Različni načini prehranjevanja - kaj res drži?

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

8. jul 2008 12:30

Vendelina - bravo! Človek je sam sebi najboljša knjiga. Če bodo zapisali, da je treba vsak dan najmanj en jogurt pojest, meni pa nikakor ne ustreza in imam fino težavo na WC, potem naj kar pišejo.

Še vedno zagovarjam, da se je treba poslušat in gledat in potem zadeve delujejo.

dark chocolate  

član od: 1.7.2008

sporočila: 11

8. jul 2008 13:05

Se povsem strinjam. Tudi meni gre zelo na živce ker v vsaki knjigi piše drugače. Sama se osebno ravnam po Montignacu, ker se mi zdi najbolj logičen. Pri ločevalni mi nekako ne gre v račun zakaj bi moje telo en dan potrebovalo samo vitamine, drugi dan samo OH itd... Telo po mojem mnenju potrebuje vsak dan vsega po malem. Pa tudi ne vem kako greš na Wc po sadnem dnevu....=) Tako da kar Montignaca prakticiram, sploh ta teorija o glikemičnem indeksu se mi zdi dokaj pametna in ne tako radikalna kot kakšne druge diete. Sploh mi je všeč, ker pri Montignacu ti res razloži vsako živilo,presnovo le tega itd. pa tudi se mi zdi da pri Montignacu ne gre za dieto ampak nek zdrav, stalen način prehranjevanja. Ker sama ne športam veliko, ubistvi zelo malo sem toliko bolj presenečena nad rezultatom. Shujšala sam par kilov, zdaj ta pazim da to težo vzdržujem. Je pa res, da vsakemu paše svoja dieta. Osebno zjutraj pojem kakšen jogurt ali druge mlečne izdelke kombinirane s polnozrnatimi rečmi za kosilo jem zelo pestro ker sm en velik gurman =) tako da jem vsa živila, seveda v zmernih količinah izogibam se cvrtim jedem, krompirju in drugam kombinacijam maščobe-OH. Poudarek pa imam na zelenjavi in kvalitetnih beljakovinam. Popoldne oziroma zvečer pojem kakšno sadje in oreščke-nora na njih in seveda ne gre brez temne čokolade =) To mi ustreza=) dark chocolate

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. jul 2008 9:25

Nekaj časa bo trajalo da boš ugotovila kaj ti paše,meni se zdi najboljša kombinacija sadje,zelenjava bolj malo pa dodajam testenin tudi maščobe rabim le toliko kot je nujno.Seveda pa brez gibanja in hoje ne gre,vem da je vse to težko uskladit ampak kose navadiš pa to gre.Želim ti veliko uspeha in lep dan še naprej. mark5

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jul 2008 10:18

Vsak naj posluša svoje telo .... na dan je potrebno pojesti 5 obrokov (za 1 obrok je lahko tudi sadje, npr. 2 hruški), zajtrk je lahko bolj obilen, več lahko jeste tudi do 1 h po fizičnem naporu, saj telo takrat lažje predela kar mu damo, zvečer pa čim manj. Jesti pa je potrebno čim bolj zdravo hrano: (presno) sadje in zelenjavo (ste že slišali, da sadja ni najbolje mešati med sabo, se pravi ko jemo sadje, je najbolje, da jemo naenkrat le eno vrsto sadja, medtem ko zelenjavo lahko mešamo po želji), polnozrnate žitarice, nerafinerirana olja v čim manjših količinah, spiti 2-3l tekočine, najbolje vode itd. Če hujšamo pač jemo enako, le v manjših količinah. Po mojem mnenju se je bolje držati načela manj je več oz. rajši premalo kot preveč. Jaz se poskušam tega čim bolj držati že cca 10 let (to ne pomeni da se nikoli ne pregrešim, saj sem vendar članica KulSlo , ampak pri tem vem kje so moje meje) pa imam težo kljub trem porodom še vedno takšno kot v najstniških letih (168 cm in 54 kg) in zdravje BP. katjushka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

12. jul 2008 12:38

se podpišem pod katjushko. Izgleda, da sva enake konstitucije (po višini in telesni masi) in imava podobne prehranjevalne navade. Verjetno zato, ker nama tako ustreza. Kot so pa povedale že predhodnice, pa je potrebno v prvi vrsti poslušati svoje telo. Pa če se mi zlušta francoskega rogljička, ga z velikim veseljem pojem.Moje telo zahteva tudi ogromno gibanja (konkretno športanje 3-4 krat tedensko), ker imam sicer težave s krvnim obtokom v nogah in s počutjem nasploh.

Sama še nisem hujšala odkar sem odrasla ženska, tako da zase ne morem govoriti. Moja sodelavka npr., pa je v enem letu shujšala iz konfekcijske 44 na 38 samo s tem, da generalno ne je izdelkov iz bele moke in krompirja.

Anja

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

12. jul 2008 13:52

Jaz sem letos v 3 mesecih izgubila 13 kg.Poskušala sem vse sorte diet,pa ni bilo učinka.Pa sem poskusila najti svoj način,tako da sem se odpovedala kruhu,torej posledica tega je,da nisem jedla tudi salam in podobnih reči,uglavnem pijem vodo in večerje sem črtala.Za zajtrk sadje,kosmiče,corn flakes,kosilo pa jem normalno. Zdaj sem se takega načina prehranjevanja navadila in se odlično počutim,kilogrami pa kar grejo. tanya017

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. jul 2008 21:12

Jaz sem se lotla 90 dnevne ločevalne in kljub temu da je veliko različnih dijet, moram reči, da mi ta kar odgovarja. Glede na to, da imam dava otroka enega od pet let in enega komaj od pet mesecev, si res ne morem privoščit dijete, da bi padala skupaj od lakote. Ta dijeta se mi zdi ok, ki se jo da zdržat. Jaz hvalabogu nimam prav drastično velike teže kot nekateri, ma sem se lotla vseeno, da ne pride do velike teže. Pri tej dijeti mi je všeč predvsem, da deluje, da grem s kilami navzdol, da ne gre prehitro, spet pa ne prepočasi in da se je veliko raznovrstne hrane, veliko sadja,zelenjave, malo mesa... Pišlotki in drugi prigrizki pa žal odpadejo. Bom pa po tem bolj zadovoljna sama s sabo. V glavnem funkcijonira in to mi je važno, samo lotit se je treba. Lep pozdrav vsem! Katarina K

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

17. jul 2008 13:15

Ah, to pa je tema zame:) Zdaj sem začela brati Proč s kuhinjskim loncem, in se obenem vpisala v KulSlo. Jaz čisto priznam, pojem odločno preveč čokolade. Ampak kaj, ko je tako dobra....Pa me potem boli želodec, pa glava, pa kar naprej sem utrujena. Brez problema se odpovem mesu, ampak čokoladi pa se kar ne morem. Zdaj čakam, da mi naredi klik v glavi in da začnem zares zdravo živet in da najdem eno pravilno prehrano zame. Mesa že tako ali tako pojem zelo malo. Že nekaj mesecev tudi malo ločujem obroke. Samo...čokoladi se pa ne morem odpovedat. Imam občutek, da mi kar nekaj manjka, če je ne jem oz. da sploh nisem sita, če ne pojem še čokolade. LP, Janina. JaninaC

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

17. jul 2008 15:23

Tudi jaz sem že hujšala in se redila in hujšala.... pred 10 leti pa sem se odločila za drugačno prehranjevanja, shujšala v pol leta 13 kg, pridobila nove prehranjevalne navade in nagruntala svoje telo. Od takrat se nisem nazaj zredila, mogoče občasno 1-2 kilce, ampak to mi ni problem spet skenslat. Takrat sem začela redno zajtrkovat, poskusila tisto s sadjem do 12-ih, vendar se pri meni to ni obneslo. Zajtrkujem pol ure zatem, ko vstanem, saj brez zajtrka sploh ne funkcioniram, pa naj bo to ob treh zjutraj ali ob desetih dopoldan. Nato pa še najmanj 3, če ne 4 obroki, s tem, da je večerja najmanjši. Pa veliko pijem in gibam (priznam, da sem tu vložila največ truda, saj sem po naravi pravi lenuh). Ampak po določenem času pa se mi je začelo dogajat, da sem začela gibanje najprej pogrešat, nato pa mi je postalo celo zelo fajn. Pozimi pilates, orbitrek, tek na smučeh, hoja. Poleti pa največ kolesarim, saj sem s kolesarjenjem postala namreč ornk zasvojena. Ko se vsedem na kolo, se kar odpeljem v neznano in pozabim, da je treba priti tudi nazaj in tako mimogrede prevozim 30-50 km (res ne vsak dan, ker se mi časovno ne izide pa tudi vreme ni vsak dan primerno, drugače pa bi, z veseljem!). Torej - poslušajte svoje telo pa malo volje - pa bo. Knjige naj vam bodo v pomoč, ne pa molitvenik, ki mu slepo sledite. neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti