Parfe krema

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

tema odprta - 10. jul 2008 11:59 | ogledi: 10.214 | odgovori: 12

Pred leti smo zelo radi naročali nekakšen "ponarejeni tiramisu" v restavracijah Kompas na meji. Nato je naša soseda od ene njihove kuharice dobila recept in takrat smo vsi na veliko delali to pecivo.

Pred tedni sem se spet spomnila na ta recept in naletela na veliko oviro. Potrebujem namreč vanilijevo parfe kremo. Nekje 3 leta nazaj jo je bilo mogoče kupiti od Dolcele (zelena škatla) zadnjič pa sem bila prav šokirana, ker je ni več nikjer na policah.

Zanima me ali kdo pozna podoben izdelek ali pa morda obstaja kak recept za vanilijevo parfe kremo?

Sončen pozdrdavček...

Pajama

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jul 2008 12:59

Velikokrat uporabim Dolcelino vanilijevo šlag peno(v rumenih vrečkah) in mi je všeč. Mogoče bi bil to v redu nadomestek? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

10. jul 2008 13:06

Mogoče tole: 3 dl mleka 4 rumenjake 15 dag sladkorja 3 vrečke vanilijevega sladkorja 15 g ali 1 velika žlica želatine 3 sladke smetane in 6 žličk sladkorja Zmešamo rumenjake, sladkor in vanili sladkor ter zmes vkuhamo v vrelo mleko. Takoj zmanjšamo plamen na minimum in mešamo še približno 10 minut (ne sme zavreti). Odstavimo s plamena in v še vroče vmešamo stopljeno želatino. Mešamo tako dolgo, da se ohladi. Medtem stepemo sladko smetano in jo sladkamo s 6 žličkami sladkorja. Počasi vmešamo kremo v smetano. V receptu, kjer uporabim to kremo, se jo zlije po pecivu in postavi v skrinjo za vsaj 3 ure. Nena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2008 13:31

Stepena smetana + želatina + dodatki (sadje, cimetova osnova, lešnikova osnova, vanilijeva osnova) in vse to lepo v hladilnik in evo ti ga na la creme parfaite (=dokončana krema, ki ji nič ne manjka, bolje se ne da....to nekako naj bi to smiselno to pomenilo) Oziroma, isto, kot da delaš sladoled, samo želatino daš zraven in daš zadevo v hladilnik. Vendelina jr.

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

10. jul 2008 16:48

Res ste zakladnica nasvetov...Resnično hvala. Šlag, to je takšna vrečka kot za puding, a ne? Pa se zmeša z mlekom? Če se, potem bi lahko bilo nekaj podobnega in je morda potrebno pač več teh vrečk. In tudi Nena za vaš recept bom zbrala pogum. Edino glede količin bo potrebno razmisliti. No, stepena smetana pa je že tako v osnovi zraven. Mi je pa zanimiva razlaga izraza... je pa res pogumen tisti, ki svojo kremo tako poimenuje. No, recept je bil tak, da se je posebej stepla tale parfe krema (kupljena z 6dl mrzlega mleka), še 2 sladki smetani in pol kg skute. Potem pa je bilo treba vse skupaj zmešat in premazat čez v kavo namočene baby piškote -pač v smislu tiramisuja. Aja pa še to, ravnokar sem našla Dolcelino internetno stran, kjer je izdelek predstavljen - pomeni, da ga najverjetneje še proizvajajo. Zdaj pa res ne vem, a so samo naše trgovine tako slabo založene? Še enkrat hvala... Pajama Sporočilo je spremenil(a) Pajama dne 10. jul 2008 17:08:51

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

10. jul 2008 18:20

vendelina kaj toliko kompliciraš :) parfait pomeni perfektno :) Klasična parfait krema je narejena iz rumenjakov, sladkorja, sladke smetane...tole zmiksaš s kakim sadjem...ponavadi...potem pa daš v skrinjo. Postane pa kot nekakšen sadni pire. (to je francoska varianta). Na spodnjem linku imaš pa malo boljše razloženo. Pa tudi o ameriški varianti piše. http://www.targetwoman.com/articles/parfait-recipe.html ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 10. jul 2008 18:21:18

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

10. jul 2008 18:21

Aha zdaj sem videla, mislim, da bo Nenin recept kar ta pravi. ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jul 2008 7:26

Pajama, ja vanilijeva šlag pena je v takih vrečkah kot puding in res je, kot si rekla, jih uporabiš več, dovolj pa sta dve. Pa tudi tvoj recept je zelo dober za tiramisu. Namesto mascarponeja lahko daš skuto (sem že večkrat), pa potem zmeraj dodam tudi stepeno sladko smetano in pa tale instant puding oz. šlag (od Dolcelle ali pa Galetta). Potem je krema kompaktna in ni potrebe, da tiramisu stoji v hladilniku par ur, narediš ga pa lahko tudi brez pekača. O tem je bilo tudi že govora, lahko pa si prebereš tudi pri temle receptu: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11161&offset=0 in pa pri tečaju: http://katka-lopatka.moj-album.com/album/9 katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

11. jul 2008 18:07

katka mene pa zanima če si morda ti kaka predstavnica Podravke? ker če nisi, bi jih mogla kontaktirat in od njih zahtevat vsaj dober zalogaj njihovih produktov za zastonj oglaševanje ki jim nudiš ti jim višaš promet sto posto hehehe ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. jul 2008 21:09

Haha, ycrna, misliš? Če bi bila predstavnica Podravke, bi sigurno uvedla uvoz testa, to pomeni vseh oblatov za kremšnite, rozen, madjarico, medeno pito in zamrznjene linije - torej vseh omenjenih zadev že na tričetrt pripravljenih in zamrznjenih. Sem jim namreč pisala mail in citiram, "omenjene zadeve niso predvidene za uvoz v Slovenijo." In dodali : Feel free to buy other products katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

12. jul 2008 13:52

katka to je pa žalostno...kot da nas je tako malo nas ljubiteljic kuhanja in peke, da nismo vredne njihovih izdelkov ...mogoče pa če naredimo kako peticijo si bodo premislili :P kulinarika ajde v akcijo ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti