Vzdrževanje vode v bazenu

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

tema odprta - 3. jul 2008 12:37 | ogledi: 3.080 | odgovori: 2

Postavili smo montažni bazen premera 500x120cm. Če sem prav izračunala, gre noter pribl.20m3 vode. Zanima me, če kdo ve, koliko klora in ostalih kemikakij se da noter? Dobi se nekaj proti algam, nekaj za bistritev vode, pa ne vem, kaj in kako naj to uporabljam?

bsvoljsak

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

3. jul 2008 14:44

Ni tako enostavno,vodo je potrebno redno pregledovat in vzdrževat.Sicer postane kalna in koži neprijazna.Če imaš bazen je nujno potrebno,da redno doziraš klor ali namesto klora kisik.V trgovinah oz. vrtnih centrih moraš kupiti merilec klora in merilec ph-ja.Dobi se v enem.V ta merilec naliješ vodo iz bazena ki jo zajameš malo globje ne iz površja.V prostorček ki je za to namenjen daš tabletki eno za meritev klora (tabletke dpd1),drugo za merjenje ph-ja .In ta merilec ti potem pokaže stanje tvoje vode v bazenu.Potem pa je odvisno kak je rezultat.Ali moraš povečati oz.zmanjšati ph,ali je v vodi klor ali ne.Bazen je najmanjši strošek pri vsej tej tehniki.Zadeve za vzdrževanje so drage.Kako doziraš ti pa piše na vsaki embalaži.Najbolje je da kupiš en tak začetniški komplet,kjer je notri tisto najosnovnejše,malo se boš lovila na začetku pol pa bo že.Priporočam ti da kupiš počasitopeče tablete klora in jih daš v bojo ali v skimer ,ne vem kaj imaš pri bazenu ,velikokrat imaš v kombinaciji teh tablet tud sredstvo proti algam.Za uravnavanje ph-ja pa potrebuješ dozo ph plus ,ali ph minus ,to pa je v prahu in se potem dozira po navodilih in glede na količino vode.Upam da sem ti kaj pomagala,lep pozdrav vijolca73 Sporočilo je spremenil(a) vijolca73 dne 03. jul 2008 14:45:41

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

3. jul 2008 17:26

V Avstriji v lekarni se dobi sredstvo proti algam.Vedeti moraš točno koliko litrov vode imaš v bazenu in ti glede na litražo dajo ta prašek.Za 20m3 sem jaz plačala 1,75 eura.Smešna cena glede na to koliko stanejo vsi preparati v Sloveniji.V bazen pa dam tudi klor. Celo leto se ne pojavi niti ena alga.Zato ti priporočam ,da se odpraviš v Avstrijo po ta prah in res ne boš razočarana. Lp balu balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti