Ne morem verjeti....

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 10:54

Če hoče kdo v resnici prebrati dno od dna, potem je tega ogromno na forumskih reakcijah na delo.si in na portalu od javnega zavoda RTVSLO..... Neumnost in nizkotnost ne diskriminirata na narodnostni bazi in, da citiram Paola Rumiza, mame bedakov so vedno noseče (ups, upam,da tole ne bo za 600 EUR kot jih je moral plačati Rumiz, glej intervju v SP, 21. 6. 2008). MamaF, jaz sem si v otroštvu blazno želela psa. Najprej smo imeli nemškega ovčarja, ko sem bila stara 4 leta je poginil in tam nekje pri 10 letih sem hotela imeti spet spa (ker vmes nismo imeli psa). Veliko kosmato mrcino (očitno je nekaj nezavednega bilo na delu...). Nekako so stvari že prišle do tega, da bi kužota res dobila (tisti guilty trip pri starših, v stilu uboga edinka, če nima sestrice/brata, naj ima vsaj psa), ko sem potem prišla do zaključka, da psa raje ne bi imela. Ker nekako ne morem sprejeti ideje, da bi se navezala na neko živo bitje in hkrati vedela, da je njegova pričakovana življenjska doba definitivno krajša od moje pričakovane življenjske dobe in nekako nisem bila pripravljena za emocionalni angažma za kakih 12 let, potem bi pa kuža poginil. Skratka, sama imam rada pse, nisem pa pripravljena imeti psa. S psi imam kar dobre izkušnje in če me kuža malo ovohava, se že nekako pomeniva, kaj in kako. Ampak poznam veliko ljudi, ki se res bojijo psov in poznam tudi ljudi, ki imajo doma muce in ti nekako slabše odreagirajo v kontaktu s psi (zna biti, da kužati zavohajo tiste mačke in je potem vse drugače)...in me moti, da nekateri lastniki psov nekako ne ukapirajo, da VSI ljudje pa ravno nimajo psov in da bo mogoče prišlo do čudnih kontaktov in da tudi "kuža, ki še nikoli ni nič naredil" lahko dogodek tako oceni, da bo prišlo do incidenta. In da je zato treba imeti psa na povodcu. Pravijo kinologi (jaz se na to nič ne spoznam in samo prodajam naprej tisto, kar sem v medijih zasledila), da je tisti kuža v Poreču prepoznal neko nevarnost in je hotel na vsak način iz vode (=nevarnost) rešiti otroka. In da jih je pri tem opraskal. Ampak, kako je kuža stvari ocenil, je ena stvar, v to težko docela pridemo, dejstvo je, da lastnik ni imel kužata na povodcu, ker če bi ga imel, bi kuža precej težje prišel v morje. Sploh mi pa ni jasno, kaj za vraga je treba šetati psa po soncu in ob morju - mislim na tisti poreški incident. Pa kuža rabi senco in veliko vode za pitje (in na plaži ni nič od tega), za tuširanje se pa to počne na domačem vrtu in ne na plaži. Vendelina jr.

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

4. jul 2008 10:57

Glede psov.....ti naj bodo na vrvicah. Tudi sama sem lastnica psa, pa mi je jasno, da odvezani pes nima kaj iskati zunaj ograjenega dvorišča! Glede komentarjev...taki pač so. Kdo pa je rekel, da so nastrojeni točno nekomu osebno? komentarje pač prebereš, če so zanimivi...če pa ne, jih pa pač preskočiš....to je pa res vsa umetnost tega.... Zadnji komentarji ob nesreči na Blanci....sem jih preblala, ampak se mi je eden zdel kar zanimiv in sicer: kje so bili politiki takrat, ko so gorele tiste uboge ženske na dolenjskem koncu? Sedaj pa je celotna Slovenija v luftu.... Za nekatere je komentar žaljiv, za druge pa mogoče ne..je pa resničen ... Gurenc

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

4. jul 2008 11:14

Vendelina bravo....z zadnjim tvojim odstavkom glede ugotovitve kinologa se strinjam z lastnih izkušenj...doma imamo rotvajlerja samca starega leto in pol in ko gremo grabit seno sedi zraven nas na žgočem soncu-znoriš ko ga gledaš saj je že tebi neznosno vroče,smo ga 1x prilkenili in se je kar metal po tleh ker ni mogel z nami....pred tednom dni smo kupili bazen in sedi ure in ure zraven ter opazuje moji hčerki ko se kopata...k reki ga je sin peljal samo 1x brez povodca in kaj je bilo,vsa drva ki so plavala je privlekel na kopno in na koncu še sina ni pustil pri miru v vodi-ga je kar za roko zagrabil in vlekel ven...ne vem kaj je bilo v Poreču in tudi ne bom komentirala,povedala sem samo naše izkušnje. Včeraj sta odšli hčerki na morje za 14 dni in pes že cel dopoldan tuli in ju išče...pes ima izredno močan karakter in značaj in ni za ljudi ki so po cele dneve v službi ali odsotni,z njim se je treba veliko ukvarjat.Sosedova punčka ni hotela k nam in se igrat z mojima hčerama ker se je bala psa....in zakaj se ga je bala?...ker so ji doma rekli da imamo tistga psa ki je zmešan! in jo bo ugriznil....pa sem jo pomirila ji razložila-otrok je bil pomirjen in sedaj je vsak dan pri nas in se kopa v bazenu z našima. kuharca37

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. jul 2008 11:30

Kuharica a še ne veš da RW rastejo rožički in se jim potem "scufa".Samo baje ste lastniki RW tako pregnani,da jim rožičke brusite,da se ne vidijo. RW se po mojih izkušnjah zelo zelo nežni psi in res ni lepo,da se jih vedno in povsod prikazuje v tako črni luči. Imamo pa pri nas doma tudi eno črno mrcino,ki se bo nastavljal na soncu :D.Pa še tono dlake ima na sebi.... Roncolino

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

4. jul 2008 14:50

Joj pa saj negre zdaj za komentarje,pa za pse....Gre zato da je blažkaa vsa v skrbeh,kar pa popolnoma razumem!Upam,da se boš s svojimi hčerkicami čimprej čula in da je vse ok! Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti