Vrečke za pranje nedrčkov z kostjo

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

24. nov 2009 8:50

Tudi jaz svoje modrčke perem na roke,ker nosim samo precej drage zadeve.Hčerke pa nosijo modrčke vseh mogočih barv in k vsaki majčki svojega.Ker sem nekaj nergala,naj jih perejo na roke,so mi rekle,naj jih kar dam pač med ostalo perilo(40st.),saj so bolj ceneni.Zanimivo,da se je do sedaj razletel šele eden. Majdina

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 9:05

ampak moji beli modrci na roke niso tako bleščeči kot ko jih kupim :S a jih prej s čim namažete in namakate? hvala bannanna_v_slo ;)

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. nov 2009 9:08

S čim jih pa operete? Kar z vodo ali dodate kaj da vsaj malo dišijo ;) Prašek, milo, ....? Sicer nimam dragih modrčkov, ampak vseeno mi jih je škoda. Lizzie

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

24. nov 2009 9:15

V umivalnik natočim vročo vodo, dodam curek tekočega praška ali kar šampona za lase. Pustim odstati - uro... ali tudi več. Potem na roke operem. Splhnjujem v mlačni vodi.

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2009 10:16

Jaz pa fino perilo perem v platneni vrečki, na programu z višjim nivojem vode in minimalnim številom vrtljajev, ali na programu za ročno pranje. Belo perilo je še vedno belo, barvno še vedno svežih barv, čipke so vse, kot morajo biti, skratka stroj tudi to opravi kar lepo sam.Uporabim pa nekaj kapljic detergenta za občutljivo perilo.

Hčerine modrce - ti so vsi podloženi, medtem ko moji niso - pa perem z bluzami in finimi majicami, pa še noben ni razpadel, četudi so nekateri nižjega cenovnega razreda.

 

Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. nov 2009 17:25

aha, torej bi mogoče šlo s programom za ročno pranje. ta vikend poskusim, ko bom doma.. bannanna_v_slo ;)

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

24. nov 2009 17:43

Tudi moji niso tako beli, kot novi. Ampak se trudim, jih prej namočim v prašek za belo potem jih namilim z milom (ajax trdo milo), včasih se mi na naramnicah naredijo mucki in si pomagam s krtačko za nohte. Žal so podloženi in jih vedno perem na roke. lp, pinka

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

25. nov 2009 13:49

Vsak nederček (cenen ali drag) lahko perete v pralnem stroju na 30 stopinj s tekočim pralnim praškom in z zelo malo mehčalca (mehčalec hitro zbledi barve in omehča elastan).Pralni stroj ne smete preveč napolnit,da niso košarice nederčka pomečkane.Po pranju jih takoj obesite.Ne puščajte mokrih nederčkov v pralnem stroju in ne sušite jih v sušilnih strojih.Kadar nederčke peremo na roko je ne mogoče enako oprat obe košarici enako,enkrat eno bolj gnetete in drgnete drugič drugo stran zato se vedno ena košarica prej uniči kot druga.Namakanje nedrčkov in razno razna belila prej uničijo elastan.Posledično je moderček prej raztegnjen in začne na hrbtu lest gor košarice pa dajejo videz povešenosti.Če boste pri pranju uporabljale razno razne krtačke,gobice hitreje pride do mehanskih poškodb,kot so mucke navlečena čipka ali mikrofibra..V kolikor vam iz nederčka pogleda kost največkrat ni vzrok to,da ste ga prale v pralnem stroju ampak napolnjenost stroja in kvaliteta.Bolj ga boste na roke drgnile in mencale prej bo kost pokukala ven.Prav tako je pomembno,da suh nederček ko ga zlagate v omaro ne date kočarico v košarico pri čem eno stran vedno kontr zvijete v drugo.Dan danes so stroji in pralna sredstva popolnoma drugačni kot včasih,zato boste praviloma nedrčku podaljšale življensko dobo s pranjem v stroju.Sicer pa vsaka stvar ima svojo dobo in perilo je potrošni materijal,moji nederčki so s takim načinom vzdrževanja,tudi po parih letih še vedno kot zelo lepi,res pa je da imam belega največ leto dni,ker snežna belina tako kot na drugih stvareh tudi pri nederčkih bledi.Uuu, sem se raspisala upam,da sem vam kaj pomagala. sensia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. nov 2009 14:50

Nedrčke s kostjo je pametno prati v prevleki za blazino, saj se tako ne more zgoditi, da bi se kakšna pobegla kost zataknila, kar lahko resno poškoduje pralni stroj.

nola

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

26. nov 2009 10:00

Se strinjam s tabo nola to sem pozabila napisati, da sama perem nederčke v beli prevleki za blazino, katero več ne uporabljam za posteljnino sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti