Še en nezaželjeni podnajemnik-kuščar?

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

18. jul 2008 12:20

Eh, Vilina, pusti ga, saj kaže, da se pri vas dobro počuti pa tudi domovinsko pravico v vaši hiši si verjetno lasti, saj je skoraj celo leto rezervirana le zanj neny111

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2008 14:38

No, če pomisliš, koliko muh, pajkov,...poje.... jaz ga vsekakor ne bi preganjala. nekaj podobnega (se ne spomnim več natanko9 smo imeli v sobah na malti. je bilo čisto fletno.

rimljanka - zasebno mnenje

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

18. jul 2008 14:52

Glede na to, da je vaša hiška večinoma prazna ste lahko veseli, da ga imate. Jaz ga prav gotovo ne bi preganjala. Si predstavljaš kakšna pisana druščina bi vas pričakala v hiški vsako leto, če ga ne bi bilo? Kar pogumno, je popolnoma neškodljiv. Lp skrzolin

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. jul 2008 14:55

Mogoče zapreš vse dostope v spalnici, da se ne privleče tja. Drugod pa se bo tako ali tako potuhnil, ko boste rogovilili po hiši. Na Hvaru so me poučili, da je to domača žival. Pride in odide in polovi muhe. Pred tem sem seveda zagnala vik in krik in toliko da nisem naši gostiteljici skočila na glavo od strahu....

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

18. jul 2008 15:05

tudi mi imamo že drugo leto takšnega simpatičnega hišnega prijatelja, ki nas pride obiskat v kot terase na morju vsak večer. Imel je tudi prijateljico, vendar sta se skregala- to je bilo cviljenja, ko je ona/on njo/njega ugriznil za rep. od takrat vem, da se tile prijatelji tudi oglašaja - prav nežno cviljenje, nič neprijetnega, ja - morda res podobno mišjemu cviljenju, ampak miši že dolgo nisem slišala. Nekje sem že prej prebrala, kako prijazen je tale prijatelj: vse zoprne mušice nam zvečer poje. Se kar bojim, da se bo zredil in bo padel na tla od prevelikega trebuha. Zadnjič sem ga pa res našla v hodniku - revček se je stisnil v kot in ni ganil. Hrane tudi ni bilo nič ali pa mi je že prej pajka pojedel. Nežno sem ga z metlo spravila ven brez težav. Moj nasvet: ne bojte se ga, on se boji vas, saj je veliko manjši. Dobro si ga oglejte, je prav prikupen. Opazujte ga, kako lovi mrčes, je prav zabavno, če vas bolj ne zanima televizija. Če pride v hišo, nežno z metlo pokažite, kdo je gospodar. In čez zimo dobro zatesnite okna in vrata pa ne bo moral notri. Čez poletje pa mreže na okna pa bo. lp, župca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. jul 2008 15:17

Punce, gekoni SO v Dalmaciji.Tudi v Kvarnerju. Na plano pridejo ponoči in prežijo v bližini luči, kamor prihajajo vešče, komarji itd. Opazovati njihovo spretnost pri lovu je pravi privilegij....in zelo zabavno. Kako šibajo po stropu zaradi svojih "lepljivih" nogic - fantazija! Ne bojte se jih, to so zelo plašne živalce, ki človeku nimajo kaj škoditi, pri "odstranjevanju" nam zoprnih žuželk so pa naši dobri zavezniki. PS. Obstaja društvo za zaščito teh živalc, lani je bila moja prijateljica slikarka na lik. koloniji na Susku (ali Lošinju), slike pa so prodali v korist tega društva. Na Lošinju mu pravijo "macaklin", meni se zdi ime prav tako simpatično kot živalca. Evo ga: http://miralab.pticica.com/oznakesve.aspx?oznakaid=6039 mamaF - Mojca

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

18. jul 2008 15:33

Punce, hvala za tak odziv, res! V spalnici imam dejansko čez noč prižgano tisto luč, kamor se ulovijo vešče, komarji in podobno, tam očitno potem preži na vse te zoprne žuželke. Mogoče še eno neumno vprašanje-kje pa je čez dan? Mislite, da ostane v hiši? In ali je možno, da jih je več (opazili smo ga namreč na več mestih v hiši) ali je to eden, ki šviga sem in tja? Sem verjetno že nadležna s tole živalco, ampak sedaj, po vseh vaših komentarjih me je vse skupaj začelo res zanimati in ne samo motiti! lenka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. jul 2008 15:43

Eni taki rožnati kuščarji tekajo ponoči po fasadi tudi na Pagu, kjer običajno letujemo. Mene bolj spominjajo na našo človeško ribico, kot pa na slike kuščarjev, katerih povezave ste objavile. Menetele živalice ne motijo, kocine se mi dvignejo ob škorpijonih.

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 18. jul 2008 15:43:48

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2008 15:45

Strahovi pred pajki, gekoni itd itd...se s terapijo zelo lepo odpravijo. Vendelina jr.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. jul 2008 15:49

Zakaj pa bi se jih bali? Saj niso nevarni. Naši domači. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti