Slow cooker

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

31. jan 2012 12:21

Mene pa zanima, zakaj ob vse mogoči ponudbi pri nas še nisem nikjer videla Slow cooker. Mislim, da bi nam, ki 2/3 dneva preživimo v službi še kako prav prišel.

Če kdo ve, kje bi ga lahko našla, prosim za informacijo. Domnevam, da je varčna zadeva tudi glede potrošnje elektrike ali pač ne?

 

kara

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. feb 2012 11:16

Da malo oživim temo. Mi lahko prosim kdo zelo na kratko pojasni...ali v slow cookerju hrana počasi vre in se tako kuha (kar je logično) a kam gre para, če ne gre ven se veča pristik v loncu, če gre ven pa...ali ne povre voda ko se samo kuha. Čisto "fizikalno" vprašanje, me je včeraj vprašal sin, ko sem doma oznanila da razmišljam o nakupu le-tega...stvar ni draga, če je tudi tako praktična, kot berem...

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. feb 2012 15:18

Tortica, posoda ni diht zaprta, kot je ekonom lonec. V 8 do 12 urah kuhanja kar precej vlage uide.

Enak efekt dosežeš, če pečeš 8 ur v pečici pri cirka 100 stopinjah. Ali pa, če si bolj "na hitro" pri 175 stopinjah 2 do 3 ure, odvisno od kvalitete mesa.

 

Vanja

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

3. feb 2012 16:28

Hrana v bistvu rahlo vre v pokriti posodi in izguba vlage je minimalna ker je zgoraj vseeno pokrovka na kateri se vlaga kondenzira in kaplja nazaj......gre za zelo pocasen proces kuhanja v temperaturnem obmocju okoli vrelisca vode, ki ima za rezultat minimalno izgubo tekocine in bogat razvoj vseh okusov sestavin. Jaz sem opazil, da je potrebno zadeve minimalno soliti, ker se prakticno samo dovolj osolijo iz naravnih sestavin, ki jih vtaknes v slow cooker..

trimix

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. feb 2012 11:17

No, pa sem prišla do svojega SC...ravno sedaj se mi doma kuha kosilo...kupila pa sem ga na Amazonu.UK-če koga zanima.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

8. mar 2012 2:13

kolk litrov in koliko denarja?

 

trimix

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

17. jan 2015 11:44

Danes sem v Lidlu po zelo ugodni ceni (15 EUR) kupila manjši slow cooker. Ali kdo ve, če za kuhanje v njem že obstaja kakšna knjižica receptov v slovenščini?

karlinka

darčka  

član od: 17.1.2015

sporočila: 1

17. jan 2015 20:54

Tudi jaz sem ga kupila, zdaj pa že celo popoldne sedim za računalnikom in prebiram o njem.

Rada bi imela točne recepte in čas kuhanja, pa način priprave seveda...

darčka

ksusha  

član od: 26.2.2003

sporočila: 16

18. jan 2015 13:00

Nekaj receptov se najde tudi tukaj, ampak v angleščini obstajajo cele bukle :( 

karlinka

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

19. jan 2015 9:18

Imam slow cooker že par let. Po divje visoki ceni sem ga kupila preko e-baya in mi ni žal, kajti sedaj je moj največji pomočnik. Ko pridem iz službe, po kuhinji diši, kot bi imela kuharico doma.

V njem pripravljam veliko jedi na žlico, kjer v bistvu pripravim vse kot za običajni lonec, le kuhanje poteka počasi. Jedi so zelo okusne, je pa potreben določen čas, da nam izkušnje pokažejo, kje smo ga polomili.

V slow cookerju sem pripravljala tudi že lazanje, palažinke s skuto ( pečene kot narastek), kanelone itd. Odlična je goveja pečenka, kajti ni govedine, ki se ne bi zmehčala.  Pa seveda goveje juhe....

Kar jaz absolutno naredim je, da meso vedno prej opečem (razen za mesne juhe), kajti na ta način ne iztekajo sokovi, ki naredijo jedi čudne barve, oz. vodene.

Tako, to so moje izkušnje, če pa kdo potrebuje še kakšen nasvet, sem na voljo.

Lep ponedeljek:

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti