Lutke v kopru- kaj je primerno za otroke?

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 17. jul 2008 22:58 | ogledi: 1.784 | odgovori: 4

Danes smo šli gledat zvečer z otrokoma na koprsko obalo lutkovno predstavo. Nisem prav dosti razumela, ker je bilo nekaj med italijanščino, angleščino in vreščanjem, ampak šlo je približno takole: najprej en možic, potem pa pride še en in imata neko ponavljajočo debato, ki je obilno zapolnjena z medsebojnimi udarci. Potem pride še dojenček, ki noče spat in kar naprej kriči, pa ga en možic vztrajno polaga v nekaj, za kar sem v začetku mislila, da je zibelka, potem, da je lajna, na koncu se je izkazalo za mesoreznico! Ko je dojenček vztrajno skakal iz "postelje" in kričal, ga je možic potisnil v tisto zadevo z glavo naprej in čez kako minuto so na drugem koncu prišle ven klobase! In potem sva odpeljala svoja otroka proč...

Očitno je motilo samo nas, ostali otroci so se na ves glas smejali, (kar je razumljivo), starši pa tudi.

Kaj pa vi mislite? Predstave otroke zabavajo, jih pa tudi poučujejo in vzgajajo. A je to res primerna vsebina za otroško lutkovno predstavo?

čoko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jul 2008 0:08

Đizus, očitno ste bili priča "sodobni umetnosti", ki je navadni smrtniki ne razumemo. Pa si prepričana, da je šlo za OTROŠKO predstavo? Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2008 8:41

Ste imela pač smolo. Kolikor jaz spremljam lutkovne predstave preko Mini teatra, pa Mini poletja...se otroci izvrstno zabavajo, različnih jeziki jih ne motijo (blazno dobro odreagirajo na madžarske lutkarje) in lutkovne predstave, ki sem jih sama videla, so bile zelo modificirane v vseh delih, kjer bi bilo kakršnokoli nasilje. Na primer: v moderni verziji Volka in kozličkov je volk star in ima zanič zobe in ne more nikogar požreti (ima pa izvrstne songe, ki jih rapa)....pa takih primerov je še ogromno. Skratka, ne odnehajte z obiskovanjem lutkovnih predstav - to je vendar eno veliko veselje, ki otrokom daje veliko kulturnih vsebin, pa navadijo se koncentrirano spremljati nekaj, pa navadijo se obiskovanja gledališč, pa širi se besedni zaklad.... Vendelina jr.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. jul 2008 10:04

Pa to znoriš! Kje so tiste krasne Zverinice iz Rezije....in Kašperl teater.

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. jul 2008 11:45

Itak, da ne bomo zaradi te predstave bojkotirali od zdaj naprej vseh lutk... Ampak tale konkretno me je pa čisto šokirala.

Pa-ja, je bila za otroke, ob 19.30, lepo so pripravili tiste majhne otroške stolčke...

Predstava pa čisto mimo! Me je samo zanimalo, če smo res samo mi tako občutljivi, ali se tudi še komu drugemu zdi neprimerno. Ker proč smo šli pa res samo mi, pa je bila kar gužva...

čoko

Aja, pa različni jeziki me seveda nič ne motijo, le razumela nisem nič, da bi lahko mogoče še o tem kaj povedala..

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 18. jul 2008 11:47:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti