Slow cooker

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. okt 2009 16:56

Pa saj je o tem večkrat bilo govora, zagovornik takega načina kuhanja je naša Vendy, in večkrat je omenila kako ona to dela, sedaj se ravno ne spomnem teme. Tudi Vanja iz ZDA večkrat peče ( se mi zdi pot rost ali kaj podobnega ), mislim, da je recept v bazi, pa verjetno še kdo ( mamamia morda ). Vendy to dela v pečici, drugač, to komot simulirate na steklokeramični plošči z kakšnim loncem ( po možnosti z debelejšim dnom ) in pokrovom, ki lepo zapira.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. okt 2009 17:13

Beroite Felicito Kalinšek, prve izdaje.... Lesen zaboj, vanj seno, vanj lonec z napol huhano hrano, zatlačeno s senom (tudi stare cunje so bile uporabne),pokrito z lesenim pokrovom.....pa se skuha do konca. Šparanje, šparanje, bi rekle naše (pra)babice, umetnice preživetja v času recesije v prvi polovici 20. soletja........

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 17:23

Ja, seveda, saj sem v odgovor na ežojevo fotoreportažo lepo napisala, da je tak lonec imela sestra moje stare mame. Ampak jaz bi rada modernejšega, na elektriko.....

lp

P.s. Petkica, fenk ju veri mač -zanimivo je bilo brati, sploh nisem vedela, da so tudi jedi na wikipediji.....

P.p.s. Tistega o ELEPHANUSU pa sploh ne bom komentirala.......

 

cervus

 

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 09.okt 2009 17:28

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. okt 2009 17:26

ežoj je napisal/a:

Pa saj je o tem večkrat bilo govora, zagovornik takega načina kuhanja je naša Vendy, in večkrat je omenila kako ona to dela, sedaj se ravno ne spomnem teme. Tudi Vanja iz ZDA večkrat peče ( se mi zdi pot rost ali kaj podobnega ), mislim, da je recept v bazi, pa verjetno še kdo ( mamamia morda ). Vendy to dela v pečici, drugač, to komot simulirate na steklokeramični plošči z kakšnim loncem ( po možnosti z debelejšim dnom ) in pokrovom, ki lepo zapira.

ežoj

 

Ežoj ima čisto prav: to se lepo simulira ali v pečici ali pa na plošči (ali plinu - zadnja 3 leta imam plin in gre čisto OK). Pečico dam sicer na približno 160 do 170 stopinj, kuhalnik v vsakem primeru na najmanjšo možno moč. Tako pripravim največkrat pot-roast, boeuf bourguignon pa tudi čili sem že delala, takega iz koščkov precej žilavega mesa.

Če se prav spomnim, dela to Vendy na precej nižji temperaturi. Ja, res ne vem, zakaj bi kupovala slow cooker.

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 17:30

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Ja, res ne vem, zakaj bi kupovala slow cooker.

  Vanja

 

Jaz pa vem: zato, ker mi je všeč!

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. okt 2009 17:36

elaphus je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 

Ja, res ne vem, zakaj bi kupovala slow cooker.

Vanja

 

Jaz pa vem: zato, ker mi je všeč!

lp

cervus

 

Jaz pa lepega še nisem videla ! 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 18:05

Saj vem, da veš, da nisem mislila na dizajn al kako se temu reče!

lp

cervus

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

10. okt 2009 8:38

Elaphus. Tako kot si napisal(a). V slow cookerju se lahko naredi praktično skoraj vse (vsaj take informacije dobivam, ko sedaj prebiram angleško govoreče forume). Omejitve so pri pripravah testenin (se razkuhajo pri dolgotrajnem kuhanju), isti problem je pri ribah, morskih sadežih, potem pa se počasi že nehajo omejitve. Jaz sem včeraj dobil CD s 470 recepti za slow cooker na CD-ju iz Anglije, Pričakujem še enega s 240 recepti. Recepte sem kupil na eBayj.co.uk Tu je nekaj virov, katere sem uporabil: http://www.slowcookerrecipes.org.uk/ http://southernfood.about.com/library/crock/blcpidx.htm http://allrecipes.com/Recipes/Main-Dish/Slow-Cooker V ZDA slow cookerju rečejo crock pot (če bo kdo sam brskal po internetu) Sicer pa sem precej receptov našel tudi na www.youtube.com (napišite: slow cooker ali crock pot ali crockpot). Vsekakor pa mislim, da tole simuliranje, kakršnega predlaga Vanda, ni isto. Rezultat je verjetno isti, ampak poraba energije je v Vanjinem primeru večja, temperatura je višja (Vanja priporoča 160-170 stopinj, slow cooker pa dela na max 90 stopinjah), pa tudi ne moreš pustiti hrane v pečici na 160 stopinj in oditi v službo ter se po 8-9 urah vrniti. No, s slow cookerjem je to popolnoma normalno. Sporočilo je spremenil(a) kuhamuha dne 10.okt 2009 08:50 Sporočilo je spremenil(a) kuhamuha dne 10.okt 2009 09:50

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. okt 2009 8:47

Eto, Elfanus, zdej pa veš.

ežoj

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

10. okt 2009 8:49

Na tem linku pa si lahko ogledate neodvisne informacije o slow cookerju: http://en.wikipedia.org/wiki/Slow_cooker (tudi jaz sem prve info dobil tukaj in potem raziskoval naprej) kuhamuha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti