"drevo življenja"

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

tema odprta - 12. jul 2008 9:51 | ogledi: 16.866 | odgovori: 14

Ne vem kako se pravilno reče tej rastlini ,zato sem napisala kar tak naslov teme ,po katerem poznam to rastlino.Ker vem, da mi boste znali svetovati,vas prosim za nasvet ,kaj naj naredim z drevesom  življenja ,ker je tako lepo visoko zraslo ,zdaj se je pa upognilo na eno stran in še kar se upogiba .Strah me je da se zlomi ,ga niti ne morem več presajati ,opor ima pa že tudi dovolj.Sem razmišljala da ga vržem stran in kupim novega ,vendar mi je grozno ob misli na uničenje ,ker ga imam že zelo dolgo!Prosim za kakšen nasvet!

 

Hvala za nasvete  in lep vikend!

marjeta10

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jul 2008 10:02

Marjeta, preberi si odgovore na tvojim podobna vprašanja na rastlinskem forumu: http://www.rastline.com/viewtopic.php?p=434 Tu je govora o draceni. Mislim, da se tej rastlini reče "drevo življenja". A izgleda tako? Če to ni to, naj me, prosim, kdo popravi! mamaF - Mojca

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

12. jul 2008 10:05

Z izrazom drevo življenja ni nič narobe, saj večina ljudi pozna to lončnico pod tem imenom. S svojo rastlino pa lahko narediš dvoje: 1. Lahko jo spodaj odrežeš, steblo, ki bo ostalo, naj bo dolgo kakšnih 15 cm. Čez čas ti bo rastlina pognala ob stani in bo znova rasla naprej. 2. Lahko odtrgaš kakšen del in ga podtakneš. Podtakniti ga moraš obvezno v suho zemljo in čim manj zalivaj. Tudi pri nas se je zgodilo to, kar si napisala, drevo je raslo in se upogibalo ter kar naprej prevračalo. Naredila sem obe možnosti in se ob rastlini sta se dobro obnesli. Škoda, da ne morem lepiti slik, da bi lahko videla. Veliko sreče. Črna mamba

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

12. jul 2008 10:06

Vidim, da me je že mamaF prehitela. Črna mamba

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jul 2008 10:10

Pa še to: Se mi zdi, da sem se zmotila. Verjetno misliš juko (so mi doma rekli, da se temu reče "drevo življenja"). A je tole: Jaz sem dva poganjka, ki sta malo čudno rasla iz debla preprosto odrezala in jih podtaknila v zemljo. Oba lepo rasteta še naprej, s tem, da pač nimata olesenelega stebla. "Rani" na olesenelem steblu matične rastline pa sem namazala s posebno "tekočino" - smolo ali karkoli že je, ki jo sicer uporabljamo pri obrezovanju trt- da se v rano ne zanese kaka okužba oz. da se rano pač zapre. SEm našla še eno debato o tem....prav dobro, bo še meni kaj koristilo! Upam, da se boš znašla! LP mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jul 2008 10:11

mambica je napisal/a:
Vidim, da me je že mamaF prehitela. Črna mamba
Oj, mambica! A veš mogoče ti, katero je "drevo življenja" juka ali dracena? Ali tako rečejo obema? mamaF - Mojca

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

12. jul 2008 10:33

Najlepša hvala obema za odgovore - pomoč,bom upoštevala tvoj nasvet ,Mambica in poskusila narediti mlade rastline.Mambica ,samo še vprašanje, zdaj jo imam v velikem loncu ,jo naj pustim tako in samo porežem ali je treba dati v manjšega,ker bo potem zelo nizka?MamaF,hvala za link ,bom tudi to prebrala in se potem odločila za poseg!Mislim ,da je moja dracena ,ker je takšna kot na prvi sliki,poznam pa obe pod "drevo življenja"!

hvala in lp

marjeta10

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jul 2008 10:42

Dracaena deremsis,.....in pa še kakšnih sto vrst je po naše,pogovorno dracena Yucca aloifolia pa je drevo življenja to sta dve različni rastlini,čeprav jih velikokrat zamenjujejo anaeva

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

12. jul 2008 16:37

Jaz imam doma drevo življenja (to je juka, kot je že bilo omenjeno) in ne dracene. Drevo življenja sem pustila v istem loncu, samo porezala sem ga, potem pa je pognal ob strani in raste naprej. Kako pa je z draceno, ki jo imaš ti, pa žal ne vem. Črna mamba

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

12. jul 2008 16:41

To ti bo mogoče pomagalo, če imaš res draceno: www.rastline.com/viewtopic.php%3Fp" target="_blank">http://209.85.135.104/search?q=cache:58nED87fDa0J:w Črna mamba Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 12. jul 2008 16:42:13

sanjabanja  

član od: 10.3.2010

sporočila: 2

2. feb 2011 10:15

lEP POZDRAV MENE PA ZANIMA ZAKAJ JE TA DREVO ZIVLJENJA PRI MENI KAR NAENKRAT DOBIL RUMENE LISTE??? JE MOZNO DA MU JE PRETOPLO V DNEVNI SOBI ALI TO PRIDE ZARADI PREPOGOSTEGA ZALIVANJA?? HVALA ZA ODGOVOR!!! sanjabanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti