Cmoki z marmelado

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

tema odprta - 9. jul 2008 20:43 | ogledi: 11.789 | odgovori: 16

Živjo, več glav več ve - zato se obračam na pomoč.

Rada bi naredila cmoke polnjene z marmelado. Kajti, če naredim slivove, marelične ....cmoke sadje vedno ostane na krožniku. Poskusila sem že z marmelado, vendar, ko sem prerezala cmok mi je marmelada spolzela na krožnik. Pri tistih kupljenih ( hokus cmoki ) pa je marmelada taka čvrsta, da ne steče.

Kaj mi svetujete, da bi naredila. Namen sem imela že zmešati vanilijev puding ( prašek ), z marmelado, morda mlete piškote in marmelado.... vendar ne vem...če bo OK in bo marmelada bolj čvrsta ob prerezu cmoka. Zdaj pa že kompliciram....

Lepo, res lepo prosim za pomoč.

akniradg

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

9. jul 2008 21:03

Mislim, da res lahko zmešaš puing v marmelado. Brala sem Goljatovo knjigo Pecivo, kjer uporablja izraz slaščičarska marmelada (ali nekaj v tem stilu), naredi pa se jo tako, da se vmeša noter škrob. To marmelado se uporablja za marmeladni nadev, ki se peče. matilda

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

9. jul 2008 21:22

Matilda hvala za hiter odgovor. Mislim, da bom res poizkusila marmelado zmešati s škrobom in bomo potem videli kako bo. Se pa priporočam za še kakšne predloge. Če kaj ne veš na kulinariki zagotovo izveš! akniradg

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. jul 2008 7:32

 akniradg, prosim javi, kako se je obneslo

kobra 1

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

10. jul 2008 8:29

Akniradg, pri nas vedno delamo marmeladne cmoke iz vzhajanega testa. Iz njih marmelada ne steče na krožnik. Te cmoke delam tudi s češnjami, višnjami in borovnicami. Pozimi dam zmrznjene. Poskusi. LP! ovčka

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

10. jul 2008 16:05

Ovčka in kako narediš vzhajano testo - enako kot npr. za buhtlje ali je kak poseben recept. Kobra 1, ko se bom lotila "podviga " javim - mislim, da bom eksperimentirala konec tedna. LP akniradg

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

10. jul 2008 17:54

Vzhajani cmoki: za kvasec vzameš 1 dag kvasa, 1 dag sladkorja, 1/2 dl mleka i 2 dag moke; za testo vzameš 1/2 kg moke, 1 dl mleka, 1 rumenjak, 1 celo jajce, 4 dag sladkorja, limonina lupinica, 8 dag masla ali margarine sol V mlačnem mleku razpusti maslo, sladkor, sol in dodaj limonino lupinico ter jajce z rumenjakom. Iz vseh sestavin zamesi testo in ga stepaj, da se loči od kuhalnice. Testo naj vzhaja kakšno uro. Nato z žlico zajemaj testo, ga v dlani splošči, nadevaj v sredini s poljubno marmelado in oblikuj cmoke. Cmoli naj vzhajajo na pokriti deski, nato pa jih skuhaj v slanem kropu. Najprej pokrite kuhaj 3 minute, nato jih obrni in odkrite kuhaj še 4 minute. Ko jih vzameš iz vode, vsakega prepikni z zobotrebcem in jih zabeli. Recept je iz precej stare kuharske knjige in konca petdestih, je strgana, nima več kolofona in ne vem imena avtorja. Je pa dober in primeren za vse letne čase, za vse marmelade in tudi za kakšne češnje, višnje, borovnice. LP! ovčka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. jul 2008 18:31

Jaz sem pa mislila, da marmelada ven steče, ker je cmok vroč...

Anamarija

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

10. jul 2008 19:10

Ovčka najlepše hvala za recept. Poizkusila bom te vzhajane cmoke. Drugače pa sem delala cmoke iz kuhanega (paljenega) testa. Sedaj pa več ne bo izgovora, torej bo potrebno zavihati rokave in veselo na delo. Poročam kako bodo "ratali". Anamarija marmelada iz cmoka ne steče med kuhanjem, ampak, ko cmok prerežeš takrat spolzi po krožniku. Bom pa v marmelado poskusila zmešati malo škroba. akniradg

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. jul 2008 19:17

Akniradag, sem razumela, ne vem no, mene to ne moti, jaz pol poližem cel krožnik

Anamarija

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

10. jul 2008 20:02

Jaz pa naredim kvašeno testo preprosto: pol kg moke (najraje polnovredne), cca 2 dl vode, 2 dag kvasa, pol žličke sladkorja za kvasec, ščepec soli. Kuham na sopari 20 minut, če se kuhajo dalj, so "gumijasti". Še nadevi: slive, marelice, jabolka(odlično), borovnice, maline, tudi zamrznjeno sadje, ki ga je potrebno prej odtajati ( sploh ta pozne slive), ker se drugače testo ne dvigne (mraz). lp pero Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 10. jul 2008 20:22:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti