Kaj najbolje skuhate-spečete

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2008 11:01

mamaF je napisal/a:
.....ali pa včasih, ko imam slab dan in mi vsakodnevno kuhanje kosila in gledanje izbirčnih otrok za mizo pobere vso voljo. In če mojih ni na kosilo ob dogovorjeni uri, mi tudi vse "dol pade".... mamaF - Mojca
Ah, Mojca, saj smo bili v eni fazi tudi mi takole zoprni, a ne? Pa njihova mularija bo v eni fazi tudi takole izbirčna do neba.... BTW, moja mama je tovrstno mojo zoprnijo zelo na hitro ustavila rekoč, da tole ni a la carte restavracija in da se pri nas je takrat, kot smo se dogovorili, da pa če komu ni všeč, kar je skuhano, da ona takoj prepusti mesto za štedilnikom komu drugegmu. Tko je shvatio, shvatio je. In je bil mir pri hiši. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. jul 2008 11:13

Vendelina jr. je napisal/a:
BTW, moja mama je tovrstno mojo zoprnijo zelo na hitro ustavila rekoč, da tole ni a la carte restavracija in da se pri nas je takrat, kot smo se dogovorili, da pa če komu ni všeč, kar je skuhano, da ona takoj prepusti mesto za štedilnikom komu drugegmu. Tko je shvatio, shvatio je. In je bil mir pri hiši. Vendelina jr.
Ha, ha, tudi jaz podobne prijeme uporabljam......če jima moja hrana ne gre gre po grlu navzdol imata seveda vso svobodo kuhati (z dodatnimi ugodnostmi kot sta pranje in likanje namesto mene) zase - po posebni želji pa za vso družino.... Je prav hecno, ker si sin res brez problema na hitro speče jajce ali dve , gopodična pa....oh in sploh analizira moje "do otrok neodgovorno" obnašanje. Pa ima šmrklja 12 let - ta bo za med odvetnike, he he. Ampak na koncu ostane magari lačna do večera. mamaF - Mojca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. jul 2008 12:10

Sin obožuje mojo ribjo čorbo, hči rižoto z morskimi sadeži, mož bograč in vse juhe. Jaz pa vse rada kuham in rada jem. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2008 12:23

Bližnja okolica "pada" na mojo morsko rižoto, na baklave, od katerih sladkorni sirup kar teče, mularija - dva otroka, dva nečaka - me nenehno terjajo za čili con carne in tortilje, ob koncih tedna je pa zakon tajska, burmanska ali kitajska hrana. Nedavno smo seznamu dodali še rakovo in piščančjo masalo in vse našteto mi tudi gre najbolje od rok.

Od domačih jedi pa znam naredit zelo dobre enolončnice, še posebej mi gre od rok dobro improvziranje s tistim, kar je pač trenutno na voljo. Ker če načrtujem nakup sestavin, na koncu vedno izpade kaj drugega od načrtovanega...

 

Zdaj pa pridejo na vrsti iranski eksperimenti...

 

Mamamia

mamamia

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

15. jul 2008 12:56

Mamamia, dobrodošla nazaj med nami. Upam, da lahko v kratkem pričakujemo kakšno poročilce s tvojega potovanja. Pojma nimam (verjetno nisem edina, ali pač?) kaj jejo v Iranu. Radovedno čakamo. Lep dan vsem skupaj, SMILE28

dh  

član od: 22.3.2008

sporočila: 62

15. jul 2008 13:14

Moja "razširjena" družina pravi, da kuham najboljšo sarmo (no ja, bodo že vedeli - meni ni ravno najbolj pri srcu). A ja, "razširjena družina" je hčerka s svojo družinico in moji starši. Pa baje še francoski krompir (to pa ja).

Pečem pa išlerje, verino pecivo in baje še madjarico. Pa še kaj bi se našlo.

Jaz pa pravim, da kuham najboljšo .

Lep pozdrav!

dh

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

15. jul 2008 13:24

Mož je rekel: " Ti kar napiši, da si mojstrica za razno razne omake, ena je boljša kot druga, pa ne pozabi povedati, da zmeraj dobro pripraviš testenine in omeni še tvoj božanski ponarejeni jagodni tiramisu. Tudi dobrote, ki si jih podedovala po tvoji mami ( fižolova juha, goveja juha, špinačna omaka, matevž, šara, poštokana koleraba, rdeče zelje v omaki ), niso od muh. Človek bi jih kar naprej jedel." Nekaj novitet, ki gredo v slast tudi mojim sorodnikom in prijateljem, sem pobrala prav tule na Kulinarični Sloveniji. Tako obiski zmeraj pričakujejo Skutino pecivo ža požrešne sosede ( recept iz baze sem malenkost predelala ), kar naprej sprašujejo za Kruhove cmoke g. Rika, če pridejo na kosilo, na piknikih pa hočejo imeti poleg ostalih dobrot še Špansko pito. Osebno pa mislim, da sem dobra v pripravi vsakovrstnih solat, ki mi vedno uspejo in gredo vsem v slast in tudi nekaj jedi na žlico kar dobro obvladam ( goveji golaž, ričet... ). Od sladkih dobrot pa najraje pečem klasiko ( jabolčni zavitek, pehtranova potica, orehova potica... ), še raje pa jo potem pojem. Na splošno nad mojo kuhinjo še ni bilo pripomb, čeprav sem še bolj "frišna" gospodinja, glavni kritik ( nekajmesečni sin ), pa še ni podal svojega mnenja, . Šunkica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. jul 2008 13:45

Meni gre kuhanje in pečenje kar od rok. Pač rada kuham in redko naredim kaj zanič, se pa ne sekiram za to, tako kot moja okolica ne. Rada eksperimentiram, zato eno jed redko skuham več kot 1x ali 2x. Zato ne morem reči, kaj naredim res dobro. Lahko napišem, da ne skuham dobre kave, zato turške rajši ne pijem. Jo pa skuha dobro moja mami, ki me s tem pocrklja, ko pridem na obisk. Jelenckova

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2008 14:55

SMILE28 je napisal/a:
Mamamia, dobrodošla nazaj med nami. Upam, da lahko v kratkem pričakujemo kakšno poročilce s tvojega potovanja. Pojma nimam (verjetno nisem edina, ali pač?) kaj jejo v Iranu. Radovedno čakamo. Lep dan vsem skupaj, SMILE28

 

jedli smo odlične piščančje in jagnječje kebabe, krasno začinjene, pa riž z žafranom in semeni granatnih jabolk, pa "abgusht", eno vrsto njihove enolončnice z mesom, fižolom in (ali) lečo in čičeriko, ki se je s svežimi zelišči in čebulo, vse pomečkano, pa govedino z granatnimi jabolki, kameljo enolončnico s čičeriko, veliko sira in jogurta, jajčevcev z začimbami in jogurtom....je bilo kaj dobrega za popapcat, pa še kuharska knjiga je prispela z menoj....

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2008 15:44

SMILE28 je napisal/a:
Mamamia, dobrodošla nazaj med nami. Upam, da lahko v kratkem pričakujemo kakšno poročilce s tvojega potovanja. Pojma nimam (verjetno nisem edina, ali pač?) kaj jejo v Iranu. Radovedno čakamo. Lep dan vsem skupaj, SMILE28

 

jedli smo odlične piščančje in jagnječje kebabe, krasno začinjene, pa riž z žafranom in semeni granatnih jabolk, pa "abgusht", eno vrsto njihove enolončnice z mesom, fižolom in (ali) lečo in čičeriko, ki se je s svežimi zelišči in čebulo, vse pomečkano, pa govedino z granatnimi jabolki, kameljo enolončnico s čičeriko, veliko sira in jogurta, jajčevcev z začimbami in jogurtom....je bilo kaj dobrega za popapcat, pa še kuharska knjiga je prispela z menoj....

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti