Še en nezaželjeni podnajemnik-kuščar?

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 18. jul 2008 11:04 | ogledi: 6.137 | odgovori: 32

Torej, na enem od otokov v J Dalmaciji imamo staro družinsko hišo, kamor hodimo na dopust in smo tam tudi neizmerno zadovoljni. Hiša je čez zimo prazna,"obljudena" je samo dva meseca poleti. V sobi, kjer spim, sem prvič pred dvema letoma opazila na zidu kuščarja dolgega kake 10 cm, takšne bolj rožnate barve (ne tistega zelenega, navadnega). Opazili smo tudi, da ta živalca daje od sebe neke posebne zvoke, za katere sem najprej mislila, da gre za miši, ampak smo potem ugotovili, da se oglaša tale naš skrivnostni kuščar. Nekdo mi je rekel, da gre za posebno vrsto kuščarja z imenom gekon, ki je pravzaprav v hiši koristen, saj se hrani z žuželkami, ki se drugače potikajo po hiši. Vse lepo in prav, ampak meni je vseeno neprijetno z njim v sobi?! Ima mogoče kdo kako podobno izkušnjo, je to res gekon oz. kako spraviti iz sobe in ali ni druge kot da se nanj navadim? Saj drugače res ni moteč, ampak npr. enkrat lani sem se ponoči zbudila in je ravno na zidu zgrabil nočno veščo in jo pohrustal,me je kar zmrazilo....ne vem, saj mogoče sem preobčutljiva, mož mi pravi, naj ne kompliciram....kaj pa vi mislite?

lenka

janesa  

član od: 27.5.2007

sporočila: 20

18. jul 2008 11:08

a niso gekoni na Madagaskarju janesa

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

18. jul 2008 11:14

Lahko je komu pobegnil iz terarija. Sicer pa vem, da je življenjska doba gekonov zelo dolga in sicer od 30 do 35 let, tako da, predraga Vilina, upaj da jih ima vsaj kakih 20 za sabo macadamia

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

18. jul 2008 11:43

Ja, magnolija, hvala, tale je! Vidim, da ga ponekod imenujejo prav "hišni" gekon... Menda se bom res morala sprijazniti z njim! Dobra stran tegale sobivanja pa je, da v hiši zaradi njega res nimamo ne pajka ne kakšnih drugih žuželk... lenka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. jul 2008 11:44

Meni izgleda, kot ene vrste martinček. Če ni strupen, naj se kar veselo sprehaja naokrog, saj je prav ljubek.

Cila

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

18. jul 2008 11:46

Kako je simpatičen! Lahko ga ujameš in ko boš šla proti domu, ga pusti na Primorskem, mu bom pripravila domek :) macadamia

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

18. jul 2008 11:56

Sej zgleda čisto simpatična in pohlevna žvavca, smo jaz se z njegovim sobivanjem nikakor ne bi sprijaznila - mi grejo kar kocine u luft, ko v živo zagledam kakega plazilca. No ja, bi si ga pa sposodila za ene dva dni (in seveda ta čas šla zdoma), da bi mi pajke po hiši polovil . neny111

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

18. jul 2008 12:05

Ravnokar sem iz dopusta na lošinju. Prvi večer bivanja nas je prišel pozdravit tale kuščar, nismo vedli kaj je to. Naslednji dan pa smo se peljali mimo velike obcestne table (pred Malim lošinjem), s sliko tega kuščarja, da je to macaklin in da je na Lošinju (pa verjetno še kje) zaščiten! http://gecko-macaklin.com/macaklini.htm Enega večera se je začelo nekaj oglašat na trti pred hišo in ratalo je naredit celo nekaj fotk. Vilina, jaz bi ti rekla tako kot ti mož pravi - ne kompliciraj, ker ti ne bo nič naredil. Je pa fino da si to temo odprla, da si dobila informacije, da sploh ni nevaren. tigris

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

18. jul 2008 12:05

Ja, saj, neny111, ampak kaj naj? Morda nažicam moža, da ga ulovi in ga potem odnesemo na čisto drug konec otoka??? lenka

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

18. jul 2008 12:17

Ojoj. Meni gre kurja polt že samo, ko to berem. Saj verjemem, da niso nevarni in da nikomur nič nočejo, samo jaz sem taka strahopetka da se še navadnega martinčka bojim. Kaj vem, jaz bi verjetno moža prosila, da mu naredi čez pol sobe en terarij, pa bi bil tačas tam, potem, ko bi šli, bi bil pa spet gospodar v hiši. Ali pa da ga res odnese na kakšen drug konec otoka. LP, Janina. JaninaC

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti