Boleč vrat - klima ali prepih

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 5. jul 2008 11:53 | ogledi: 34.158 | odgovori: 31

Pozna kdo kak učinkovit način, kako ublažiti bolečine, ki sem si jih veerjetno prislužila s prepihi, saj mi je noč in dan vroče in se na ta način hladim doma, v službi pa imamo klimo, ki pa mi od kar jo imamo (pet let) še nikoli ni delala težav.

 

Boooliiii, na pomoč

rrr

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2008 12:52

Pregrevanje. Uporabi termafor, ali kopel z morsko soljo v banji ( če ste še klasika). Meni pomaga tudi obsevanje z infra rdečo lučko.

Zaradi "trdih mišic" imam boleč vrat in hud glavobol, ki pa pojenja z ogrevanjem. Mogoče ti bo pomagalo. Jaz moram dodati še en kombiniran prašek.

F r i n a

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

5. jul 2008 18:19

Vrat počasi in temeljito zmasiraš s kremo proti bolečinam (no-dol Ketonal...),da se ogrejejo mišice in zaviješ vrat v frotirko in čez šal vsaj pol ure (bolje več časa)in izogibaj se klim in prepihov v avtu. Lp anemona

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

5. jul 2008 19:47

Punci hvala, bom vsekakor naredila tako, pa čeprav ne vem, kako bom to prenesla, ko mi je že brez dodatnega ogrevanja vrooočeee....saj vem, da smo vsi na tem, ampak eni dokaj lahko prenašajo visoke temperature, drugi pa ne prav lahko...

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2008 9:16

Profi masaža. Ga ni čez profi prijem, zlasti, če se s tabo ukvarja kak fizoterapetvski orjak s pravim prijemom. Vendelina jr.

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

7. jul 2008 13:49

Pri pravem profi maserju" pozabiš" na bolečine. anemona

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

7. jul 2008 14:09

Brez klim ne gre več, z njimi pa tudi ne.

Jaz sem se tudi tako "zaštekala" pred tremi leti. Zelo boleče in zelo počasi sem se znebila bolečine v vratu in pod lopatico. 

Zdaj se v klimatiziranih prostorih (tudi v avtu) ovijem v lahek šal ali ruto in deluje. Lepo zaščitim vrat, ramena in lopatice.

 

 

 

barbara9

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

7. jul 2008 14:12

Tudi jaz imam v pisarni vedno kakšno jopico, da se ogrnem čez ramena tudi poleti, klima je lahko nevarna, sploh če je ne moreš preusmeriti. V avtu je drugače, jo naravnaš po svoje, v pisarni pa je lahko že montirana na tako nerodnem mestu, da enostavno ni pomoči. patty

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2008 14:13

Hec gor ali dol, ampak veliko bolečin, za katere ne vemo, kako so sploh nastale, smo dobili zaradi napačne drže (sključena drža ali pa preveč zategnjena drža pred ekranom, ki je praviloma prenizko nameščen)ali pa napačnega dvigovanja težkih stvari. Z drugimi besedami, nismo nič svojega hrbta šparali. In redno obisovanje masaže za to, da se hrbet in celo telo spet spravita v osnovni red, je zelo okej. Meni so bolj okej moški maserji, ker so pač bolj močni (pa saj ga itak ne vidim, ker imam pol lasa glavo v tisti luknji na mizi). Na masažo hodim redno zadnjih deset let, ker mi je tako svetoval znanec, ki je drugače ortoped, in nimam več bolečin v križu in vratu, s katerimi sem se prej ves čas spopadala. Vendelina jr.

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

7. jul 2008 15:24

Meni pomaga Justova Brinova krema in olje 31. S tem zmasiram vreat nekajkrat na dan in bolečin več ni. lp

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

7. jul 2008 15:35

Punce najlepša hvala za nasvete, stanje se počasi normalizira, mal so pomagale žavbe, malo pa moževa masaža  - sigurno ni to tisto pravo, nucalo je pa vseeno.

 

 

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti