Učni listi

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

22. jul 2008 19:58

Šele danes sem spet prišla na kulinariko,hvala za oba odgovora.Verjetno bom res morala počakati do septembra ko bodo spet "padli" v šolo pa bom takrat dobila kakšen naslov spletne strani(dobre strani).Lp anemona

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2008 21:08

anemona, dobre strani so lahko samo take, ki jih strokovnjaki (recimo učitelji - praktiki) polnijo.  Takih pa najbrž ni ravno na pretek. Strani mislim, ne strokovnjakov. Sploh pa, počitnice so počitnice za dijake in učence, čas dopusta za zaposlene v šolah.

rimljanka - zasebno mnenje

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

22. jul 2008 22:07

Morda sem malo čudna, ampak res ne vem zakaj bi potreboval učne liste za zgodovino, geografijo, biologijo itd. Vse kar moraš narediti pri teh predmetih je, da se naučiš snov. Prebereš zapiske v zvezku (ja, pri pouku je pametno sodelovati), prebereš snov iz knjige, si morda narediš izpiske, mislene vzorce (odvisno kaj komu paše) in to je to. Ne vem zakaj bi potreboval vaje v smislu "kaj se je zgodilo l. 1945". Če poslušaš pri pouku, še posebno takrat ko profesor sprašuje lahko zlahka ugotoviš katere so pomembnejše stvari in tako tudi veš kaj bo profesor zahteval od tebe. Ni "fora" v tem koliko vaj rešiš, temveč kako jih rešiš. Sicer pa (vsaj po mojih izkušnjah) dajejo profesorji v šoli dovolj učnih listov (če se jim zdijo potrebni) in ni potrebno, da bi jih iskal še doma (sploh pa ne v osnovni šoli, kjer je raven zahtevanega znanja taka, da jo zmorejo vsi učenci. Nekateri z manj truda, drugi z več.) Edine "dodatne vaje" so mogoče potrebne pri matematiki, vendar je v knjigah, ki jih imajo v šoli veliko vaj in prav gotovo vseh ne rešijo pri pouku oz. za domače naloge, tako da lahko tudi tam malo pobrskaš. Če pa so že vse te vaje rešene, si lahko v knjižnicah sposodite knjige s samimi nalogami ali pa morda kakšnim drugim učbenikom (po mojih izkušnjah so vsi učbeniki na voljo v knjižnjici). fleur

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

23. jul 2008 17:54

Na žalost ,ni ravno tako kot je opisala fleur.Vsaj na oš kamor hodi moj otrok.Res je da ni bleščeč učenec in dodatnih listov,ki jih dobijo pri pouku je zelo malo.Večino učiteljev se še vedno drži pravila"knjiga zna za 5,učitelj za 4,odličnjak za 3,ostali so spodaj".Se opravičujem ampak ne želim delati krivice profesorjem na kulinariki,pa tudi ne želim ,da bi kdo mislil "še ena zaščitniška mati s svojim mladičem",taka so pač dejstva in zato brez izdatnega dodatnega dela pri nas ne gre.Mogoče vam kaj pove da sta na 28 otrok dva odličnjaka.? Knjige z vajami sem si sposodila tudi v knjižnici vendar je izposoja samo za 3 mesece. Hvala za nasvete in lepo se imejte. anemona

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

23. jul 2008 19:26

Anemona, potem pa se opravičujem za moje besede. Govorila sem iz lastnih izkušenj (šele eno leto nazaj) in pri nas je bilo tako kot sem rekla, vendar menim, da bi povsod moralo biti tako. Kot da nimajo starši dovolj drugih skrbi in stroškov, da bi se morali ubadati z iskanjem in kupovanjem dodatnih vaj za svoje otroke. fleur

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. jul 2008 19:50

Anemona, ko sem jaz hodila v OŠ (letos imam 15. obletnico valete), sva bili dve odličnjakinji, eden je bil pa zelo blizu. Sestra je hodila 6 let za mano v šolo in v njihovem razredu se je odličnjakov trlo. Ne vem, razlag je več. Ali smo bili taka generacija ali so se kriteriji spustili??? Hočem reči, to, da sta samo dva odličnjaka v razredu ni pokazatelj na slabo šolo ali na nesposobne učitelje. Sem pa tudi jaz hotela vprašati, čemu treba zdaj dodatne učne liste, saj so počitnice! Se pa spomnim, kako sem jaz "vadila" med počitnicami: z mamo sem bila na vrtu ali kjerkoli je že bila, ona je delala, zraven me je pa spraševala npr. matematične račune. Vaje 2 v 1, bi rekla: skupno preživljanje časa in utrjevanje snovi. Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. jul 2008 20:58

Inflacija odličnjakov v OŠ je skoraj vsesplošna. In minister se s tem še hvali. Očitno imaš ptroka na OŠ, kjer še ohranjajo standarde.

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

24. jul 2008 13:15

OŠ kamor hodi moj otrok velja za zelo dobro šolo.tu najbolje "uspevajo" pridni,ubogljivi skratka idealni otroci,hiperaktivneži z dolgim jezikom pa malo slabše.Otroci,ki povprečno(3)zaključijo oš nimajo težav niti na gimnaziji-vsaj večina.Problem nastane ,če se želiš vpisati na šolo kjer so omejitve.Prednost imajo tisti z višjimi ocenami a vprašljivim znanjem iz drugih šol.Še eno leto ima do konca in potrebno bo dati maximum od sebe,če želi priti na željeno sš. Takšen % odličnjakov na tej šoli je od vedno ne glede na generacije otrok.Tako pač je ,jamranje ni nikoli pomagalo,delo pa,zato rabim učne liste.Lep pozdrav. anemona

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

12. dec 2008 19:28

Ali ve katera ,kje se da dobit učne liste za angleščino za 4 razred ? Hvala balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti