Postrežba gostov

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. jul 2008 12:16

Reca je napisal/a:
Ne vem zakaj, ampak tako je in mislim, da delam prav. Jaz namreč popolnoma vsak obrok postrežem tako kot se zagre. Naj gre za zajtrk, kosilo, večerjo, ali pa samo malico. Tudi če gre za piknik. Hrana mora biti dobra, lepo mora zgledati in lepo mora biti postrežena. Vsi, pa naj gre za domače ali goste, si hrano jemljejo sami. V naši družini je vsak obrok skoraj pravi obred in to nam odgovarja. Vzamemo si čas, jemo počasi in z užitkom. lp Vesna
točno tako je pri nas premalo smo skupaj da bi kar v vase zmetali obvezni pogrinjki ker so otroci trije,vsak po naprej določenem redu naredi svoje Sedaj pa ko je zunaj topleje imamo obroke od zajtrka do večerje zunaj na terasi. Vseak dan zamenjamo bombažni prt,imamo jih zagotovo 30. alergična pa sem na plastične prte,ki ga moja tašča samo pobriše,zame je to zrcalo slabe ali pa lene gospodinje hrano si nalaga vsak sam,na sredini mize imam veliko leseno desko,narejeno posebej za serviranje,nanjo položim posode,ali sklede in jušnik anaeva

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. jul 2008 14:24

Kak slaba gospodija sn šele jaz, ku prta sploh nimam! No, hvalabogi, tašča še nisn. tumpika

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

13. jul 2008 14:35

tumpika je napisal/a:
Kak slaba gospodija sn šele jaz, ku prta sploh nimam! No, hvalabogi, tašča še nisn. tumpika
Sva že dve!!!! Gurenc

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

13. jul 2008 19:06

Pa grem rajš mal ven, kot da bi se ukvarjala še s pranjem prtov...(pa,kot da nimam dost drugega dela) Tatjana Sporočilo je spremenil(a) Tatjana dne 13. jul 2008 19:10:20

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. jul 2008 19:31

Zanimiva tema. Imam rada lepo aranzirano in pogrnjeno mizo,ko imam pa goste,( govorim za en par sorodnikov )je pravi kriz,ker so nekateri prevec domaci in mi stikajo po loncih se preden je kuhano, kar mi gre grozno na zivce!Zdaj jih vabim samo se na piknik zunaj, kjer ni loncev,hihi,clovek se z leti marsikaj nauci... Moj moz je pa zelo prakticen clovek...in ko je sam doma, si da na mizo casopis, pa ima prt,zadnje novice, pa se cisto mizo ,vse obenem! Jedi serviram samo jaz,je pa zanimiva ideja o hrani na pultu. Lp lucka

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

13. jul 2008 19:42

Med tednom si hrano jemlje vsak sam in to kar iz kozic, ki jih postavimo na mizo. Za vikend zelo rada malo eksperimentiram pri kuhanju in skuham kaj novega - predvsem po zaslugi receptov iz Kulinarike. Takrat hrano tudi serviram na pladnjih, v jušnikih in lepših sledah. Ko pa imamo goste, izkoristim priliko, da potegnem na plano še kakšen lepši porcelan, drugače se samo prah nabira gor. Ta lepši prt imam na mizi samo za okras, ko jemo pa nismo leni ampak praktični, saj je miza pogrnjena s plastičnim prtom. sikamaco

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. jul 2008 7:50

No naj povem da imam lepe natur mize in jih rada pokažem,ker sta dve narejeni ročno in sta unikat,v jedilnici pa je rustikalna miza iz Lip Radomlje in mi jih je greh skrit z velikim prtom,sploh plastičnim.V jedilnici je največkrat na mizi majhen prt z šopkom ali skleda sadja. Pranje in likakanje enega prta pa ne vzame več kot minuto,tako da sprehod ni nič krajši ,.... anaeva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jul 2008 8:23

Reca and Co. Z zadovoljstvom ugotavljam, da igramo v istem klubu. Vendelina jr.

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

14. jul 2008 8:38

Pri nas je na sredi mize obicajno samo majhen vezen prtic in vazica cvetja,pa vse odstranimo ko jemo.Ce smo sami si vsak vzame iz kozice,kolikor mu pac odgovarja.Vsem pa nalijem juho jaz,ker vem koliko jo kdo poje. Majdina Sporočilo je spremenil(a) Majdina dne 14. jul 2008 08:39:35

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. jul 2008 8:42

Ko sem pogledala temo in odgovore, sem si rekla - tele punce so pa malo sarkastične, se zezajo. Ampak bolj kot berem, bolj se mi zdi da se ne. In ne morem verjeti. Niti na misel mi ne pride, da bi zato -"ker smo sami domači", jedli iz kastrol na pogrnjenem časopisu. To povleče za sabo še drugo - gotovo se ne uporablja pribor, ne servietki... Ali se nič ne CENITE? In kakšno kulturo privzgajate otrokom? Spomnim se komentarja z banketa naše prve skupščine, ko je baje eden od vidnih politikov na vilico napičil celega dunajca in ga potem okrog in okrog grizljal - verjetno niti noža ni znal uporabljati, je bil navajen jesti z roko, na papirju? Pranje prta, ali če že hočete pisanih setov - se izvaja v pralnem stroju, zelo nekomplicirano (OK, likati je treba), pomivanje dodatne sklede in krožnika pa tudi na roke ni poseben problem. Ko imaš enkrat očiščene kastrole in lonce, se tisti oval in skleda v bistvu samo splaknejo. Občutek da ješ lepo na lepem je pa veliko vreden. Tudi če si za mizo sam. Vreden si tega. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti