Slow cooker

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

8. okt 2009 11:56

Pred dvema tednoma dni sem obiskal prijatelje Angleže, ki imajo hišo v Sloveniji. Srečali smo se v Ljubljani in se vrnili k njim na vikend popoldan, tam pa presenečenje. V kuhinji ženska odpre en lonec in potegne iz njega pečenega piščanca. Tako smo že 5 minut po prihodu iz Ljubljane jedli piščanca s kruhom in kumaricami. Seveda debata, kaj je to. Njima dvema pa ni bilo jasno, zakaj sprašujem to, kot da prvič vidim. In jaz jima povem da zadevo res prvič vidim in tudi slišim o njej. Temu je seveda sledila dolga razlaga, da ima v Angliji takšno posodo skoraj vsaka predvsem mlada družina, da je idealna zato, ker je poceni, porabi malo energije (kot ena žarnica) in da dajo hrano kuhat zjutraj pred odhodom v službo in po prihodu iz službe lahko takoj pojedo kosilo. Ime: slow cooker. Angleži so se v tem času vrnili nazaj domov, jaz pa sem na internetu našel ogromno različnih slow cookerjev na prodaj (seveda tudi z njihovo pomočjo). Našel sem tudi veliko receptov posebej za slow cooker (ali crock pot, kot ga imenujejo preko luže). Vzel sem si kar precej časa za srfanje na netu, preden sem lahko napisal to. Pri srfanju sem našel tudi edini slovenski zapis za slow cooker in sicer na www.kulinarika.net (ja, govorim o temi, ki jo pravkar prebirate). Torej se je spet kulinarika.net izkazala za dober vir informacij (kot vsakokrat, ko najprej kupim meso ali ribo in šele potem iščem recepte, kaj naj naredim s kupljenim). V kratkem bom dobil tudi dva slow cookerja in enega preizkusil, drugega pa najverjetneje podaril bratovi družini (ampak najprej bi ga rad sam sprobal). Sporočilo je spremenil(a) kuhamuha dne 09.okt 2009 06:59

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

9. okt 2009 7:03

Leina, hvala za odgovor, ampak to sem tudi jaz našel pri brskanju po slovenskem spletu, vendar ta slow-cooker, ki ga prikazuje zgornji link, nima veze s slow cookerjem, kakršnega sem jaz videl pri Angležih in kasneje na internetu ter tudi naročil. Klasičen slow-cooker je vizuelno zelo podoben fritezi. Ima železno ohišje, električni kabel, programator in notranjo posodo. To je link do enega od boljših proizvajalcev slow-cookerjev: http://www.morphyrichards.co.uk/SlowCookers.aspx kuhamuha

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 7:46

kuhamuha, ali si lonec naročil preko interneta? Če si ga, te prosim, da poveš, koliko je znašala poštnina. Hvala!

lp

cervus

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. okt 2009 7:48

kuhamuha, a pol je ta lonc vklopljen in kuha, ko njih ni doma? Če je tako, meni ne potegne,ker ne maram met karkoli vžganea, pa da se mi kuha med tem cajtom, ko me ni doma. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

9. okt 2009 8:49

elephanus; dva slow-cookerja mi je že kupila angleška družina, pri kateri sem to tudi videl. Prevoz bo pa opravil prijatelj, ki gre vsak teden v Anglijo s tovornjakom in ko ga bo pot vodila mimo te angleške družine, bo pobral še oba slow-cookerja. Katarina K; ja, bistvo je v tem, da lonec kuha, ko si ti v službi in da ko prideš iz službe, je toplo kosilo pripravljeno. Zadeva je 100% varna, razen če ti jo pes prebrne in se polasti tvojega kosila. Vsaj tako trdijo moji angleški prijatelji. Lonec dela na temperaturi med 75 in 90 stopinjami Celzija, tako da ni izparevanja in se tudi nima kaj prižgati. Moč tistega, katerega bom jaz dobil, je 170 W (domača žarnica ima 100W). Če pa tega ne maraš, pa daš v nedeljo zjutraj hrano kuhat, med tem časom pa pospravljaš stanovanje, se igraš z otrokom ipd, potem pa ob 13 uri daš na mizo kosilo. kuhamuha

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. okt 2009 9:06

Hm, to sem pa jaz videla v ZDA, jih imajo prav vsi, kjer sem bila na obisku... lidka [sonce]

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. okt 2009 16:18

kuhamuha, saj boš poročal, kako se lonec obnese pri nas (s tem mislim na naše navade- tako glede hrane, ki 'smo je navajeni' kot tudi splošen vtis). (jaz si predstavljam, da bi skuhala kakšno enolončnico, ratatuli, potem se pa že skoraj neha... karija, npr. pač ne maram...) alibaba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. okt 2009 16:31

alibaba, ko sem bila prvič in zadnjič v Londonu, sem nabavila knjigo "Easy slow cooker cookbook" od Barbare C. Jones, ki ima 280 strani, je razdeljena na poglavja, ki obsegajo predjedi, juhe, enolončnice, ribje juhe (chowders - ali je to to?? Anglistke, help! - namreč, v prevajalniku mi je prevedlo v ribjo juho, v receptih pa rib ni niti za vzorec, pač pa je značilno, da so to kremaste juhe - mogoče pomeni kremna juha????), jambalaye (spet nimam pojma, kaj bi to bilo - ampak na koncu vedno piše, da to polijemo preko vročega, kuhanega riža), potem pridejo zelenjavne jedi, pa perutnina, pa govedina, pa svinjina in na koncu sladice. Torej, ni da ni, v ta pisker lahko po moje stlačiš vse, kar ti pade na pamet.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti