Vege klasike

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 1. jul 2008 10:50 | ogledi: 5.319 | odgovori: 34

Ob prejšnji temi sem se še vprašala, kaj med vegetarijanci velja za klasiko. Nekaj takega kot goveja juha, pečenka, goveji zrezki v omaki (ok, namesto dunajca naj bo ocvrta zelenjava) pa pečen piščanec. Po gostilnah so to ocvrt sir, zelenjava na žaru... Kaj pa ostalo? Meni se zdijo razni tofuji, kalčki podobno kar malo posebni.

alibaba

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. jul 2008 11:05

Osebno mislim, da tukaj takih "pravil" enostavno ni...

lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. jul 2008 11:05

Ja, to ocvrto je že pregreta klasika in naravnost sovražim, ko pridem v kako restavracijo in vprašam za vegi jedi, pa mi najprej vse cvrtje naštejejo. Fuj.

Sicer nisem vegetarijanka, včasih pojem tudi kak kos mesa, ampak resnično samo včasih.

Je pa izbira vedno bolj raznolika.

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jul 2008 11:32

Za gostilne je vege klasika navadno pohan sir in pomfri ali pa sojini zrezki in priloga. Pa zelenjava na žaru, ocvrta cvetača, če ješ tudi ribe in morske sadeže, pa so tu še kalamari in pomfri in ribe na žaru ali kaka morska plošča. Od pic je klasika margarita. Med hitro hrano je klasika sirov burek oz. sirnica/zvrk. Od "neklasike" pa lahko skoraj povsod najdeš kake dobre zelenjavne rižote, potem so tu še štruklji, testenine s paradižnikovo omako, v kitajski dobiš pečen riž z rakci ali samo z zelenjavo, v mehiški kake quesadillas - tortilje s sirom ali kake tortilje z zelenjavo. Veri

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

1. jul 2008 12:38

Še ena klasika: pohani šampinjoni, pomfri, tatarska.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

1. jul 2008 12:59

sem bolj mislila na "nekomercialne" oziroma "anti-menza" klasike. Take, ji si jih nejvečkrat privoščite doma za nedeljsko kosilo, na primer.... Če pa smo že pri gostilnah- kaj pa po svetu ponujajo kot nemesni obrok? A tudi samo cvrtje kot pr nas? Italijo in Grčijo bi izvzela! alibaba

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jul 2008 14:39

po svetu ne vem, na madzarskem (vsaj tam kjer sem jaz bila) pa je bil na jedilniku pod vegetarijanskimi jedmi piscanec z zelenjavo )) LP, R.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jul 2008 21:09

Jah, vprašala si za klasiko, zato taki odgovori;) Če pa misliš, kaj vege kuhamo doma, pa o tem že 3 leta veselo debatiramo tule: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4888 Imaš točno 200 strani, da jih preštudiraš, saj malo se ponavljamo, amapk tako zelo pa spet ne;) Najini najljubiši vege recepti so gotovo naslednji: testenine s paradižnikovo omako, zelenjavni vok s kakimi kitajskimi rezanci ali rižem, ajdovi štruklji, njoki z gorgonzolino omako, zelenjavni narastek, zelenjavni ali gobov kiš, sirovi vlivanci, špinača z mandlji plus soparjeni kruhki (ala gluhi štruklji), polnjeni paradižniki s kuskusom, zapečena polenta z zelenjavo (in lahko še kako ribo) v pečici zelenjavna pica rižote z zelenjavo, najina najljubša je s papriko rizi bizi če šteješ še morske sadeže pa polnjeni kalamari ali pa na ponvi po grško s pirejem iz suhega graha domači pesini rezanci s pestom in školjkami (tega zdaj ne smem ) ... A bo za začetek? PS: ko sem pa zdajle lubija vprašala, kaj so njegove najljubše brezmesne jedi,mi je pa kot iz topa ustrelil: tvoja čokoladna torta, hehe. NO, med glavne je uvrstil tele zgoraj, tak da ga zgleda kar poznam;) Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. jul 2008 22:09

Veri, zaupaš recept za sirove vlivance................ proooooosim katjushka

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. jul 2008 9:53

Veri, bolj v to smer sem mislila, ja. To so res vsem znane in ljube jedi, ampak ko želim pripraviti kaj brez mesa, se jih pa ne spomnim... Pa na kakšno jed sem še asociacijo dobila: ocvrt kruh zraven ššpinače, pa marelični cmoki, pa ratatuli, pa pečena rdeča paprika s sirom... 200 strani pa res ne grem brat... bom pa malo pokukala gor. A si noseča, Veri? Čestitke? alibaba

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. jul 2008 10:18

Veri, a sem zaradi dopusta kaj zamudila katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti