Interkontinentalni zajtrk

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 7. jul 2008 8:59 | ogledi: 4.730 | odgovori: 27

Kaj vse je v ponudbi interkontinentalnega zajtrka? Tople in hladne jedi - katere?

Hvala in lep pozdrav!

Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2008 9:13

Obstaja kontinentalni zajtrk in na to te opozorijo v hotelih, kjer poleg kontinentalnega zajtrka - kjer samopostrežno izbiraš med sadjem, jogurtom, sokovi, kruhom, maslom, margarino, pašteto, medom, marmelado, omletami, salamami.....itd, žitaricami, mlekom, itd itd - dobiš tudi klasični angleški zajtrk, ki sestoji iz tistih gnusnih klobasic, čipsa, jajca na slanini in še ostale packarije (eni dajejo tudi zraven fižol) - ki onesnažuje zrak tudi v Sredozemlju, če je tam veliko britanskih turistov. Interkontinentalni zajtrk - pojma nimam, kaj hudiča bi to bilo.... V verigi hotelov Intercontinental praviloma strežejo kontinentalni zajtrk - razen v angleško govorečih državah, kjer te opozorijo na dve vrsti zajtrka in potem izbiraš. V ZDA v hotelih na Vzhodu rečejo kontinentalnemu zajtrku "european breakfast"....Takisto temu rečejo tudi v Južni Ameriki. Vendelina jr.

mamica03  

član od: 13.11.2007

sporočila: 87

7. jul 2008 10:02

Moycaa vsaka ti čast, če boš kaj pametnega potegnila iz Vendelininega odgovora. Predvsem pa ne boš v njenem nakladanju najdla odgovora na zastavljeno vprašanje. mamica03

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2008 10:09

Zakaj pa ne? Jaz sem ga čisto dobro uspela razbrati.

 

kar se pa angleških zajtrkov tiče, ima vendy čisto prav, na Krfu ti je bilo že navsezgodaj zjutraj slabo od vseh tistih vonjav. Sama sem bila, sicer nezdravo, samo na jutranji kavi. Ampak bi me minil ves apetit že samo ob pogledu na tisti krožnik. Potem pa še gostinska tekmovanja, kdo bo več zmetal na večji krožnik

Poslala prehitro, tole sem še hotela zraven prilepiti:

http://hedonistatlarge.blogspot.com/2005/08/intercontinental-brea

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 07. jul 2008 10:11:41

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

7. jul 2008 10:11

Vem, da so ti zajtrki nekakšna klasika med zajtrki. Pa me še ob enem zanima, kaj bi spadalo k toplem bifeju za zajtrk? Omlete, palačinke - ali vse to preveč "jajcasto"? Ponekje kuhajo žgance (?) za zajtrk - vse lepo in prav, če je tematika slovenska kuhinja. Ampak ali niso žganci pretežki za zajtrk? Misli, če greš potem kosit oooogroooomen travnik so najbrž ok, če pa celo dopoldan čepiš v pisarni pa.... Torej kaj predlagate še za topi bife? Hvala in lep pozdrav! p.s. Vendelina - tudi jaz nimam pojma kaj je interkontinentalni zajtk, vendar ga pa hotel (ni važno kateri - tak fensi) v Lj oglašuje! Moycaa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2008 10:12

A City hotel misliš???

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2008 11:29

Potem pa tisti inter- odbij proč, pa je. Omlete in palačinke za zajtrk dobiš v vsakem hotelu...ni frke. Žgancev še nisem videla za zajtrk.... Je pa res, da če so v hotelu zelo internacionalni gostje, potem se jim je mogoče bodisi pod firmo "nacionalna jed" podtakniti vse živo - vključno z žganci, zlasti, če gostje prihajajo iz Azije. Nasploh sem opzaila, da gostje iz Azije (Indijci, Korejci, Tajvanci) nekako bolj začinjeno in močno hrano naročajo za zajtrk. P.S. Mamica03, tule si od lanskega novembra, a se ti ne zdi, da bi bil že čas, da bi na forum končno napisala kaj nezadričnega? Vendelina jr.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. jul 2008 11:29

Za topli zajtrk si večkrat skuham proso, kvinojo, amarant, kamut ali piro. Kuhati dam po dve žlici posameznih semen kar v mrzlo vodo, pustim da vre 10, največ 15 minut, ni mi všeč, da je vse razkuhano. Voda se mora pokuhati, nato dam v skodelo ali na krožnik in zalijem s tekočim jogurtom. Zraven pijem nesladkan čaj. Ugotovila sem, da mi tak zajtrk še najbolj odgovarja. daga

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

7. jul 2008 11:38

daga, ali bi lahko prosim malo razložila, kaj so kvinoja, amarant in kamut, saj ne verjamem, da to poznajo vsi. Sodeč po kontekstu gre za nekem vrste žitaric, vendar pa bi prosil za še kakšno boljšo razlago, možne načine uporabe. Hvala planet_food

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. jul 2008 13:12

je pa na kulinariki objavljen tudi en recept iz amaranta od Jelenčkove Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti