Različni načini prehranjevanja - kaj res drži?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2008 15:39

Janina, če imaš občutek "da ti nekaj manjka, če ne ješ čokolade"....in imaš ta občutek ves čas in ne samo na začetku menstruacije, ko smo ženske pripravljene storiti marsikatero neumnost za košček čokolade (čeprav eno rebrce takrat zadošča, ni treba pojesti 10 dag)....potem imaš verjetno dve možnosti: - da ti manjka mineralov - da manjka nekaj, kar bo morala pa psiha povedati. Čokolado zmanjšaj z donatom - tisti magnezij je prava stvar in res zmanjšuje potrebo po čokoladi - in če že ješ čokolado, mora biti echt dark z 80% kakava in več. Manj ko je cukra in drugih maščob, manj bo čokolada redila. Pa tudi se mi zdi, da se čokolada lepo naomešča s temnim sadjem. Vendelina jr.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. jul 2008 18:01

Tudi olive baje zmanjšajo željo po čokoladi - če jih ješ, seveda.

Hvala bogu, čokolada mi enostavno ne sede, ni mi dobra, presladka.

Anja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. sep 2008 12:15

Na optimalni hrani (sveže, primerno zrelo sadje, sveža zelenjava, nepraženi oreški, semena, sveži doma pripravljeni sadni in/ali zelenjavni sokovi popiti takoj po pripravi) sva z možem že skoraj 10.mesecev.Ni nama žal in prepričana sva,da sva se odločila prav. Predavanje naravnega zdravja in celodnevno druženje bo 20.septembra na Pohorju. Vesna Leben

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

2. sep 2008 13:56

Če znaš nemško pojdi pogledat še na www.sonjabakker.de lena70

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. sep 2008 22:45

Jaz sem pa nekje slišala, da tudi grah vsebuje neko snov , ki jo ima tudi čokolada in povzroča zasvojenost tako kot čokolada. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti