Zamrzovanje-breskvice?

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 8. jul 2008 6:13 | ogledi: 6.949 | odgovori: 14

Kljub temu,da nisem vrhunska kuharica,sem obljubila,da pripravim nekaj peciva za praznik konec meseca. Rada bi nekaj spekla vnaprej zato me zanima,ali je katera poskusila zamrzniti breskvice, ki mi lepo uspejo,pa orehe,pa morda kake polnjene kekse,recimo iz korenja,?Ali kaj enostavnega,pa vseeno lepega na pogled?

Koliko pa lahko sicer hranimo breskvice v hladilniku?

Hvala vnaprej.

kozamurnik

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jul 2008 6:35

Vse lahko zamrzuješ. Sicer se sigurno ohrani en teden v dobro zaprtih škatlah za piškote - preverjeno. Še boljši je okus, ker se prepoji. Zelo fino pride tudi nepečena rolada s kislo smetano, pa marcipanova rolada (če imate radi marcipan), potem telefončki oz. "brčice", gobice, jagode in lubenice...Tega je ogromno v bazi. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. jul 2008 7:23

Ko sem pekla za ohcet, sem kar nekaj drobnega peciva dala v skrinjo. Breskvice so nam iz skrije še boljše - se prepojijo okusi, prav tako ostala kremasta peciva.

kobra 1

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. jul 2008 8:26

Dobre izkušnje imam tudi s pečenimi ruladami, pa naj bodo z marmelado ali pa čokoladno kremo.

Sicer pa smo že zamrznili orehe, linške piškote, ... kar je ostalo po poroki.

marelica

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

8. jul 2008 9:52

Brez slabe vesti lahko daš v zmrzovalnik. Samo glej, da je dobro zavito, da se ne navzame kakšnega vonja. Sama to večkrat prakticiram, saj se mi v tej vročini ne da ravno peč. Največkrat so to biskviti, ki jih kasneje namažem. Če pa tako pogledaš, saj se v trgovini tudi kupijo zmrzjene stvari, in zakaj jih ne bi ti zmrznila. Lep pozdrav, anitram1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jul 2008 10:18

ja itak da je kul. men je še bol dobr iz zamrzovalnika.. vsaj potica bannanna

Jelkica  

član od: 22.1.2010

sporočila: 12

10. mar 2010 15:23

Pozdravljene! Na forum sem prijavljena že kar nekaj časa in z veseljem vsak dan berem različne recepte in debate na forumih. Sedaj pa sem se tudi sama opogumila da nekaj napišem. Pri nas doma bo v juniju poroka in nameravam sama speči kar nekaj peciva. Razmišljala sem, da bi nekaj peciva spekla prej in zamrznila, da ne bi imela zadnji teden preveč dela.Ker nimam še izkušenj pri zamrzovanju peciva, imam kar nekaj uprašanj. Koliko prej lahko spečem breskvice in jih dam v zmrzovalnik? Kdaj naj breskvice odmrznem (dan ali dva prej??)? Kako breskvice odmrznete? Ali jih date le na sobno temperaturo ali odmrzujete postopoma v hladilniku? Zanima me še, katero pecivo je še primerno za zamrzovanje. Najlepša hvala za odgovore. Lep pozdrav Jelkica

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

10. mar 2010 16:40

V začetku septembra smo imeli poroko. Ostalo je ogromno peciva: breskvice , orehi, razni kokosovi poljubčki, orehovi rogljički, takšni in drugačni linški piškoti (pač več pekaric) bajadere, neko ,limonino pecivo, mislim da je bila vmes celo potica......in vse to je bilo čez dva meseca še zelo dobro. Spravljeno v posodah, ki se neprodušno zaprejo(tiste mercatorjeve od nalepkic), pa vse pecivo je blo zmešano v posodah, saj veste, ko ostane po poroki na vsakem pladnju nekaj...... Tako, da brez skrbi lahko narediš kaj vnaprej in daš zamrznit. Pa v neprodušno zaprte posode, da se ne navzeme vonja iz zmrzovalnika. In če boš dajala še posebej vsake piškote (ne tako kot mi ko je bilo vse mešano) ti garantiram, da bo vse lepo počakalo. Če le ne bo kake "miške" (ta krščene) A ja, odmrznila sem jih samo tako da sem jih dala na sobno temperaturo. Že pred poroko pa je teta neredila kar nekaj rolad (kokosova, smetanove, marmelado...) in jih je zamrznila in so bile na poroki zeeeloo dobre (narejene je zavila v folijo in zamrznila, ko jih je odmrznila jih je še okrasila in to je to). lp hema

Jelkica  

član od: 22.1.2010

sporočila: 12

11. mar 2010 18:00

HEMA hvala za prijazen odgovor. Sedaj, ko imam več informacij, bom tudi sama poskusila zamrzniti nekaj peciva. Zanima me še, ali se sladkor na breskvicah kaj spremeni, ko jih odmrznemo? Ali so na breskvicah še vedno prisotni kristalčki sladkorja? Hvala za odgovor Lp Jelkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti