Postrežba gostov

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

15. jul 2008 17:44

Vendelina, z užitkom sem prebrala pisanje o otroštvu, podobno je bilo pri nas in je tako tudi sedaj. fuksija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

15. jul 2008 21:04

Niti v norih sanjah nebi postregla oz. dovolila, da se je na "goli" mizi. Pozdravček!

kozamurnik

sporočila: 2311

16. jul 2008 5:43

Lepo, krasno,ampak jaz (in verjetno tudi druge )bi rada videli kdaj tudi Vendelinine pogrinjke in sploh vseh tistih ,ki ste zaprepadene ob "golih mizah "in "cajtengah."Ker imate vedno vse na mestu in oh in sploh, ne bi smel biti velik problem. Malo smo skrenile ,ampak nasmejala sem se prav od srca, pa nekaj pozabljenih dogodkov, vezanih na to temo sem se tudi spomnila po zaslugi Vendy! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 16. jul 2008 05:44:15

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. jul 2008 6:52

ko mi napišeš kako naj prilimam sliko,ti komot ustrežem za danes še ni zajtrka,ko pa bo,ti z veseljem ustrežem anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jul 2008 8:13

anaeva, če imaš slike naložene kjerkoli na spletu (Moj album,...) jih s c/p preneseš sem, to je vsa umetnost.

rimljanka - zasebno mnenje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jul 2008 8:57

Draga Kozamurnik, nikoli nisem delala reklame za vzorno gospodinjo in "mizna kultura" s tem tudi nima nobene veze. Tudi je nima z utrujenostjo, zakonskimi odnosi, kmetijstvom...in ne vem kaj vse so nekatere še napletle zraven. Kdor je od doma navajen - ali pa so mu kasneje okoliščine pokazale užitek ob obedu na urejeni mizi, se bo tega držal in si ne bo pustil vzeti. Da je to užitek in lepo, so pokazale tudi tiste največje nasprotnice - za obiske dajo na mizo prt in rože (!?). Torej za obiske da - pa so morda takšni, da nam ne pomenijo veliko, zase, za svoje najdražje, je pa škoda časa. Pa se časa ne porabi nič več, če hkrati s krožniki iz omare daš še prt ali bombažne sete (ki jih potem ni treba ure in ure likati, ali lomiti vratov) In vzdušje ob taki mizi je tudi nasploh drugačno, kot če kar na hitro nekaj vržeš vase. Vsak naj poskusi - če bo po tednu dni serviranih obrokov še vedno želel po starem, pa naj. Ampak vsaj otroke naučite, da jih ne bo kdaj sram. Lisa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jul 2008 9:12

Lisa, ne boš verjela, včeraj sem ravno nekaj na tole diskusijo pomislila in sem bila v bližini trgovine s tekstilijami in sem prav ugodno kupila en set pogrinjkov! Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

16. jul 2008 10:28

Draga Lisa, kaj za božjo voljo ti daje misliti, da tisti ki nimamo prtov med obedom "vržemo nekaj na hitro vase" in da se naši otroci ne znajo kulturno in olikano prehranjevati in obnašati pri mizi ????????? Sicer pa -po mojih izkušnjah- prihajajo nevzgojeni in objestni otroci ravnotako iz preprostih kot tudi "oh in sploh nekaj več" familij (iz slednjih jih je včasih celo več...) Issi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. jul 2008 10:51

Issi, nihče, niti Lisa ni s prstom kazal neposredno na tvojo družino in tvoje otroke. Ki jim vsi tukaj želimo vse lepo v življenju. Lisa je samo povedala, da ima rada en red in ritual za mizo. Jaz jo totalno razumem, ker tudi potrebujem to kombinacijo. In med zakompleksano babnico, ki ima stanovanje "za gledat" in ne "za uporabljat" in med komot variantami je verjetno še veliko odtenkov. In predpostavljam, da je tvoj način urejanja nekje v tej grupi. Ampak dopusti možnost, da tako, kot tebe iritira ena zakompleksana babnica, ki samo puca en prostor, živi pa drugje - da je pogled na večno nepospravljeno mizo, za večen nered po kuhinji, za to, da se človek boji odpreti omaro, ker ne ve, kaj bo ven padlo, da situacija, kjer cela familija iščle cukr, ker ne vedo, kje je - je pa ravno tako iritanten. In v takih neurejenih in nepospravljenih shemah, kjer nikoli nihče ne vrača stvari tja, od koder jo je vzel, je ponavadi zelo veliko grickanja čipsa ob tevejki (pa iskanje starih čipsov v gubah kavča tudi) in vse ostalih prehranjevalnih nečednosti, ki ne vodijo niti k zdravju in niti k omiki. Vendelina jr.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

16. jul 2008 11:33

Pa kaj vam je danes dekleta? Vendy, kje sem napisala da sem Lisin post razumela kot napad name osebno? Spodaj ti citiram njen zapis, ki je napisan tako, kot da ljudje, ki obedujejo brez prta (in teh je tule kar nekaj, kot smo videli), "na hitro nekaj zmečejo vase", njihovi otroci pa naj ne bi dobili osnovne ga bontona in omike za mizo.
Lisa je napisal/a:
In vzdušje ob taki mizi je tudi nasploh drugačno, kot če kar na hitro nekaj vržeš vase. Vsak naj poskusi - če bo po tednu dni serviranih obrokov še vedno želel po starem, pa naj. Ampak vsaj otroke naučite, da jih ne bo kdaj sram. Lisa
"Ampak vsaj otroke naučite, da jih ne bo kdaj sram." Sram česa? Staršev, ki niso dajali prta na mizo med kosilom? Sebe, ker se ne znajo kulturno prehranjevati, zato ker so obedovali brez prta? Česa naj bi jih bilo sram? Iz zgoraj napisanega sklepam, da je kosilo brez prta nekaj, česar bi se morali sramovati, nekaj manjvrednega. In od kod vam ideje, da je kosilo brez prta "na hitro zmetano vase" in da se ob goli mizi pa obnašamo kot pujsi? Issi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti