Cvetovi bučk

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

tema odprta - 2. jul 2008 11:14 | ogledi: 6.827 | odgovori: 6

Zanima me,če kdaj pripravljate cvetove bučk in na kakšen način.Ponavadi jih ocvrem v testu,pa me zanima,če se jih lahko pripravi še na kakšen drug način.

tanya017

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. jul 2008 18:45

tanya017,pravkar sem spekla slane tortice s cvetovi buck ( joj,kako sem" jezna",ker nimam crk s stresicami, pa pridejo vcasih prav smesni izrazi ven!) in so prav dobre-morda kdaj dam recept v bazo: - testo naredis iz cca 150-200 g polbele moke-jaz sem danes dala belo z dvema zlicama pirine ,-3 zlic olivnega olja, soli in 1 rumenjaka ter par zlic mlacne vode,hitro premesas -ne obdelujes prevec- pokrijes in pustis v hladilniku pol ure. Medtem pripravis nadev: cca 2o cvetov operes,odstranis peclje in prasnike,na grobo nasekljas in preprazis na olju skupaj s salotko,toliko,da postekleni. Cisto malo posolis. - v 250 g pretlacene skute dodas nasekljan petrsilj ali drobnjak,sol,poper in rumenjak. Razvaljas bolj na tanko testo, ga prepikas, namazes s skuto, po vrhu das preprazene cvetove buck,na grobo naribas se parmezan in das pec na 180-190 °cca 35 minut. Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 04. jul 2008 18:46:33

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. jul 2008 7:40

Tu imas se en recept za rizoto iz cvetov buck: na olivnem olju preprazimo cebulo,dodamo riz, po nekaj minutah pa se cetove buck,prerezane po dolzini in 1 majhno zeleno bucko narezano na kolescke, zalijemo z belim vinom,ko izpari,dodajamo vroco juho in zafran.Solimo.Tik preden je kuhano, vmesamo za oreh masla in parmezan in pokrito pustimo par minut Lahko dodamo se par zlic smetane za kuhanje,ce nam je vsec kremasta rizota.Preden postrezemo, dekoriramo z majhno narezano zeleno bucko. Rizota ima bolj sladek okus in je lepa tudi na pogled,kot prilogo dodamo kako pikantno meso,npr. pleskavico,ali zrezke v cesnovi omaki. Lp lucka

kozamurnik

sporočila: 2311

6. jul 2008 17:52

To so 1 A recepti lucka, enega sem naredila danes za kosilo! Jutri naredim pa polnjene po Katkinem , zahvaljujem se obema za krasno popestritev jedlinika. Vsi smo veliki ljubitelji cukinov, s cvetovi pa nismo vedeli kam ampak so v resnici prava poslastica! kozamurnik

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

7. jul 2008 21:47

tale recept je iz ene mehiške kuharice, preverjeno dober: za 6 oseb Na olju zmehčaj sesekljano čebulo in česen, dodaj dve žlici belega riža, po dve žlički svežega sesekljanega timijana in majarona in 2 litra piščanjčje juhe. Kuhaj na majhnem ognju cca. 15 minut. dodaj malo pločevinko (odcejene) čičerike, 250 geamov na kockice zrezanega kuhanega piščanca in 12 bučkinih cvetov (prej jim odstraniš prašnike in pestiče (upam, da sem prav napisala) in morebitne insekte ter jih spereš pod vodo). Kuhaš še nekaj minut, cca 3, da se cvetovi zmehčajo. razdeli po krožnikih in dodaj še na rezine narezan avokado, jalapeno (pekočo papriko, narezano na rezine), potresi s koriandrovimi lističi in sesekljano čebulo in postrezi z rezinami limete. sem naredila za goste in so bili navdušeni. 5rusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti