Zdravi tedenski jedilniki

sniperzele  

član od: 17.7.2008

sporočila: 1

tema odprta - 17. jul 2008 14:50 | ogledi: 12.119 | odgovori: 1

Zanima me če ima kdo kakšne zdrave tedenske jedilnike?

Ne zanimajo me nobene hujševalne zadeve, ampak da je jedilnik čim bolj raznovrsten in na način kot ga priporočajo strokovnjaki (Zajtrk poln ogljikovih hidratov, sadne oziroma zelenjavne dopoldanske malice, kosilo sestavljen iz ogljikovih hidratov, zelenjave in mesa, sadne oziroma zelenjavne popoldanske malice, ter beljakovinske večerje).

Sicer je toliko jedilnikov na internetu vendar je toliko dela s sestavljenjem zdravih, zato upam da ima v naši širni sloveniji nekdo kakšnega že narejenega :)

Za nasvete se zahvaljujem

sniperzele

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2008 16:18

Saj ni tako pomembno, da imaš jedilnik v naprej zapisan, meni se zdi bolj primerno, da imaš doma za nekaj dni sestavin, kot jih potrebuješ za primerno prehrano, pa potem iz obstoječega kombiniraš po trenutnem nagibu. Jaz namreč zgubim vso voljo, če si moram naprej kaj pisat in se potem tega držat ko pijan plota, sploh ko gre za hrano. Lepo si nakupim živila in jem, kot mi pač ustreza, vsakih nekaj dni pa obnavljam zaloge sveže hrane, na 14 dni pa tiste, ki pač vzdržijo malo dlje.

 

Recimo:

zajtrk - kos črnega kruha, rezina sira, malo zelene paprike; ali kakšni komsiči z vsem mogočim in jogurt (jaz tega ne jem);

malica: sadje

 

kosilo: piščančji file, kuhan krompir s peteršiljem, skleda soleate

 

pop. malica: skodelica jagodičevja

 

večerja: sir, ribe, skuta...

 

Naj ti bo sestavljanje jedilnika v užitek, ko brskaš po internetu še kakšno idejo zraven dobiš.

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti