Slow cooker

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

17. okt 2009 16:48

elaphus, slow-cooker sem dobil včeraj in smo že pojedli prvo slow-cooker sobotno kosilo. V zamrzovalniku sem našel goveje zrezke in tako sem zjutraj na kose narezal nekaj korenja, krompirja in čebule in na dno slow-cookerja položil korenje (tako da je pokrilo dno), preko korenja eno plast krompirja (krompir sem pred tem nasolil) in preko krompirja še nasekljano čebulo. potem sem zrezke na olju popekel (prej sem jih nasolil in popopral), tako da so porjaveli in jih narezal na manjše kose ter te kose dal preko krompirja. Nato sem naredil še polivko (recept za polivko sem našel v enem od receptov za pripravo govejega mesa na http://www.slowcookerrecipes.net.au/ in sicer je bila polivka sestavljena iz vinskega kisa, rdečega vina, gorčice in kečapa) Ob 9:30 uri sem prižgal slow-cooker in ga nastavil na temperatur HIGH ter z družino smo šli na sprehod v Ljubljano. Ob 13:30 smo se vrnili in čez 5 minut smo že jedli kosilo. Meso je bilo zelo lepo mehko, korenje je bilo lepo hrustljavo, krompir pa je bil trši, kot sicer (kot da ne bi bil dovolj kuhan). Polivka je naredila hrano prekislo, tako da jo ne priporočam, ali pa priporočam, da jo narediš po svojem okusu. Zadeva deluje, po nekaj urah smo vsi še živi in zdravi in se že veselimo, da slow-cooker uporabimo za delovne dni, tako da nas bo po prihodu iz službe čakalo pripravljeno toplo kosilo.

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

17. okt 2009 18:06

Kuhamuha ... krompir je verjetno bil trši zaradi kisline v kisu in vinu... Vsaj tako je pri meni ponavadi, ko dam kakšno vino k hrani, kjer krompir še ni kuhan... Petya

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

18. okt 2009 12:09

Zato za joto krompirja nikoli ne kuhas skupaj s kislim zeljem. slepakura

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

19. okt 2009 8:05

Evo mene v službi, doma pa se mi kuha govedina v slow-cookerju po receptu (z nekaj popravki): http://www.youtube.com/watch?v=ptBam0_LrNI Kosilo sem si pripravil včeraj zvečer, danes zjutraj pa sem ga le dal v slow-cooker, prižgal in odšel v službo. Upam, da bo okusno, kot izgleda na YouTube Sporočilo je spremenil(a) kuhamuha dne 19.okt 2009 13:59

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

21. okt 2009 19:15

Še malo veselja na moji strani. Po prihodu iz službe sem dal v slow-cooker krompir v skladu z receptom, katerega sem našel na internetu: - olupil sem nekaj krompirjev - v vsak krompir sem nekajkrat pičil z vilicami - vsak krompir sem posebej zavil v alu folijo Tako zavit krompir sem dal v slow-cooker in nastavil na visoko temperaturo. Takoj za tem sem našel v hladilniku še kostanj in ga narezal ter priložil v slow-cooker. Pravkar sem pojedel prvi krompir in še dva kostanja. Oboje se je odlično skuhalo. Krompir pred vstopom v moja usta še posolim. Kostanj ima precej boljši okus, kot če bi ga kuhal v vodi. Na visoki temperaturi se je oboje kuhalo 4 ure. Sedaj pa naj nadaljujem z večerjo ;-) Elaphus, ali sem ti naredil kaj skominov?

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

21. okt 2009 19:18

Naj se zahvalim tudi za oba nasveta glede slabe kombinacije kisa (kislega zelja) in krompirja.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. okt 2009 19:26

kuhamuha je napisal/a:
Naj se zahvalim tudi za oba nasveta glede slabe kombinacije kisa (kislega zelja) in krompirja.

Zakaj slabe? Krompir v zevnici je tipična jed Kraševcev......

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2009 21:15

Po moje je kuhamuha mislil  to, da je slabo, če daš oboje skupaj naenkrat kuhat, ker pol krompir ostane trd (to se mu je zgodilo v enem od prvih poskusov v piskru, če sem prav prebrala....).

Ja, kuhamuha, naredil si mi skomine...

lp

cervus

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

25. okt 2009 11:25

Elaphus, ali si že naredila kaj v slow cookerju? Jaz pravkar delam svinjsko pečenko, v katero sem dal stroke česna (izvrtal sem luknje z nožem in v luknje dal česen). Pravkar sem se namreč vrnil iz maratona v LJ, pretekel 9,2 km s časom 50 minut in mi bo kosilo prav teknilo.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. nov 2009 21:47

Elaphus,

Ravno danes sem opazila tvoje vprašanje, kaj je to Jambalaya...Ne vem, zakaj bi jo delala v slow cookerju, ker moja je pripravljena v vsega skupaj 30 do 40 minutah.Tale po mojem receptu je za prste polizat. Ne predstavljam si pa kuhanja rib in morskih sadežev ali školjk ure in ure...

 

http://www.kulinarika.net/recept/eksotika/Jambalaja-121

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti