Razočaranje nad cenilci zm

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

tema odprta - 18. jul 2008 11:45 | ogledi: 2.627 | odgovori: 14

Včeraj smo doma doživeli takšno razočaranje, da še nam danes ne gre v glavo. Toča nam je stolkla vinograd in to poštene mere, na srečo (ali na žalost, saj nevem) imamo zavarovano. No in včeraj po peti uri popoldan se pripelje avto na dvorišče, vpraša po priimku, brez kakršne koli predstavitve in da je cenilec, še dobro, da je bila na avtu oznaka zavarovalnice, ker drugače sploh ne bi vedli kdo so. Cenilec se napoti proti sosedovemu vinogradu in oče mu pravi, da to pa ni naše in gresta na pravo parcelo. Malo pogleda nekaj napiše in zahteva podpis, oče seveda podpiše. Oče ga prosi, če gre pogledat malo naprej, ker tam je stolklo minimalno 80%, ampak cenilec reče, da ga ne zanima, da ima že zadosti vinograda za danes. Oče ponižno še enkrat prosi, če gre pogledat še druge sorte, kjer je dosti večja škoda, ampak njega ne zanima. Vse skupaj je trajalo max. 10 minut. Aja, pa še to, bila sta dva, ampak ta drugi se je "igral " s telefonom, potem pa se vsedel v avto in čakal. Oče je tak razočaran, ker starša se s tem v bistvu preživljata. In tak odnos, me ne zanima, na katerokoli vprašanje, pa je res ....

Vem, da ni kulinarična tema, ampak enostavno sem morala nekomu povedat, ker vre v meni. Takšen odnos, ki smo ga včeraj doživeli, pa ni za nikamor. Razumem, da dela cel dan in da ima vsega dosti, ampak tega nismo mi krivi. Zato je tudi plačan. Sem v službi, kjer imam opravka s strankami, pa se ne smem dovoliti, da bi svojo slabo voljo stresla na stranko.

Imate tudi vi podobno izkušnjo?

Lep dan še naprej

multicolor

Temo je spremenil(a) multicolor dne 18. jul 2008 11:45:54

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. jul 2008 11:56

Ne s tega področja, so mi pa pri ZM ocenjevali stolčen avto po nesreči (ki je nisem zakrivila). Je tip od daleč pogledal blatnik, ga slikal in se obrnil , da gre v pisarno. Potem sem mu morala sama s prstom pokazat na vse ostale (večje!) poškodbe, da je z naveličanim vzdihljajem poslikal in popisal še to. Tako očitno se mu ni dalo, da je bilo še meni nerodno...

Jaz bi na vašem mestu čimprej še sama čim več poslikala in natančno popisala škodo za primer, če se boste morali pritožit na izračun zavarovalnice..

čoko

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

18. jul 2008 12:14

Čao, dve leti nazaj, ko nam je toča stolkla vse strehe - hiša, poslopje.... je tudi k nam prišpel cenilec podobnega kova, samo iz druge zavarovalnice in škodo ocenil na minimalno, ni bilo zadosti niti za nadomestit samo stolčneo opeko enega poslopja. Hja, še danes se vlečejo zahtevki, pritožbe.... Lep pozdravček, S.

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

18. jul 2008 12:22

Vse poslikajte sami in s slikami vred in detjlnim popisom in opisom škode pojdite do zavarovalnice, zraven pa dajte še pritožbo zoper tega cenilca. Zagotovo je tam napisano njegovo ime. In to najbolje, da še danes naredite. Slike so komot lahko na CDju. Jaz sem šla na ZM, po prometni nesreči, enako, še pogledali niso avta, potem pa niso priznali nekih poškodb. Mož se je zjezil, je vse poslikal, še isti dan napisal cel roman o avtu in poškodbah, pa še pritožbo čez cenilca zraven. So zelo hitro ugodili zahtevku in poravnali celotno škodo. LP,Janina. JaninaC

multicolor  

član od: 23.2.2007

sporočila: 28

18. jul 2008 12:37

No vidim, da nismo edini, ki imamo slabe izkušnje. Slikali smo po vsaki toči, 3 krat nam je že tolklo, tak da to mam, tudi ob prijavi sem jih priložila. Najbolj me jezi, ta odnos do človeka. Tak je že slaba volja zaradi tako velike škode, pa, da bi vsaj malo sočutja pokazali, ne to pa ne. Zdaj sem dobila podatke, kdo sploh je, ker se ni predstavil, tak, da bom verjetno res dala pritožbo zoper cenilca. Najhuje pa je to, da te zavarovalnice živijo v bistvu na račun nas, zavarovancev. Žalostno res. multicolor

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

18. jul 2008 13:50

Tipično po zavarovalniško, da bo ja čimmanjša odškodnina. Pritožbo s slikami čimprej poslati na zavarovalnico. reza

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

18. jul 2008 19:32

Multicolor, mogoče je čas za zamenjavo zavarovalnice. Saj imamo v Sloveniji več zavarovalnic in ne samo dotične. Vsekakor pa takoj napisati pritožbo, tudi na obnašanje zavarovalnega agenta. regina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. jul 2008 21:05

Ja to je pa res zanimivo... vsako leto se prismeje agent skozi vrata, prijazen, da kar teče od njega. Ko jih pa rabiš, takrat pa tako obnašanje. Čimprej zamenjaj zavarovalnico in napiši pritožbo. Mislim, da je dovolj velika konkurenca, da bojo naredili marsikaj, da ne izgubijo stranke. Vsaj na našem koncu je tako. matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jul 2008 21:35

Tudi jaz imam z ZM slabe izkušnje. Mož je bil zavarovan na 2 zavarovalnicah, Mariborski in triglavu. Po prometni nesreči, ki je ni zakrivil, mu v prvi niso priznali nobene poškodbe, kljub zlomljeni nogi, na drugi pa vse, plačali bolniške dneve, trajanje gipsa in rehabilitacijo in ocenili 3% invalidnost. Kaj to pomeni, da polomljena noga za ene velja za druge pa ni polomljena? Kljub slikam in izvidom? No na to zavarovalnico sigurno več ne gremo, pa še vsem povemo, naj ne sodelujejo z njo. Aja, pri obeh je imel sklenjeno enaki tip zavarovanja. Kyara

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

18. jul 2008 21:39

Žal mi je da vam je neurje uničilo toliko vašega dela .

Pred leti je pri meni doma neurje v celoti razkrilo kozolec, ter druga poslopja.Ko je prišel cenilec je le ta začel premetavati strešnike in je tistega kjer ga je bilo več kot pol dajal na eno stran, ostale na drugo, pa ga moj oče vpraša kaj počne.Možak je razložil, da bo tako lažje ugotovil koliko je dejansko škode, saj če bo , sedaj se ne spomnim kolko % je rekel, celega , potem  zavarovalnica ne povrne škode, češ da ni dovolj velika.

Možak je komaj odnesel cele pete, tako je bil oče hud.

 

Od tega zavarovalnice živijo.Da so prijazni pri pridobivanju strank, pri izdatku pa postanejo arogantni in popolnoma nesramni.

Kar hudo mi je za tvoje starše, ker vem koliko se trudijo za to da obdelujejo zemljo.

Želim vam, da bi posledice neurja čimprej odstranili in da ne bi izgubili volje.

lp

mizarka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. jul 2008 1:08

Čao, saj tudi drugje niso dosti boljši, morda za odtenek ali pa pri eni stvari. Tudi z drugimi ima nekdo slabe izkušnje. Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti