Kje dobiti sladki lepljivi riž oz. moko iz takega riža?

Ledenk0  

član od: 14.7.2008

sporočila: 1

tema odprta - 14. jul 2008 22:33 | ogledi: 9.649 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Vsake toliko časa rad malo eksperimentiram in poskusim skuhati kaj iz kakšne tuje kuhinje, včasih bolj, drugič manj uspešno.

Tokrat sem se odločil, da naredim moči, nekakšna tradicionalna japonska slaščica, narejena iz sladkega lepljivega riža, ki se ga tolče toliko časa, da nastane iz njega precej lepljiva zmes - ali pa se preprosto kupi moko, zmeša z vodo in da v mikrovalovno pečico, kar da precej podobne rezultate.

Danes sem to sprobal z neko riževo moko, ki smo jo slučajno imeli doma in rezultat je bil spektakularna polomija, ampak v redu, sem samo sprobaval. Ker sem porabil vso moko, me zanima, če kdo ve, kje bi dobil moko iz tega lepljivega riža ali pa če je vrsta moke sploh pomembna, priznam namreč, da se mi sanja ne, kako se različne sorte riževe moke obnašajo.

Hvala!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

15. jul 2008 2:05

Sem pred casom jedla sladico, ki jo je pripravila bivsa kolegica iz Tajske prav iz rizeve moke. meni je bila super vsec, ker imam zelo rada lepljive (sticky) zadeve. Na zalost ne vem, kje se v Sloveniji dobi ta moka.

Jerneja USA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2008 9:04

Vem, za kakšno moko gre, sem je kar precej dobila v obliki enega tajskega suvenirčka. Za naš prostor bi ti pa svetovala, da se odpraviš v najbližjo orientalsko restavracijo v lokalni skupnosti/regiji in vprašaš, kje oni nabavljajo surovine. Vendelina jr.

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

15. jul 2008 10:23

Ledenko, če mi točno poveš, kaj potrebuješ, ti lahko prinesem. V avgustu bom v tistih koncih. :) 

barbara9

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jul 2008 10:48

V Maximarketu so imeli nekdaj precej sestavin za tujo kulinariko, tudi japonsko, tako da bi ga mogoce nasel tam. Glede ne neke diskusije v forumu, se lepljivi riz lahko zamenja z okroglozrnatim, ki je sicer namenjen za rizote. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7536 LP, R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2008 10:53

Ja, rebecca, do 1. 9. na maxi lokaciji ne bo nič, ker prenavljajo kletno etažo.... Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jul 2008 11:04

Upssss! Se vidi da redko zaidem tam mimo. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2008 12:48

Če te pot zanese v Gradec, se tam v dveh trgovinah z azijsko hrano dobi okroglo zrnat lepljiv riž za japonske jedi. Ena je na Gheegasse, blizu glavne železniške postaje, druga na Annen strasse 41. Mamamia

mamamia

Ledenk0  

član od: 14.7.2008

sporočila: 1

16. jul 2008 13:27

Hvala vsem za odgovore! Bom poskusil kako nadomestiti (sicer bi vseeno najraje imel moko, rad kuham, ampak tepsti riž, da se zgosti v maso se mi ne zdi ravno kuha ;) ) ali pa bom res vprašal v kakšni restavraciji. V eni sem celo dobil nekaj podobnega, v bistvu bi lahko njih vprašal, iz kakšnega riža so to naredili in kje so ga dobili. V bistvu sem na hitro preletel, kako se ta riž imenuje in to je v bistvu samo kratkozrnati lepljivi riž, to ne bi smel imeti preveč težav. Če koga slučajno zanima kaj več, tukaj sta dva angleška wikipedia artikla, en, kako se ta riž imenuje po različnih azijskih pokrajinah, drugi pa kaj bi jaz sploh rad naredil. http://en.wikipedia.org/wiki/Glutinous_rice http://en.wikipedia.org/wiki/Mochi Ledenk0

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

16. jul 2008 13:39

Riževo moko ima najboljši sosed, Spar, Tuš...mislim, da je od Nature (takšna rjava pakunga, kot škrnicelj), nisem pa prepričana. Jaz jo včasih dodam pšenični moki za kruh. Če je to enaka moka, seveda, po kateri ti sprašuješ. Ni pa ravno poceni.

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti