Postrežba gostov

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

tema odprta - 12. jul 2008 13:22 | ogledi: 6.420 | odgovori: 83

Danes, ko sem postavljala na mizo kosilo in delila hrano, sem se spomnila, da to pa ljudje res počno na zelo različne načine...

Kako pa vi postrežete svoje goste? Npr. ali postavite hrano in si vsak sam naloži, jim razdelite vi, jim porcije pripravite kar na krožnik in postrežete že pripravljeno... Zagotovo obstajajo tudi kakšna pravila bontona glede tega...

Lp

KetyP

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

12. jul 2008 13:36

jaz dam juho v jušnike in si vsak sam naloži, ostalo pa na pladnje in posode in si vsak vzame tako kot mu paše, če imam na obisku večje število ljudi. drugače pa nadevam krožnik oz. si vsak vzame zase. tanjaj

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. jul 2008 13:45

Če je kaj takšnega, da se da naložiti na krožnike, raje naredim tako, da še vsakega malo aranžiram....

Če pa je sistem : krožniki in pribor  ter kozarci, potem hrano dam v sklede, ki so nekako skladne med seboj po barvi in obliki in le te malce okrasim.

Potrudim se pa pri izbiri dodatkov: prt, sArviete, podstavki za kozarce...tako, da je vse v stilu.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. jul 2008 13:50

Če je le možno, si gostje sami vzamejo. Včasih pač ne gre in serviram vsakemu posebej. Taia

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

12. jul 2008 14:36

No, pri nas je pa tako.. Če smo samo štirje (starša, brat, jaz), nalagamo hrano pri štedilniku, vsak pove koliko bo (jedilnica je "povezana" s kuhinjo). Če pride kdo na kosilo (npr. bratova punca), damo hrano ponavadi na mizo (ponavadi kar v posodah v katerih se je kuhala - ne maramo preveč umazane posode, poleg tega smo sami domači =) ). Če pa je na kosilu več ljudi (rojstni dnevi), je hrana v posebnih posodah na pultu, tako, da gre vsak do tja in si vzame kar želi (kvazi samopostrežna). fleur

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

12. jul 2008 15:35

:)

Jaz sem osebno alergična, če dobim odmerjeno porcijo na krožniku. Sploh moja mama ima to navado, da bi rada ona vsakemu dodelila po svoje. Zaradi tega, če se le da, si vsakdo za mizo postreže sam. Navadno "serviram" kar v posodi, kjer se je kuhalo - da ni še več posode za pomivat, ker smo sami domači, ker tako hrana ostane topla in je ves okus skupaj. Res izjemoma (!!), če je kakšna taka jed ali res potrebno, aranžiram krožnike sama in nato postrežem s krožniki jedcem za mizo. Ampak trudim se izogibati temu. Je pa ideja "samopostrežnega pulta" fina, fleur ;)

 

Neži

If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going! http://easypika.typepad.com/

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

12. jul 2008 20:39

Taia je napisal/a:
Če je le možno, si gostje sami vzamejo. Včasih pač ne gre in serviram vsakemu posebej. Taia
Se podpišem... pero

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jul 2008 22:05

Ne vem zakaj, ampak tako je in mislim, da delam prav. Jaz namreč popolnoma vsak obrok postrežem tako kot se zagre. Naj gre za zajtrk, kosilo, večerjo, ali pa samo malico. Tudi če gre za piknik. Hrana mora biti dobra, lepo mora zgledati in lepo mora biti postrežena. Vsi, pa naj gre za domače ali goste, si hrano jemljejo sami. V naši družini je vsak obrok skoraj pravi obred in to nam odgovarja. Vzamemo si čas, jemo počasi in z užitkom. lp Vesna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. jul 2008 10:29

Če smo samo domači,si vsak vzame sam.Včasih ko smo vsi ,dam posode na mizo ,če pa jemo posamezno,pa je vse na štedilniku,razen solate.Za goste pa naložim na velike krožnike,lepo aranžiram in si vsak vzame sam. lp goga

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2008 11:24

Jaz pa postrežem domačim in povabljenim in morajo pojesti kolikor jim dam, sicer jih grdo pogledam.

Najbolje, da mi gredo šariti po kuhinji in loncih...

Če pa imamo kakšen piknik jasno, da je na pladnju in si vsak vzame kar mu paše.

Lep pozdrav z morja!

Anamarija

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. jul 2008 11:38

Tak ja, red mora bit, pa čeglih je slab! tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti