Slow cooker

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. nov 2009 22:41

Hja, tiste moje jambalaye niso vse iz rib in morskih sadežev - sem že ene petkrat sprobala tale slow cooker in mi je zelo všeč - čeprav meso, ki ga fliknem noter, vedno prej opečem v ponvi. Najbolj mi je všeč, ko pridem domov in me čaka vroče, pravkar pripravljeno kosilo - no ja, ali pa večerja. Tudi zunanji izgled slow cookerja mi je všeč, v bistvu je to keramična posoda, ki se vzame iz kovinskega ohišja - malo je podobna (le da je večja) francoskim keramičnim pekačem za pripravo pastet. Meni sploh ni žal, da sem nabavila SC. Splošno znana resnica - sto ljudi, sto čudi.

lp

cervus

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

13. nov 2009 7:42

Vanja, slow cooker je primeren za pripravo praktično vse vrste hrane (ja, tudi sladic), le za ribe in morske sadeže uporaba ni ravno praktična, saj jih ne moreš kuhati več ur tako kot ostalo meso. Tako da je tvoja propomba glede priprave ribe v slow cookerju na pravem mestu. Je pa veliko receptov za pripravo ribe in morskih sadežev v slow cookerju: http://www.slowandsimple.com/Fish_and_Seafood-c-10.html Tu si lahko ogledaš za kaj vse obstajajo recepti za slow cooker: http://slowandsimple.com/ Poglej si pripravo golaža v slow cookerju: http://www.youtube.com/watch?v=7ADu8SusD08 kuhamuha

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

13. nov 2009 21:06

Pred spanjem naj se še pohvalim, da so moji prijatelji iz Anglije, ki so me navdušili za uporabo slow cookerja, danes prišli v Slovenijo in mi prinesli 4 slow cookerje. Enega bom zadržal jaz, enega imam že oddanega materi, dva pa bi lahko dal tudi naprej, če je kdo od vas interesent (pošljite mi zasebno sporočilo). Samo v LJ bi ga morali priti iskat, saj ne vem, kako je s pošiljanjem takšnih stvari.

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

16. nov 2009 8:53

Imam tudi CD z več kot 1000 recepti za slow cooker. Gre za 3 dokumente v .pdf obliki in če kdo od vas želi prejeti te recepte, mi lahko pošlje "zasebno sporočilo", pa bo dobil. Samo pošljite mi e-naslov, kamor naj pošljem recepte. Recepti so v angleškem jeziku. Sporočilo je spremenil(a) kuhamuha dne 16.nov 2009 08:54

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. nov 2009 11:48

A veste, da na Kubi vsako gospdinjstvo od države zastonj dobi slow cooker, za povrh pa še rice cooker?

Dobro, za sestavine gredo včasih na črni trg, sploh po meso, ampak sliši se pa lepo, dva taka aparata kar dobit. Je sicer manj kot v Dubaju, tam s polnoletnostjo dobiš ksr hišo (brez slow cookerja sicer ), ampak a Kubanci nimajo toliko nafte kot Arabci ...

Mamamia

mamamia

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

17. nov 2009 21:02

Mamamia, da ne boš mislila da je to kak velik strošek za KUBO. Slow cooker lahko dobiš že za 20 EUR; najdražji pa je morda največ 60 EUR (z digitalnim timerjem). Sicer pa hvala za zanimivo informacijo.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. nov 2009 21:52

No, 20 evrov je za Kubanca kar velik strošek, mesečna plača kar solidno plačanega državnega uslužbenca na primer. Za državo pa verjetno res ne.

Tisti naši znanci iz Havane ga niti ne uporabljajo, rice cooker pa skorajda vsak dan. A smo dobro jedli ...

Mamamia

mamamia

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

17. nov 2009 22:32

Poglejte si ta recept za pripravo klobas v slow cookerju http://www.youtube.com/watch?v=Up4uWii7im8 Zadevo moram preizkusiti v kratkem. Samo še en razlog za povabilo prijateljv potrebujem.

borut70  

član od: 31.10.2011

sporočila: 2

15. jan 2012 8:37

Pozdravljeni, pred 20 leti sem dobil za poročno darilo Slow cooker, super zadeva, vendar ga mi uporabljamo samo za juho....no zdaj pa bom poiskusil še druge stvari, tako da se priporočam za knjigico z recepti....

Me je pa zmotilo kako nekateri odsvetujete to zaradi užitkov pri kuhanju....eni pač nimajo časa bit vseskozi za šporhetom

lp Borut

ps: to je moj prvi zapis, zato lep pozdrav vsem na kulinariki, ki je super zadeva 

borut70

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

31. jan 2012 0:30

Jaz mam precejsno zalogo receptov - v anglescini - ce bo koga zanimalo...pa en SC viska tudi

 

trimix

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti