Plačevanje v tujini

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

14. jul 2008 15:05

Gre za menjalni tečaj tega dne.lp patty

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

14. jul 2008 20:58

V mislih imam maestro kartico, kjer ti takoj trgajo z računan ne kreditno kartico. Tako kot imajo npr. nekatere banke BA kartice, tako ima naša Gorenjska banka kartico Maestro. Zanima me, ali jo hrvaški trgovci radi sprejmejo, ali imajo zadržke ? LENČA

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

15. jul 2008 8:00

Teh izkušenj nimam, če komplicirajo okoli kartice Gorenjske banke...kartica je kartica:) Mene ni nič vprašala, dala sem kartico NLB, 2x vpisala PIN (tako pač je) in je šlo, brez provizije. Tudi jaz sem uporabila navadno plačilno kartico in ne kreditno. LP patty

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2008 9:05

Lenča, Maestro je maestro, ne glede na to, katera banka ga izdaja. Če je na vratih prodajalne znak, da sprejemajo Maestro plačilno kartico je to TO. To je silva že omenila nekaj strani nazaj. Vendelina jr.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

15. jul 2008 9:26

Lenča, Maestro je tudi BA kartica (pri nas so npr. vsi bankomati povezani v BA mrežo - to je ime za mrežo, zato lahko z BA kartico posluješ na vseh bankomatih pri nas, če pa je na kartici še znak Maestro, potem lahko posluješ s kartico tudi v tujini na vseh bankomatih, kjer je znak Maestro). Prvi bankomati, ki so bili postavljeni pri nas, so bili povezani "samo" v BA mrežo, kasneje so prevzele banke še "sistem" Maestro.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. jul 2008 10:02

Še moj "zenf". Torej, govorim o bančni kartici, tisti, s katero dvigate denar na bankomatu, tako da vpišete svoj PIN. Ta kartica ima tudi oznako Maestro. In govorim o kartici NLB, druge banke imajo lahko malo drugačne pogoje oz. provizije. Kar se tiče plačevanja v trgovinah v tujini, poteka brez težav in brez provizije. Kartica deluje v glavnem povsod, tudi v tistih trgovinah (med njimi so včasih kakšne prehrambene samopostrežbe in diskonti), kjer ne jemljejo kreditnih kartic (kot je npr. Eurocard/Mastercard). Tu kupec ne plača nobene provizije, razen če trgovec želi svojo provizijo prenesti nanj, kar pa se včasih zgodi le v bolj "eksotičnih" državah in trgovec to tudi pove. Pri dviganju gotovine na bankomatu - iz izkušenj povem, da je možno tudi npr. v Peruju in Egiptu - pa je pri dvigu v EU ista provizija kot pri dvigu v Sloveniji na bankomatu druge banke, torej EUR 0,47, pri dvigih zunaj EU pa je provizija 1 procent oz. najmanj EUR 1,67. To je krasno zlasti v državah z bolj neobičajno valuto: ni ti treba čakati v menjalnici, ni ti treba skrbeti, da te bodo ogoljufali, in tudi tamkajšnja menjalniška provizija je navadno višja. Pri daljših potovanjih delam tako, da v trgovinah kupujem z Eurocard/Mastercard (kjer bo prišel račun šele naslednji mesec, ko bom verjetno že doma), z bančno kartico pa dvigam gotovino (ki se seveda takoj odtegne z računa). teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 15. jul 2008 10:11:55

dorka  

član od: 5.7.2006

sporočila: 119

15. jul 2008 11:57

oj jst grem pa v turčijo a tm kej veste se da plačevati in kupovati z maestro??? dorka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jul 2008 12:28

teta torta, to je to! Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2008 13:24

Poglejte, naj gre vsak pogledat spletno stran banke pri kateri ima odprt osebni račun in tam klkne na povezavo "kartice" in vam bo točno pisalo čisto vse, od tega, kakšne kartice so na voljo in kakšne so provizije. Tule imate lokatorja bankomatov v 210 državah. http://www.mastercard.com/us/merchant/index.html Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti