2008 15:25

Točno tako, Ruža step, se imenuje stroj. Trlica, me veseli, da nimaš težav z njo. Toda če me spomin ne vara, ta stroj ne šiva debelejših tkanin (npr. jeansa). Se morda motim? Drugače pa ima ta stroj ogromno funkcij, za amatersko šivanje pa resnici na ljubo res potrebuješ samo tri, tako kot si napisala. Črna mamba

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

5. avg 2008 15:26

Meni je dedek Mraz prinesel ravno tako Singerco, kot je na sliki. Sem zadovoljna. Jaz veliko šivam, pa se mi obnese. Sploh če pogledaš ceno. Imam pa tudi Toyoto entlarco, ki je stara 16 let dela pa kot urca, takrat sem dala malo več, pa se mi to obrestuje. Svetujem ti naslednje. Pri mašini je važno, da se lahko šiv poljubno nastavi po širini in dolžini , da se lahko z njo dela luknice. Overlok šiv in ostalei šive pri navadni mašini pa jaz malo uporabljam. Saj vedno zašiješ ravni šiv potem pa obštepaš s cik-cak. Moja prejšnja mašina je bila iz Aldija (naš Hofef), dela sicer še danes, z njo šiva hčerka, stara bo pa letos jeseni 9 let, je pa kar nekaj blaga prešivala in preštepala. Če se boš učila šivati od začetka, kupi kakšno preprosto mašino, vsaj za začetek. Pa veliko užitkov ob šivanju. Lp, Klavdija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. avg 2008 20:02

Zgleda, da nas je več tukaj gor, katere imamo  Bagatovo Ružo. Tudi moja ima krepko čez 20 let in šiva tako dobro, kot prvi dan. Mambica, čudi me, da ti jo niso usposobili, ali pa zamenjali, saj imajo take stvari garancijo. Šiva tudi debelo blago, včasih sem za hčeri šivala zimske jakne, pa tudi z jeansom ni bilo nikoli problemov.

Mami je imela  dolgo let singerico in se ji še danes kolca po njej. Zdaj  ima Toyoto  jeans, pa zgleda kot igračka proti prejšni in  moji in se ne da  primerjat. Se mi zdi plastik fantastik, pa še tista zadeva spodaj, kadar ji kaj zatarokira, jo ne zna sama spraviti v red in ji moram priti sestavit.

 

Kot piše predhodnica, pri šivalnem stroju običajno potrebujemo prav malo, glede na število programov, tako, kot pri večini aparatov v gospodinjstvu.

Lijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti