Čajno pecivo - suhor

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 13. jul 2008 14:33 | ogledi: 21.394 | odgovori: 9

Pravkar sem spekla pecivo, katerega recept sem zasledila v petkovem časopisu, zato ga ne bom dala med recepte (prepisovanje ni dovoljeno)!

Zelo nam je všeč, zato ga bom kar tule zapisala, mogoče pa se katera odloči in speče. Prija zraven kavice, mene spominja na domačega prijatelja, le da je manj sestavin in je dokaj hitro pripravljeno.

Sestavine:

4 cela jajca

28 dkg sladkorja (stepaš, da naraste)

dodaš:

40 dkg bele gladke moke

1/2 pecilnega praška

nasekljane orehe in lešnike (cca.20 dkg vsakega)

40 dkg rozin

naribano lupinico ene limone

5 žlic ruma

Na peki papir z žlico naložiš testo (v obliki treh štručk, ki naj bodo dolge po celem pekaču od štedilnika (črni-nizki pekač) in cca. 10 cm široke.

Pečico ogreješ na 180 in pečeš 20 min.

Režeš še malo tople, drugače se drobi.

Pa dober tek vam želim!

galja

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. jul 2008 14:44

Dober tek tudi tebi in tvojim! Mam pa eno vprašanje: A ješ tudi malo tople, da se ne drobi ali se pa potle nea več? tumpika

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

13. jul 2008 16:43

Galja jaz sem tudi spekla,tega suhorja. Med zobmi se kar fajn drobijo, drugače se pa ne več. gaja 1

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. jul 2008 17:05

meni se pa zdi, da je tu več, ne manj sestavin... In razen limone in ruma ne vidim razlike od domačega prijatelja (jaz dam tam tudi rozine)...

čoko

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

14. jul 2008 16:02

Čoko, v domačega prijatelja dam še nasekljano čokolado, suhe fige, suhe slive, razne krhlje itd......v glavnem vse, kar premorem, takšen recept pač imam. Tumpika, hi,hi, ješ lahko tople ali "mrzle", kakor ti je volja. galja

monii  

član od: 22.6.2010

sporočila: 2

21. sep 2010 14:51

je ravnokar u pečici in že ful fajn diši :P monii

tamala_kiki  

član od: 25.1.2006

sporočila: 12

7. jan 2011 14:15

Živjo, vidim, da je to že stara tema, ampak vseeno. Moja mama peče prav posebno pecivo, ki mu nepoznavalci pravijo domači prijatelj, vsi njeni pa vemo, da je to v resnici orehov suhor. Recept je podoben zgornjemu, vendar je še bolj preprost in po mojem mnenju je rezultat vedno božanski: OREHOV SUHOR 3 jajca 25 dag sladkorja 1 vanilin 32 dag moke 1/2 pecilnega 40 dag nasekljanih orehov (lahko manj) Jajca penasto umešajte s sladkorjem in vanilijevim sladkorjem, nato dodajte moko s pecilnim, na koncu pa še orehe. Na peki papirju s pomočjo žlice oblikujte tri štručke in pecite do zlatorjave barve. Še vroče narežite na zelo tanke rezinice (5mm, če gre, pa manj). Pripravljena masa za oblikovanje štručk je lahko bolj ali manj gosta, včasih zelo zbita (odvisno od velikosti jajc), a nič hudega. Suhor bo kljub temu odličen, v dobro zaprti posodi pa ga lahko še dolgo ohranite hrustljavega kot prvi dan. Dober tek! tamala_kiki

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

28. apr 2019 15:40

galja je napisal/a:

Pravkar sem spekla pecivo, katerega recept sem zasledila v petkovem časopisu, zato ga ne bom dala med recepte (prepisovanje ni dovoljeno)!

Zelo nam je všeč, zato ga bom kar tule zapisala, mogoče pa se katera odloči in speče. Prija zraven kavice, mene spominja na domačega prijatelja, le da je manj sestavin in je dokaj hitro pripravljeno.

Sestavine:

4 cela jajca

28 dkg sladkorja (stepaš, da naraste)

dodaš:

40 dkg bele gladke moke

1/2 pecilnega praška

nasekljane orehe in lešnike (cca.20 dkg vsakega)

40 dkg rozin

naribano lupinico ene limone

5 žlic ruma

Na peki papir z žlico naložiš testo (v obliki treh štručk, ki naj bodo dolge po celem pekaču od štedilnika (črni-nizki pekač) in cca. 10 cm široke.

Pečico ogreješ na 180 in pečeš 20 min.

Režeš še malo tople, drugače se drobi.

Pa dober tek vam želim!

galja

 

Sem blond, ampak 200g orehov + 200g lešnikov + 400g rozin je malo too much za 400g moke. Morda pomota pri g in dkg...

bionda

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. apr 2019 11:01

Če pomislim na recept za sadni kruh, mogoče tudi ni napaka. 

Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. apr 2019 12:27

Prav gotovo ni pomota, ker je podobno "domačem prijatelju"..pride kompaktno, zato štručke oblikuješ z žlico. 

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti