Ribez

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 3. jul 2008 20:57 | ogledi: 2.442 | odgovori: 6

Mogoče katera ve kakšen dober recept iz ribeza ali kaj podobnega ne vem kako naj ga porabim?

Hvala

beki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2008 21:39

Pa zamrzni ga tudi, pride čez zimo zelo prav. Mi ga ogromno pojemo v mafinih in biskvitih, pa da na kombinacijo z malinami in borovnicami ne pozabim.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 11:35

Meni se ni še nikoli zgodilo, da bi imela česa toliko, da ne bi zmogala porabiti. Je pa res, da nimam kokošnjaka (enkrat je ena kolegica iskala recepte z veliko jajci, ker so bile njihove kokoške blazno razpoložene za nesenje jajc) in ne vem, kako bi z jajci obnesla. Ampak, če imam katera preveč sočivja, sadja ipd in ne ve, kaj naj stori z njim, naj me kar kontaktira po ZS. Vzamem vse. Bom vse predelala, ni frke.... Beki, jaz v poletnih dneh blazno zažigam z rdeče-belim pecivom in sicer tako, da naredim biskvtino testo, v katerega dodam pesin sok (najboljši je tisti, ki ga prodajajo v litrski steklenici, ostalo spije pleme, ker je pesin sok itak zdrav), tako da dobim rdeč biskvit. Rdeči ribez posipam s sladkorjem v prahu, pustim kakih 5 ur, da se malo voda ven potegne. S to vodico + malo jogurta navlažim biskvit. Dam biskvit v model (tortni ali pa oglati je vseeno, funkcionira v kockasti in tortni obliki) naredim jogurtno kremo (glej recept za Grško torto) in potem nanašam malo jogurtne kreme in malo ribeza in malo kreme in ribeza. Dokončam z jogurtno kremo, tako, da se ribez čim manj vidi. Je zelo fotogenično in zelo osvežilno. Za 2 litra kreme porabim kakih 30 dag ribeza. Vendelina jr.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

4. jul 2008 12:40

Vendelina, ti si pa res wonder child.

Dala si mi dobro idejo. Hvala.

stara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. jul 2008 14:47

Mene pa danes daje pekovska... : ) Zaradi vročine nič ne pečem, pa je kar kriza!

 

V navaden jogurtov biskvit bi vmešala rdeč ribez. Biskvit prerezala in namazala s kislo smetano, premešano s kokosovo moko in sladkorjem... Da je čimbolj enostavno...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti