Domači video - montaža

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

tema odprta - 1. jul 2008 11:18 | ogledi: 2.833 | odgovori: 19

Hojla,

nabavili smo kamero, zdaj bi pa malo montirala. Se dobi kakšen fin program na netu: montiranje odsekov filma, dodajanje slik in zvoka?

Se zahvaljujem za vaše izkušnje!

K.Mici

kuharica Mici

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

1. jul 2008 13:07

me veseli, da ste vsaj eni up-to-date s programsko opremo, ki jo uporabljamo! hvala! kuharica Mici

Crystal  

član od: 14.9.2007

sporočila: 7

1. jul 2008 14:11

Jooooj, kako vsestranske ste/smo članice Kulinarike !!! Poleg receptov in kuharskih nasvetov sem res navdušena tudi nad raznovrstnimi temami, ki se pojavljajo na forumu in ravno ta teden moram delat nekaj v zvezi s tem in danes pade ta tema! Super res! Saj verjetno bi ga že našla, ampak bi porabila za to več časa. Mam pa še eno dodatno vprašanje na to, ali mogoče katera ve, kako se video (če se s tem programom sploh da) razdeli na posamezne sličice oz. frame (ampak tko, da je cel video v sličicah, ne samo posamezne sličice, če me razumete ) ? Hvala in lp, Crystal

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. jul 2008 14:49

Ma sigurno se da (še nisem delala tega, samo sem skoraj ziher da JA), malo ga preklikaj, je totalno "user-friendly" katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 01. jul 2008 14:50:25

Crystal  

član od: 14.9.2007

sporočila: 7

1. jul 2008 20:33

Popoldan sem kar klikala , potem sem se naveličala in odločila za posamezne sličice in sem uporabila kar "fotkanje" videa (čeprav ne celega, bi vzelo preveč časa), ampak bo tudi tako vredu Crystal

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

29. jul 2008 16:17

Katka Lopatka! Ali pa kakšna druga! Vsi naši video posnetki so postali sivi. Če želiš gledati v originalu je sivo, če pa kaj obdeluješ - "edit", potem je pa lepa slika. Halo!?! Je mogoče, da račuanalnik ne zmore? DELL inspiron 1520 - po moje bi moral lepo predvajati. Lp kuharica Mici

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

29. jul 2008 16:52

Če hočes delati res kvalitetne stvari, potem čimprej božičku pisati za Appla. Za te stvari so zakon! fresh

Pajama  

član od: 21.5.2008

sporočila: 37

29. jul 2008 19:20

Pa naj še jaz kaj dodam. Za začetnike oz. tiste, ki niste preveč zahtevni je za obdelavo domačega filma super zadeva PINACLE STUDIO. Omogoča vrsto stvari od prehodov, transparence, raznih efektov, napisov, podnapisov, izdelava menujev (kot pri kupljenih dvd-jih kjer lahko izbiraš med poglavji), obdelava zvoka...in še in še.... Najboljše pri vsem tem pa je, da je na oko zelo simpatičen in zelo logičen. Torej vam ni potrebno poznati izrazov (kot naprimer pri programu Adobe Premiere PRO) ampak je vse pokazano z nekakšnimi simboli oz. sličicami. Res zelo, zelo simpl. Mislim, da če si potegnete iz neta zadnjo verzijo tega programa je zraven še predstavitev oz. nekakšen vodič po programu. Hehe, še pasulj je težje skuhat kot uporabljat Pinacle.... Pa veliko ustvarjalne vneme... Pajama

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

29. jul 2008 19:47

Ja Pajaa, cena je pa tud luštna. fresh: v teoriji so appli čisto ok, iz izkušenj pa vem, da se človeku, ki je celo življenje navajen na windowse, ne more prodat appla z drugim operacijskim sistemom, saj se ne bo znašel. Drugače je pa tale apple na mojem božičnem seznamu že kar eno leto, sam kaj, ko je tisti, ki bi ga jaz mela več kot 3000$ kuharica Mici: verjetno je obdelan film v drugačnem formatu kot neobdelan in za neobdelan format nimate nameščenih kodekov za gledanje. Sprobaj ta program: http://www.videolan.org/vlc/. Je za gledanje filmov in popolnoma zastonj, predvaja pa popolnoma vse. Drugače pa če imate HD kamero se slika v originalu vidi, samo ne predvaja tekoče, ker za gledanje HD (high definition) filmov potrebuješ dovolj veliko procesorsko moč, katere pa prenosniki večinoma nimajo. Verjetno imate pa navadno kamero in manjkajo samo kodeki za gledanje. lp Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti