Sončnica v lončku iz bauhausa

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

tema odprta - 7. jul 2008 7:28 | ogledi: 9.411 | odgovori: 9

Pred dobrim tednom sem kupila Sončnico v Bauhausu. Na vrhu lep, velik cvet, pod njim kar nekaj novih nastavkov za "bodoče cvetove". In glej za zlomka, po nekaj dnevih je cvet dobesedno "crknil". Sem šla vprašat, kako to, da je cvet vzdržal samo en teden, pa mi je trgovka rekla, da to pač tako je in da bodo že pognali drugi...?????? NO, s tem odgovorom nisem bila zadovoljna in sem raziskovala naprej. Izvedela sem , da je potrebno te odmrle cvetove odrezati, da lahko poženejo drugi.

Zanima me, če je mogoče kdo od vas kupil sončnico in kako se obnese vam?????

Hvala za odgovor.

galja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. jul 2008 7:39

Galja, ne morem ti veliko pomagati, lahko pa ti le povem, da se tudi meni kupljena predlani v OBI-ju ni obnesla, pa smo poskusili vse. Na splošno meni rože iz vrtnih centrov ne uspevajo. Sosedi pa sončnice kot nore rastejo iz semen, ki jih je sama zasadila. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. jul 2008 07:39:42

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

7. jul 2008 8:28

Tudi sama imam sončnico v lončku...glavni cvet sem odrezala zelo hitro, pa spodnje tri tamale sem tudi že vstran vrezala. Sedaj so še trije popki, ki pa nič ne kažejo, da se bodo odprli.

 

lp Bojana

Bojanca

brigitao  

član od: 28.12.2006

sporočila: 21

7. jul 2008 10:14

Sončnico sem kupila v semenarni Kalija na Dolenski cesti. Nisem se ji mogla upreti. Lep cvet, polno nastavkov za cvetenje pa žal od tega nisem imela nič. Kot, da bi bili zakrknjeni popki in cvet. Niti eden se ni razprl pri meni doma. Izgleda, da jih naredijo samo do takrat ko so v trgovini. Škoda. Jez vem, da ne bom več metala denarja stran za tako zadevo. Saj doma jih imam samo so tako velike, kaj bi morala narediti, da bi ostale nižje.? brigitao

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

7. jul 2008 11:14

Sončnic je veliko vrst. So v raznih velikostih in tudi barvi. Najbolje je kupiti seme nizkih, tudi teh je veliko vrst in tudi s temi sem se že opekla, kupila sem nizke , ki pa to niso bile. Je pa res, da se lahko med seboj križajo in potem "rata kar rata". Imam pa jih nadvse rada, pustim, da popolnoma odcvetijo na vrtu in potem gledam ptice, ki prihajajo na "piknik". Sončnica je roža, ki ti s svojo zlato krono razsvetli dan. daga

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. jul 2008 13:23

Jaz sem kupila eno v eni izmed teh tavelikih vrtnarskih centrih. Tudi meni se je velik cvet se kar hitro posušil, tisti ta mali pa mi še cvetijo, čeprav tudi že bolj bogo izgledajo. Jaz sem vzrok pripisala vročini. Jelenckova

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

7. jul 2008 14:22

Meni se sončnice po vrtu vedno same zasejejo in so zelo lepe, pa tudi zelo visoke. Spomladi dobro prenesejo presajanje. LP vdolin vdolin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jul 2008 15:54

galja, odreži zgornje, odcvetelo socvetje in morda (ker je gojena...) se bodo ostala razvila. Morala bi se. Pri nas ima ena vrtnarka pred vrtnarijo nasad, kjer je prva runda odcvetela, danes pa sem videla veliko množico manjših socvetij, torej so se razvila in zacvetela.

Da ne bo nejasnosti: sončnica ima socvetje iz veliko majhnih cvetov, vsako sončnično seme se razvije iz enega cveta, oni cvetovi, rumeni, jeziičasti naokoli socvetja pa ne dajo semen, so sterilni.

Ostala socvetja bodo manjša (jelenčkova, ni kriva vročina) ker je glavno pobralo hrano in ker je to pri sončnicah običajno. Kar poglejte kdaj po poljih....vedno je tako.

Še to, sončnica je enoletnica, kar pove že njeno strokovno ime Helianthus annuus.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07. jul 2008 15:56:16

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

8. jul 2008 7:04

Hvala vsem, ki ste se potrudile za obrazložitev, sem si kar mislila, da iz te moke ne bo kruha, ampak vseeno se ji v trgovini nisem mogla upreti. Sicer gre osel samo enkrat na led, jaz pa večkrat, hi,hi. galja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. jul 2008 7:57

   

Galja, še to mi poveja, katero od obeh bi kupila? Ena bo cvetela bistveno dalj časa. Katera?

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti