Interkontinentalni zajtrk

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. jul 2008 18:26

Majamarko,

 

kaj pa sprehodi, jutranje plavanje, kak petelinji zajtrk (), potem pa lepo v miru na "ta pravi" zajtrk? In bi si ga res pošteno zaslužila...

 

Samo idejica pač, drugače pa hoteli tudi niso zame, sem preveč cigana...

jasna

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jul 2008 18:47

mamica03 je napisal/a:
Moycaa vsaka ti čast, če boš kaj pametnega potegnila iz Vendelininega odgovora. Predvsem pa ne boš v njenem nakladanju najdla odgovora na zastavljeno vprašanje. mamica03
moycaa, tudi iz tega odgovora ne boš veliko potegnila (no, pa tud iz mojga ne ;) ) sam si mamica prava pain in the ass bannanna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

7. jul 2008 18:47

jasna1, mi smo hitre sorte sprehod je ponavadi večerni, pa še ta se konča tam do desete zvečer, uživava na terasi in poslušava...jutranje plavanje je tako obvezno kot petelinji zajtrk, sicer si ne prislužiš pravega

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jul 2008 18:50

O, Vendy je že nazaj, je bil že rahlo dolgčas. Vendy, velkam bek!

ežoj

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. jul 2008 19:02

Jaz vedno branim, čeprav drugače pregovorno slabo, angleško hrano. Ker sem imela to srečo, da sem britansko kulinariko podrobneje spoznala, s tem tudi nabor sestavin in tradicionalne jedi. S tem, da se strinjam, da angleški zajtrk, the full monty, v osnovi ne sodi v Grčijo in številne druge države, vendar je na tem mestu problem v lokalnih gostincih. Angleške klobasice niso odurne oz. so lahko ravno toliko odurne kot kakšno skropucalo od slovenske klobase ali pečenice. Če človek kupi dobro pripravljene klobasice in če jih pripravi na pravilen način, potem so zelo okusne, zdrave pa ravno toliko kot podalpska salamarska radost (ali katerakoli druga, da ne bomo ugotovili, da je chorizo na primer pa samo ljubo zdravje). V angleški zajtrk, the full monty, spada: toast, pečen paradižnik, baked beans, jajca (pripravljena na oko ali umešana), hrustljavo pečena slanina, košček black puddinga, včasih še kakšen šampinjon in hash (približek germanskega rostija ali naših krompirjevih ponvičnikov). Danes se zadeve pripravljajo večinoma v pečici, pod žarom, tako, da so občutno manj mastne kot če vse zadeve spečemo v ponvi z obilo maščobe. Tradicije v smeri močnega zajtrka je v tem ravno toliko kot je je v naših konkretno zabeljenih žgancih, slanini in na masti pečenih jajc za zajtrk. Takšen zajtrk je bil pač namenjen delavcu, ki je stvar tam nekje do najkasneje čaja, že davno pokuril. In takšen zajtrk niti pod razno ne smrdi, čeprav se človeku kje v kakšni sončni Grčiji, od tega pač rahlo obrne, ampak kot že rečeno, je to problem lokalcev in še česa drugega. fresh

neznan uporabnik

8. jul 2008 17:07

pa kaj je vsem vam s temi recepti?kaj ni od vas niti enega takega ki bi znal kaj sam skuhat? huh!..........ste pa res.............. azupan43

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. jul 2008 17:10

azupan a si ti malo zabredel temo? ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti