Koliko lignjev za štiri dobre jedce?

uta1  

član od: 14.7.2008

sporočila: 1

tema odprta - 14. jul 2008 9:41 | ogledi: 3.755 | odgovori: 5

Pozdravljeni,

danes imamo namen na žaru speči lignje (ne vem še, ali jih bom polnila, ali samo vrgla na plato-po mojem slednje:)).

Glede na to, da nimam možnosti dobiti velikih jadranskih lignjev, bom prisiljena kupiti zamrznjene "tamale" lignje -koliko (kg) jih moram kupiti, da bo dovolj za štiri odrasle osebe, ki rade veliko pojedo:)?

Zraven bom spekla mlad krompir in kot prilogo bučke na žaru ter zeleno solato.

Hvala vnaprej za vse nasvete in lep dan želim,

uta

uta1

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. jul 2008 9:51

Uta 1, če so zamrznjeni je vseeno koliko jih kupiš, raje preveč kot premalo. Denimo, da jih moraš še očistit, jih ostane malo. Za moje jedce bi kupila 2-3 kg.

Pa, da se ne bo kakšna primla za glavo ali križala

lp

Anamarija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jul 2008 10:27

Anamarija, ne se bat, tudi pri nas mora biti vsaj pol kile na osebo- tavelikih, jadranskih, majhnih pojemo po mojem pa še več (na žaru, cvrtih v olju malo manj)......jemo lepo počasi, si vmes malo oddahnemo, zvrnemo kak glaž za boljšo prebavo....in tako naprej. Uta1, če ti pečeni lignji na žaru vseeno ostajajo, ne skrbi (prideva midve z Anamarijo).....se hecam....v resnici jih lahko hladne mariniraš z limoninim sokom, česnom, oljčnim oljem, peteršiljem, shraniš v hladilnik in naslednji dan postrežeš za malico. Mmmmmmm... mamaF - Mojca

uta1  

član od: 14.7.2008

sporočila: 1

14. jul 2008 11:18

Haha, mamaF - komot prideta! Torej bom raje vzela kar tri kilce, kaj čmo, pač radi jemo. Če pa SLUČAJNO ostanejo, bom uporabila tvoj predlog, ki je odličen. Še enkrat hvala in lp Uta uta1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2008 11:35

Midva navadno pojeva eno pakungo zmrznjenih, če jih ne polniva. Polnjenih se pa poje bistveno manj, vsaj če polniš s kako feto, ki je precej nasitna, so pa božanski... Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

14. jul 2008 22:54

Veri je napisal/a:
vsaj če polniš s kako feto, ki je precej nasitna, so pa božanski... Veri

 

Ko prideš iz službe, lačen, da se ti sveti v rit, je prav kriza prebrati kaj takega

Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti