Naj ime za fantka

neznan uporabnik

4. jul 2008 15:18

meni je pa všeč dejan ali pa matic. lovebeyba

ily  

član od: 9.12.2005

sporočila: 1

4. jul 2008 15:27

Jaz imam dve pupiki z ˝nenavadnima˝ imenoma, če pač ljudje iz tega naredijo, da so nenavadna. Prva ja Ileja (v Grčiji pogosto ime in pomeni ´kocka´), če bi bil fant, bi bil Jon ali Job. Druga je pa Trina, okrajšava imena Katrina, če bi bila fantek, bi bila Izak. In ja, včasih ljudje taaaakoooo komplicirajo in zapletajo, samo jaz stojim za svojim načelom: če človek, ki ime izgovori, ve, da je osebno ime ime osebe in na ljudi gleda kot na osebe, potem ni nobenega problema. Jaz osebno nimam nobenega problema z ˝nenavadnimi˝ imeni, meni so vsa imena lepa. Jaz pravim še nekaj: otroku, če mu izbereš ime, mu moraš povedati, zakaj ima tako ime - da si mu ga ti izbral, ker ti je lepo, ker pomeni to in to, in da če ga kdaj kdo narobe pokliče, naj jasno in glasno zadevo popravi. Naša tavelika to tako lepo naredi, da se meni kar srce zasmeje, ko jo slišim! In jaz jima večkrat povem tole: Posebni imeni za posebni punci!˝. In ni nobenega stokanja! Pa še dva odgovora: - Aljaž je priimek, mislim da bohinjskega, župnika, spreobrnjeno v ime (Jakob Aljaž) - moja stara mama je imela enako metodo poimenovanja otrok kot pri vaščanih od spagon: ime sta s sestro in pokojnim bratcem dobili po svetnikih, ki godujejo na dan njihovega rojstva (Marija, Martina in Adolf). Meni je pa to zelo zanimiv način izbire imena! ily

irenat  

član od: 8.7.2004

sporočila: 5

4. jul 2008 15:39

Moja dva pa v 8.7. praznujeta in sicer Sara 21, Timotej pa 6. Srečno! Irena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. jul 2008 15:41

Ian in Mats.

Pri nas smo, kar se imen tiče, zelo čudaški. Imamo dve hčeri in sta s svojimi nenavadnimi imeni izredno zadovoljni. Res je pa tudi to, da sem ju učila, kako takšno ime nositi in biti nanj ponosni.

 

Strinjam se s tem, da je izbrati ime zelo odgovorno dejanje, kakšna sugestija oz. ideja pa prav pride. Ko pogledaš čez nekaj let svojega malčka in spoznaš, da on pa ne bi nikoli mogel biti kak Nejc ali Primož, ampak samo to, kar je, potem veš, da si odlično izbrala.

 

Veliko sreče!

jasna

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

4. jul 2008 15:55

Ko sem rodila prvega sina sva bila enotna, da bo KEVIN in bilo je leto 2003, takrat mi je matičarka v porodnišnici rekla, da je lepo, da še je kako drugo ime ne le JAN in ŽAN, češ da to leto vpisuje samo ta imena. Ko sem pa rodila lani drugega sina, sva pa imela izbrana imena:STAŠ, LUKAS, ALEX IN AJDA, pa ni bilo nič od tega , ampak je dal tastarejši sin ime za bratca in tako smo povili FILIPA, kar pa je v statistiki bilo lani tudi najpogostejše zabeleženo fantovsko ime. Jaz sem se tega imena komaj navadla, ampak zdaj se mi zdi, da mu nebi moglo biti drugače ime. Ko boš zagledala to štručko, boš točno vedela, katero ime je pravo.

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

4. jul 2008 16:11

Meni osebno pa je velika večina slovenskih imen zares živa grozota! Moj fant je Marjan in sem potrebovala zares dosti časa, da sem se navadla da je mlad fant imenovan s tako staromodnim imenom, enako velja za prijatelja Jožeta ki so ga dosti let grdo zafrkavali, tudi kolegico Štefico so grdo zafrkavali zaradi imena. Tudi šumniki pri meni odpadejo, saj drugje po svetu težko izgovorijo tvoje ime...sploh s šumniki...prijatelj Aleš je za večino tujcev kar Alex...ahhh Nikoli ne bi tako imenovala svojih otrok, ker lahko doživijo prave travme, četudi jih poskusiš naučit "nosit svoje ime". Moj oče me je hotel poimenovat Florinda in hvala bogu da ga je moja mami hitro preglasila z imenom Tina, ki mi je zelo zelo všeč, kratko, jedrnato in nič zakomplicirano, imam pa zato "težek" priimek, sploh za slovence, v moji družini nas ima polovica akcent (tako je tudi prav) polovica ne :), na začetku sem bila jaz brez priimka pa so je na občini ena babura glasno zbluzila, da nisem hči svojih staršev. Katastrofa! Da bi pa imela še tisto čudaško ime...ajoj! ycrna

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

4. jul 2008 16:27

Naša punca je Ana. V ožjem izboru so bile še Anuša, Ivana in Katarina.

Fant bi se imenoval ali Robert ali Lenart. Danes mi je všeč tudi Bor ali Gaber.

Anja

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

4. jul 2008 16:36

Gašper,Miha-dva lepa imena za "nagajive" kratkohlačnike. linolina

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

4. jul 2008 17:09

Če bi bil moj prvi otrok fantek bi bil Urban.Izbrati ime za fantka je bila moja naloga,a je ob vsakem predlaganem imenu mož negodoval.V zadnjem tednu pred porodom,je končno pristal na imenu Urban.Se nama je pa rodila hčerka in je bil tata posledično vesel,da ji je izbral najlepše ime pod soncem-Daša :) daši

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

4. jul 2008 17:11

ups,sem prehitro oddala sporočilo:)) Drugače,so meni ful lepa ruska imena in mi je bilo npr. strašno lepo ime za punčko Nastja,za fantka pa Jaša. daši

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti