Naj ime za fantka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jul 2008 12:47

No o tem se mi zdi da se res še nismo pogovarjali tukaj ... Svetovala bi ti, da izbereš "za vsak slučaj" še ime za punčko. Ko izbiraš ime, naj bo enostavno, lahko izgovorljivo, s slovenskimi črkami (brez kakih y, q, w, x), pa nekje sem prebrala in mi je bilo všeč tole: ko daješ otroku ime, mu daš tako, da ga vsak drugi ne vpraša "Kako? Lahko ponoviš?" oz. kako se črkuje, ko se predstavi . Naš fantič je Peter. Pri dveh letih in pol se kliče Tete V ožjem izboru je bil še Samo, David. Imamo pač radi klasiko in nam razni Tiani in Teoti "ne sedejo". Pa čestitke za pričakovanje!!! Atina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. jul 2008 12:52

Atina je napisal/a:
V ožjem izboru je bil še Samo, David.
prav ta dva imena ima sestrična za otročka...

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. jul 2008 12:57

Mož si je želel ime za fantka Aljaž in ga je po 14 letih zakona tudi dočakal.

(Jaz pa ga stalno kličem moj Mihec)

sladkajmo se

dandej  

član od: 13.2.2008

sporočila: 71

4. jul 2008 12:58

dejan, tadej bobika

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

4. jul 2008 13:00

Sem razmišljala, da bi odprla isto temo, pa si me prehitela :) V bistvu je nisem, ker sem razmišljala, da bom morda deležna kakšnih kritik in sem potem to idejo opustila. No, meni so pa všeč imena kot npr. Natanijel (Natan), Ezekijel in Abel. Za dekletca pa: Marija Ana, Nežica, Eliza. Ko in če bom imela otroke (upam!!!) bodo gotovo nosili katero izmed imen, ki sem jih naštela. macadamia

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

4. jul 2008 13:01

majamarko je napisal/a:
Atina je napisal/a:
V ožjem izboru je bil še Samo, David.
prav ta dva imena ima sestrična za otročka...
Kot v 7th heaven/Sedmih nebesih macadamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 13:14

Imam prijateljico Matejo. V šestdesetih letih je bilo to blazno popularno ime. S tem, da je Mateja v najstniških letih (okej, takrat smo bili vsi na edinstven način nemogoći) zahtevala, da se jo kliče Teja in bila blazno jezna na starša, da sta ji dala tako popularno ime.... A se nista mogla pod milim bogom spomniti nič bolj duhovitega, Matej je kot listja in trave, je takrat tožila.... Če to smiselno upoštevaš, Luka in Anja, ne, hvala. Sicer je pa imenovanje otroka eno zelo intimno dejanje in meni se nekako ne zdi primerno, da tule cel forum s svojimi preferncami in pogledi na svet sodeluje. Jaz se že vnaprej odpovedujem soodgovornosti za kakršnokoli konkretno ime. Intimnost v poimenovanju se kaže v tem, kaj je starše inspiriralo takrat., ko so dali ime svojemu otroku. To je en zelo dragocen tretnutek in ne se mu izogniti s tem, da sprašuješ množico ljudi, ki je ne poznaš. Razmisli raje, kaj bi želela otroku s tem imenom sporočiti in kakšno sporočilo daje človek s takšnim in takšnim imenom (vzhodne kulture ime tako razumejo in bi veljalo to smiselno uporabiti). Ali želiš, da bi otrok nekako nosil kvalitete neke osebe iz družine (recimo kakšen dedek) in mu daš ime, ki ga je že nosila ta oseba? Ali želiš, da bi z imenom to dete dajalo kakšno edinstvenost in ga poimenuješ pp kakšnem človeku, ki se ti zdi občudovanja vreden (poznam starše malih Edvardov, ki so bili fascinirani z drznostjo in inovativnostjo Edvarda Rusjana).... Skratka, kaj naj bi ime pomenilo in kaj naj bi nosilec tega imena sporočal - ker nomen est omen (ime je znak). Na tak način razmišljaj. In predvsem naj bo dete zdravo. P. S. Ne obremenuj se, kako se da iz imena narediti kakšen nick name, s katerim se potem otroci obkladajo - kdorkoli je bil kolikor toliko popularen, je to enkrat v otroštvu fasal.... P. S. II. Meni sta dala starša ime po rožnem grmu, ki cveti v času mojega rojstnega dneva. Vsak dan bolj se strinjam z njunim izborom.... Vendelina jr.

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

4. jul 2008 13:15

macadamia je napisal/a:
No, meni so pa všeč imena kot npr. Natanijel (Natan), Ezekijel in Abel. Za dekletca pa: Marija Ana, Nežica, Eliza. Ko in če bom imela otroke (upam!!!) bodo gotovo nosili katero izmed imen, ki sem jih naštela. macadamia
Mark Antonij sem pozabila! Lahko pa bom imela 7 malčkov in bodo prišla kar vsa imena v poštev macadamia

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

4. jul 2008 13:15

Sem pristaš slovenskih imen. Na našem koncu pogosto dajejo otrokom zopet stara slovenska imena, kot so Ivan, Jože, Slavko, meni osebno je všeč ime Rožle. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti