Še en nezaželjeni podnajemnik-kuščar?

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

18. jul 2008 15:53

Čez dan pa pančka

Vilina, sprejmi ga takega, kot je. In preživita dopust skupaj. 

Strupen ni, požrl te tudi ne bo, po tebi tudi ne bo lezel.  Kvečjemu veliko veselja ti bo naredil. Opazuj ga, znajo biti prav hecni.

 

So bili naši spremljevalci na že kar nekaj dopustih (pa ne samo taki majhni)  in ti zagotavljam, da nam niso prav nič hudega storili.

 

 

 

 

 

 

 

 

barbara9

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2008 18:42

Veseli me, da je tolkiko strpnosti do živali med nami. Je vse prepogosto, da se živali kar po dolgem in počez ubijajo, odgnjajo,... In to počno tudi taki, ki se proglašajo za ljubitelje narave, jedo menda samo EKO pridelano hrano, in so sploh...

rimljanka - zasebno mnenje

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. jul 2008 21:23

Vilina je napisal/a:
Punce, hvala za tak odziv, res! V spalnici imam dejansko čez noč prižgano tisto luč, kamor se ulovijo vešče, komarji in podobno, tam očitno potem preži na vse te zoprne žuželke. Mogoče še eno neumno vprašanje-kje pa je čez dan? Mislite, da ostane v hiši? In ali je možno, da jih je več (opazili smo ga namreč na več mestih v hiši) ali je to eden, ki šviga sem in tja? Sem verjetno že nadležna s tole živalco, ampak sedaj, po vseh vaših komentarjih me je vse skupaj začelo res zanimati in ne samo motiti! lenka
Jaz sem opazovala en parček, ki se je vsak večer postavil na prežo v bližino luči nad zunanjimi pomivalnimi koriti v kampu. Tudi sama sem se spraševala, kje sta čez dan, dokler ju nisem zasačila spati v tesni razpoki za električno omarico. Moj sklep: gekončki se čez dan skrivajo v temnih, senčnih kotiških (razpokah, špranjah itd.). Bom pa še letos na dopustu preverila in vam poročam - tam "imamo" blizu 10 gekonov in zvečer, ko gremo k šefu kampa na pijačo, vsi zvijamo vratove in buljimo v strop oštarije, tako žurko imajo. Človeku je kar toplo pri srcu, ko vidi, koliko komarjev manj ga bo tisto noč gnjavilo. mamaF - Mojca

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

19. jul 2008 0:10

Kakšen se najde tudi v Ljubljani. Naš maček je lansko leto (po moji stastiki, ki ni (nujno) tudi dejanska..) ujel štiri. Dva sta bila podobna tokeju (ujela sem sicer le še daljši (modrozeleno-siv rep..). vesoljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2008 8:17

No, vesoljka, gekonov v ljubljani nisi videla, kuščarji pa seveda so....pozidne kuščarice običajno. pohgoste na pokoplaiščih, kjer je toplo od vsega peska, marmorja,....vsaj pri nas se jih redno videva....

rimljanka - zasebno mnenje

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

19. jul 2008 9:16

Še enkrat hvala vsem za tak odziv. Gekon torej ostane pri nas-poročam po dopustu, če bo kaj posebnega. lenka

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

19. jul 2008 14:31

rimljanka je napisal/a:

No, vesoljka, gekonov v ljubljani nisi videla, kuščarji pa seveda so....pozidne kuščarice običajno. pohgoste na pokoplaiščih, kjer je toplo od vsega peska, marmorja,....vsaj pri nas se jih redno videva....

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
No, martinček ni bil, jih imamo tudi polno okoli. Kakorkoli, bilo je nekaj zelo neobičajnega, ker je šokiralo še mojega očeta, ki je v svojih letih na našem koncu videl že marsikaj. Meni so v spominu ostale neobičajne barve na drugačni, ne tako gladki koži, kot jo ima martinček. vesoljka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jul 2008 16:45

Morda je bil pa zelenec, malo večji je od običajnih kuščarjev. martinčki so pa pri nas zelo redki, tisti, ki jim tako rečemo, to niso.

rimljanka - zasebno mnenje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. jul 2008 13:26

rimljanka je napisal/a:

Morda je bil pa zelenec, malo večji je od običajnih kuščarjev. martinčki so pa pri nas zelo redki, tisti, ki jim tako rečemo, to niso.

rimljanka - zasebno mnenje

 

Rimljanka, kakšni pa so pravi martinčki?  So potem tisti mali, ki jih je polno po skalah in zidovih, kuščarji male sorte? Če ti ni pretežko bi prosila za slikovno primerjavo: kuščar, zelenec, martinček, ker me res zanima.

Cila

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. jul 2008 14:52

Rimljanka verjetno ne bo huda, če ti vsaj malček pomagam še jaz (kuščarice imam namreč zelo rada in imam zato spravljen tudi tale link): http://sl.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Ku%C5%A1%C4%8 Dosti let smo imeli doma na vrtu "stalnega", prelepega zelenca. Potem ga je nekega dne požrl naš maček, grdoba grda. Predstavljajte si puhastega belega mačka z modrimi očmi, ki mu iz gobca visi smaragdno zelen rep..... Takole je izgledal "moj" zelenec (Lacerta viridis): http://uk.geocities.com/thasos%40btinternet.com/Green" border=0> Tole je martinček (Lacerta agilis): http://sl.wikipedia.org/wiki/Martin%C4%8Dek Tole je pri nas pogosta pozidna kuščarica (Podarcis muralis) - na 4. sliki : http://www.notranjski-park.si/index.php?catid=87&la Pa naj končam še zgodbo o mačku. Tistega dne sem se nanj močno razjezila in mu izrekla vse grde besede (ki niso za javnost). Potem ga ni bilo več domov. Seveda sem se tolkla po glavi in krivila samo sebe, hkrati pa se tolažila z mislijo, da je šel pač za par dni za ljubicami.... Čez dva tedna ga je znanec našel poginulega na drugem koncu vasi. V istem tednu je zbolelo in poginilo še več mačk v tistem koncu. Veterinar je potrdil, da je bil vzrok strup za polže. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti