Nezaželjeni podnajemniki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. jul 2008 21:03

Ja, frina, res je pražuželka (he he, se spomnim, kdaj si to izvedela)... Pa saj nikomur nič nočejo, no....pojejo šač kaj, česar tako ali tako ne vidite...

Bolj prava barva je tale:    

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 18. jul 2008 09:08:34

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

17. jul 2008 22:41

Pri nas jim pa iz bogve kakega razloga po domače rečejo prasičke...

Ker so pa itak samo v kopalnici, nobenega nič ne motijo...

čoko

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jul 2008 22:47

Meni se zdi, da so prašički pa drugačni: robati, bolj okrogli in rjavi, pa z več nogicami. So v kakem vlažnem kotu, pod kakim predpražnikom.

Mene moti, če je v mojem copatu, v moji brisači, v moji banji ta živad.

F r i n a

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

17. jul 2008 23:01

Ne prašički, Frina, prav prasičke jim rečemo. Mene spominjajo na sardelice, ko jo pohodiš, se tako srebrno razmaže

No, ampak pri nas je res le tu in tam kakšna, ponavadi okoli umivalnika ali kje v kotu kopalnice.

čoko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jul 2008 0:06

Jaz sem si pa mislila, pri nas pa tega ni. In grem danes pometat in naletim na eno. In ne v kopalnici ampak v dnevni sobi!!! No, če bo ostalo samo pri tej, bo v redu. Dobro da imamo kulinariko, da vem, kaj to je. Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2008 9:39

A da v blokih je to tudi? Jaz sem pa mislila, da so ti podnajemniki samo v enodružinskih hišah. Moja mama pravi, da če človek živi na podeželju (podeželje je v tem kontekstu vse, kar ni večstanovanjska gradnja in center mesta in v tem kontekstu je hiša mojih starcev na podeželju), da pač mora akceptirati take živalice tipo prašički, mravlje, komarji.... Vendelina jr.

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

18. jul 2008 9:52

Mi pa imamo polhe...... mišika

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

18. jul 2008 10:14

To je pa lepše! Povej kaj več o tem, prosim! riba-ribica

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

18. jul 2008 10:34

v kuhinji imamo trame in lansko leto vse noči nismo spali zaradi čudnega zvoka, kot da bi nekdo hodil po strehi in nekaj kotalil, zraven pa še čudni cvilajoč zvok. Z dragim sva tram odprla in zvrtala luknjo v strop...v trami je bilo za kilogram celih lepo očiščenih orehov in za približno pet pešic oluščenih. In nato opazovanje....kar naenkrat se pojavi na tramu lepa živalica z dolgim košatim repom in radovedno naju opazuje z velikimi črnimi očmi....za njo pa še mladički.... In tako sva vsak dan nastavila kakšno dobroto, prav udomačila sva jih...ko je kdo v kuhinji, takoj pridejo in spuščajo zvoke, da ga opaziš in potem čaka, da kaj dobi za pod zob. Prilagam sliko: http://sl.wikipedia.org/wiki/Navadni_polh mišika Sporočilo je spremenil(a) mišika dne 18. jul 2008 10:37:50

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jul 2008 11:29

Moja soseda živi v dvostanovanjski hiši, v gornjem nadstropju. Nekega dne mi je vsa zgrožena pripovedovala, da imajo v stanovanju podgano, ki so jo odkrili v spodnjem kuhinjskem elementu. TA podgana jim nagrizla vsaj troje vrat in je približno dva tedna, kolikor je trajalo njeno gostovanje, puščala tudi iztrebke. Nikakor je niso mogli uloviti, zato so ji nastavili lepilo za miši, na katerega se je potem ujela.

Sploh ni šlo za podgano, pač pa za polha, ki je verjetno skočil z drevesa, ki raste v bližini hiše, na balkon, in nato ostal ujet v stanovanja. Ker se je iz ujetništva skušal rešiti, je pač naglodal ovire.

To je moja razlaga, saj sem našega mačka videla na lastne oči, kako je po isti poti vstopal in izstopl z njihovega balkona.

Polh jim je naredil škodo, zato niso nedolžne živali.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti