Ena za kavico, ko je ravno kulinarika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 9. jul 2008 11:19 | ogledi: 3.218 | odgovori: 36

Ni prevedeno, ker bi bilo veliko "lost in translation"...

Dođe Mujo doktoru i kaže:

- Doktore, imam problem.

- Ajd" Mujo, slušam, samo brzo, puna mi je čekaona raje.

- Evo sa"ću ja, doktore tebi kazti.

Dođem ja prošlu srijedu doma, a ono Haso mi guzi Fatu. Kažem ja njemu: "Ubit ću te Haso, ***o mater", a on će: "Čekaj bolan Mujo, de smiri se čovječe..., Fato, pristavi de kaficu, Mujo, vidi vako, da ti sad mene ubiješ, ode ti u bajbuk na dvaes" godina. Ti u ćuzi, a neko drugi će opet guzit Fatu i šta imaš od toga? Srknider kafice i razmisli, bolan..." - Šta jes, jes, dobro je kazo, jel de doktore?

- Mujo, skrati malko, puna mi čekaona raje...

- A ja, ja oću doktore... Nego, prekjučer dođem ja kući, a ono opet Haso guzi Fatu. Kažem ja: "Fato, majku ti ***em, tebe ću ja priklat! "Ja po nož, a Haso će opet: "Mujo, de sjedi, ne budali. Fato pristavi kaficu... Mujo, baš si blentav, zakolješ Fatu, ideš na dvaes" godina u zatvor, ja ću opet neku drugu nać i šta si napravio..., srkni bolan kaficu!, smiri se... Pametan taj Haso.

- Mujo, skrati!

- Evo sa"ću doktore... Jučer ja dođem i opet Haso guzi Fatu. Po****im ja skroz, kažem: "Sebe ću sad zaklat, ***em li vam majku, da vam ***em majku..." A Haso opet kaže: "Mujo legendo, sjedi bolan, smiri se, Fato pristavi kafu..., ne budali Mujo, šta imaš od toga da se zakolješ. Fata i ja bi te saranili i dalje se guzili, šta imaš od toga? Srkni malo kafice i razmisli..."

- Mujo, majčinu ti, puna mi je čekaona, reci šta ti je?!

- Ma htio sam da pitam, doktore, "oćel meni naškodit tolko kafe?

Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

9. jul 2008 11:23

Upajmo, da mu res ne bo škodila kafica. Pozdravček!

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

9. jul 2008 11:31

Zelo pametno je naredil, ko je obiskal zdravnika, saj se je to res prevečkrat ponavljalo in toliko kave res ni dobro za srce. Dobro je le to, da Haso nima harema, si predstavljaš koliko kave bi moral potem spiti? Pa lep dan želim! daga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. jul 2008 11:45

Legendarno. mamaF - Mojca

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. jul 2008 12:09

Valjda mu je prijala kafica i nije dobio infarkta. Ali nikad se nezna.... Kyara

neznan uporabnik

9. jul 2008 12:15

hudo... lovebeyba

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

9. jul 2008 14:58

Vic je za 1A, a vseeno si ne morem kaj in moram pripomniti. Tukaj na kulinariki obstaja tema Malo za hec in bi tale vic pasal tja ne pa pod novo temo. Saj ker se gre za Vendelino, je pa itak vse dovoljeno. Vprašanje kakšni bi bili komentarji, če bi si kdo drug takole dovolil. Bi rimljanka kar po hitrem postopku najmanj temo zaklenila. mamica03

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

9. jul 2008 15:00

mamica03 je napisal/a:
Vic je za 1A, a vseeno si ne morem kaj in moram pripomniti. Tukaj na kulinariki obstaja tema Malo za hec in bi tale vic pasal tja ne pa pod novo temo. Saj ker se gre za Vendelino, je pa itak vse dovoljeno. Vprašanje kakšni bi bili komentarji, če bi si kdo drug takole dovolil. Bi rimljanka kar po hitrem postopku najmanj temo zaklenila. mamica03
Sem že hotela napisati ravno to, pa si nisem upala. Meni pride tole ravno tako naprej kot zaklenjeni temi Franc Murko je bolan in Slovenske beznice. Črna mamba Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 09. jul 2008 15:04:27

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. jul 2008 16:28

Vendelina nima nobenega posebnega statusa tukaj drugega kot da je uporabnica tega portala. Če pa malo nazaj pogledaš boš videla da ponavadi nimam enakega mnenja kot ona...

Ne vem zakaj bi zaklepal to temo. Vem pa, da vsaj zadnji mesec, ko se kdo pritožuje, je to velikokrat mambica. Sicer pa je nekaj takih šlo (se ne oglašajo več), tako da za prijetno poletno branje ne škodi, da nas popestriš z vedno novimi "kje te čevelj žuli" 

Seveda je res da nisem vsem enako naklonjen. Tistim ki se večno pritožujejo sem manj. Ampak to nima veze s korektnostjo. Šala bi bila lahko napisana tudi pod temo malo za hec. Pa pač ni in sem prepozno videl, ko je bilo že polno odgovorov, zato sem pustil.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. jul 2008 16:31

Pšššššššt, ne se kregat, tudi jaz sem se že zmotila in dala pod napačno temo, pa ni nihče zaradi tega zaklepal teme. Se zgodi, bodimo prijatelji in strpni drug do drugega. Ko smo ravno pri jeziku, pa bi tudi jaz rada nekaj vprašala. Gre za angleško frazo "break a leg" in v jezikovni šoli so nas že kar na začetku podučili, da s tem nekomu zašeliš srečo. Tu pa nastopi težava. Sestrična me na vsak način želi prepričati, da to ni res. Po njenem mnenju je bolje, da kaj takega angležu ali američanu ne rečeš, ker naj bi vzel milo rečeno, za precej hudo. Jaz se pa ne dam in jo seveda prepričujem nasprotno. Naj povem tudi to, da sem celo na izpitu za šesto stopnjo imela ravno to in naredila prav. Torej, na čigavem zeljniku je zrasla fraza in kdo ima prav? Vem da ste tukaj profesorji angleščine in taki ki živite v tujini in jezik obvladate, kot bi se temu reklo, v nulo. Mi lahko pomagate? lp Vesna lp Vesna

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

9. jul 2008 16:36

Vendelina jr. ti si faca. Sem se dobro nasmejala, zdaj grem pa likat, bo takoj lažje. linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti