Knjige "za na dopust"

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 9:33

Vidim, da s katkolopatko poleti podobne stvari bereva.... Drugače pa: - vse od Milana Kundere (ker potem dosti bolj štekaš Viewegha) - vse od Isaaca Bashevisa Singerja - vse od Miloša Crnjanskega - vse od Slavenke Drakulić - vse od Minette Walters (tale pa res s stilom pobija) Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 10:28

Noel je napisal/a:
Poletna in kulinarična (italijanska kuhinja) je tudi naslednja: Anthony Capella: Okus po ljubezni Zelo luštno lahkotno branje. Noel
Enkrat v prihodnosti je naš počitniški cilj Sicilija in po tej knigi sem si zaželela samo še to, da bi bila tista oštarija resnična in da bi glavna junakinja (sem pozabila ime) še stala za svojim štedilnikom... mamaF - Mojca

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

4. jul 2008 11:32

Katka to pa je bilo kar z lopatko, hvala za naslove, jih bom preveril. Mimogrede Mazzinijev roman Zbiralec imen se mi je zdel (vsaj takrat ko sem ga bral) najboljša Grozljivka, kjer bi še King lahko bil vajenec. Iz moje pozabljive baze podatkov bi od domačih izvzel še Möderndorferja (saj jih je še nekaj, pa je memmory error ). Pa Kafka, pa še en Avstrijski pisatelj iz obdobja po prvi vojni Kakozavragamuježeime. Eh, kaj čemo. Vendy; Kundera, po Neznosni lahkosti bivanja, se mi je vse drugo zdelo deja vu. Nekak mi ni potegnilo. Slavenko pa tudi obvezno na morje. lp Vlado

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jul 2008 11:47

Vlado, saj meni se je tudi Kundera na eni točki zdel malo izpet, samo potem sem pa v Vieweghovi vzgoji deklet na Češkem zasledila tisto pasažo, ko pride glavni junak na obisk k lokalnemu tajkunu in potem sta na vratih dva bodyguarda in glavni junak nekako neodločno zamahne z roko...in reče, da to "ni bila tista nesmrtna kretnja"....in potem v naslednjem trenutku ima bližnje srečanje z obema bodyguardoma in potem v naslednjem trenutku "še nikoli ni videl trave tako od blizu".... Anyway, tisti zamah roke je motiv, ki ga Kundera preigrava v Nesmrtnosti na vse možne in nemožne načine in potem Viewegh iz to predelave v Vzgoji deklet na Češkem preseka z enim stavkom in potem "vidi travo zelo od blizu".... Hočem reči, meni je to referiranje mladega pisatelja na eno pistateljsko ikono bilo blazno intrigantno in potem sem začela oba avtorja paralelno brati in sem našla še veliko takih referenc za katere si lahko misliš, da so bodisi ironične ali pa ne. Meni je zabavno takole paralelno brati - je pa res, da nas je za tole navdušila profesorica književnosti iz gimnazije - ni nujno, da se v takem branju ravno vsi najdejo. Tisti avstrijski pisatelj je pa tudi meni čisto na koncu jezika... Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. jul 2008 12:36

zuzek je napisal/a:
Vi, ki mi res zmeraj date kak pameten nasvet oz. odgovor....mi lahko priporočate kakšne knjige (npr. ljubezenske limonadice), za dat možgane na pašo in se prepustit lahkemu branju...na dopustu seveda,V naprej hvala,lp, Žužizuzek

 

Vsako leto naredim čistko v knjižnici, sem se odločila, da ne bo pri meni niti ene knjižne police več. Seveda se tako čez leto spet nabere knjig, zato jih vsako pomlad nekaj izločim, seveda tistih najbolj ljubih ne, pač pa take za enkrat prebrat.

Tako smo delali tudi doma in smo knjige, ki nas niso več zanimale, podarili knjižnici. Že nekaj časa pa je to nedobrodošlo, kot nam je osebje lokalne knjižnice dalo vedeti, je to za njih samo odvečno delo.

Nekaj let sem knjige ponujala šolam, domovom za starejše in bolnici, pa je bilo vsem odveč.

Zdaj pa vsako leto zberem take knjige v nekaj košar in vsak, ki me obišče, jih lahko prebrska in si vzame, kar ga zanima.

To niso kakšne ključne knjige, v glavnem take za na vlak od Trsta do Benetk, za enkrat prebrat, na dopustu. So v slovenskem italjanskem in angleškem jeziku.

Če koga zanimajo, naj se mi javi na zs, se boste pa morali zanje pripeljati do Pirana, ker jih po pošti ne pošiljam.  

nola

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

4. jul 2008 13:34

Je kdo že bral: TAŠČA od Azre Širovnik ? Andreia

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

4. jul 2008 13:46

Sipatično poletno branje je Leto dni v Provansi. Moj pa je bil zelo navdušen nad knjigo Mediteranski brevir - Predrag Matvejević (Res lepa knjiga o morju) magnolija

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

4. jul 2008 17:25

Niso ravno knjige z mano bodo romali rimani Barbare Caterdland.Mi jih je dragi toliko priskrbel,da botreba dopust podaljšat,da vse preberem chappy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jul 2008 19:31

Tudi Hotel Pastis, avtor Peter Mayle (isti kot leto dni v Provansi) je prijetno počitniško branje.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti