Slow cooker

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

tema odprta - 1. jul 2008 21:42 | ogledi: 21.467 | odgovori: 71

Pred kratkim sem zvedla za neko stvar, za katero sem slišala prvič v življenju. To je takle pisker: http://images.google.si/images?hl=sl&q=slow+cooke (rimljanka, hvala za link). sem že poguglala vse po dolgem in počez, pa nisem nikjer zasledila, če se ga da kupit tudi pri nas. Torej, prosim za pomoč: ga kdo ima, vaše izkušnje, se ga splača nabavit, pohaca veliko elektrike,...... Torej, vsaka informacija je dobrodošla, seveda.

LP 

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jul 2008 7:36

Tole te je rimljanka najbrž neki na*rala, verjetno si mislila tole reč na spodnjih slikah:

Model je " ežoj deluxe " tip experimental 001.

glede elektrike je zelo šparoven.

 

ežoj

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

2. jul 2008 7:59

A ni to Top Shop nekaj prodajal? Ali tisto ni bilo to? Nek cooker je bil, pa ne vem kakšen. Ežoj, kaj imaš pa ti v tistih piskrih? Jelenckova

alberto  

član od: 16.6.2008

sporočila: 29

2. jul 2008 9:12

Jaz sem ga imel ko sem bil na drugi strani luže. Uporabljal sem ga za kuhanje golaža, chili con carne... Menda se lahko kuhajo tudi reberca, kure in podobno. Zjutraj sem na primer porumenel čebulo v navadni posodi in dodal vse začimbe za golaž, potem sem to dal v slow cooker in se je počasi kuhalo dokler nisem prišel domov. Zažgalo se ni nikoli. Ima pa par stopenj. High, low in pa keep warm. Vsaj tako je imel moj. Verjetno pa so reberce tudi dobre mmmmm. Lahko pa narediš podobno če daš v pečico na nizko temperaturo. alberto

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

2. jul 2008 9:13

Se ga da kje kupit pri nas? mišika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jul 2008 10:06

Ja, Ežoj, takega je imela sestra moje stare mame in ga dobro poznam - med škatlo (bila je lesena) in pisker je natlačila slamo ali pa krpe. Ampak nekako mi "ne potegne", ta na štrom se mi zdi veliko bolj eleganten. Pri tistem od tete nisi nikoli vedel, ali je kuhano ali ne. Namreč, jed je zavrela in potem je stlačila pisker med tisto slamo. Poleti je bilo kuhano, pozimi pa bolj slabo. (ma, nekako štirideset let nazaj še nismo imeli tako toplih stanovanj, kot jih imamo zdaj).

Ja, Mišika, točno tole tudi mene zanima. Na googlu sem videla, da jih prodajajo, z zelo različnimi cenami, ampak nikjer v Sloveniji.

LP

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. jul 2008 10:08

ežoj, tebi se pa vedno do solz nasmejim! fresh

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

2. jul 2008 10:20

Ker to bi bilo fantastično nabavit za nas polno zaposlene...zjutraj samo v lonec namečeš in ko prideš domov je kuhano.... mišika

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. jul 2008 14:52

Tudi jaz razmišljam tako kot mišika. Pa sem na ebayu našla za malo morje teh posod. Ampak ne poznam nobene blagovne znamke, ne bi pa rada kupila "enega lonca iz tv prodaje", če me razumete... Mialim, da bi se ga dalo dobiti pošti, ampak najprej je treba vedet kaj sploh... A morda kdo pozna katero od znamk? http://shop.ebay.co.uk/items/__SLOW-COOKER_W0QQ_nkwZ alibaba

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

2. jul 2008 18:23

jaz sem tole videla v Italiji, Kenwoodovega...ampak ne vem v kateri trgovini se ne morem spomnit... ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti