Kaj najbolje skuhate-spečete

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

15. jul 2008 15:56

Mamamia, verjamem, da je bilo lepo in prav tako si mislim, da  si vesela, da ste doma in zopet na kulslo.

No, meni pravijo moji fantje, da skuham najboljše vampe in segedin na svetu, znam pripraviti dober golaž, fižolovko....skratka - jedi na žlico. Mislim, da znam tudi marsikaj dobrega speči...

Ponovno pa priznavam, da je mož boljši kuhar oziroma je on tisti, ki se mu vedno ljubi in mu ni nič odveč.

On rad eksperimentira in med tem, ko mi hvalimo, on ni nikoli čisto zadovoljen, saj je vedno mislil narediti mal drugače, pa mu ni ratalo.

Skratka, lačni nismo - enim se to fejst pozna, drugim malo manj, za enega člana pa verjetno ljudje mislijo, da sploh nič ne je

rrr

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. jul 2008 16:03

Z zadnjim stavkom si me pa res nasmejala riba-ribica

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jul 2008 18:32

Najbolje mi ratajo sladoledi,pa vse sorte sladice(razen tort s ticino),tudi kruh. Pa doma narejeni rezanci in omake zanje-predvsem paradiznikova. Popoln outsider pa za ribje jedi, -ker ne maram rib.. Lp lucka

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. jul 2008 19:03

Bakljave! Hvala, Ežoj! tumpika

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

15. jul 2008 21:04

Kruh, lazanjo, cmoke, štruklje, flancate, marmelade.... Glavni so seveda ŠTRUKLJI na 1001 način! pero

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

15. jul 2008 22:14

hmmm, sem pa morala kar malo pomisliti... najraje pečem sladice(to nedeljo sem imela moment in pekla da nam je vn gledalo). drugače pa kuham vsega po malem, nimam glih najljubših jedi, ki bi jih najraje kuhala. rada vidim, da tisto kar naredim in sčaram skupaj(s pomočjo kulinarike), kar še nisem delala, se tudi poje. tanjaj

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. jul 2008 22:35

Tak vreji ko pa jaz spoham, pa nea nobena. Baje! tumpika

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

15. jul 2008 22:49

Jooooj, joooj, jooooj, h komu bi se pa lahko povabila jutri na kosilo....se mi že sline cedijo  same dobre stvari......

 

           

 

Moji imajo pa zelo radi moje bobiče, ribo v soli (iz baze), pašte in rižote- sprobavam skozi na novo in vse so jim všeč a ta glavna je pa za vse moja orehova torta!

Sicer mi smo vsi zelo dobri jedci tako,da ni težav s hrano...težav ni le teža je

niagara

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

15. jul 2008 23:01

Jelenckova je napisal/a:
Meni gre kuhanje in pečenje kar od rok. Pač rada kuham in redko naredim kaj zanič, se pa ne sekiram za to, tako kot moja okolica ne. Rada eksperimentiram, zato eno jed redko skuham več kot 1x ali 2x. Zato ne morem reči, kaj naredim res dobro. Lahko napišem, da ne skuham dobre kave, zato turške rajši ne pijem. Jo pa skuha dobro moja mami, ki me s tem pocrklja, ko pridem na obisk. Jelenckova
Jelenckova, kot da bi sebe citirala - tudi sama redko eno jed skuham večkrat, v bistvu skoraj vedno preizkusim kaj novega. To je tudi drugače, ker se za enega ne splača in zato redko kuham (morda le za vikend, če pridejo obiski in pa za kakšne večje dogodke, ali pa če povabim družbo kar tako). Peka pa je drugo, ker lahko izdelke nosim naokoli . Podobno je s kavo pri meni...se mi zdi, da ni dobra, čeprav v službi jo moram kuhat, ker pravijo, da je moja najboljša...Mamina je najboljša! Pa čeprav jo skuham popolnoma enako, kot ona - ni enaka in pika! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. jul 2008 9:56

Če te mož pohvali, to je pa boljše kot od moje mame - to ti je pohvala. Sem skor zrastla ... To so filane paprike in golaž, meni nič posebnega. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti