Vege klasike

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

4. jul 2008 7:42

Zadnje čase je pri nas zelo popularen kebab. Nekje imajo v ponudbi celo vegetarijanski kebab. Mogoče kdo ve, kakšen je sploh takšne vrste kebab? Celinski tajpan

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 10:49

Vegetarijanski kebab? Meni se zdi to že kot vic..... Sicer pa si predstavljam edino na palico nabodene "zrezke" iz sojine zmesi, ki jih pečejo ne enak način kot pravi kebab...čeprav ne vem, kako bi to v praksi izgledalo. Zame so vsi nadomestki kot so "vegetarijanske hrenovke", "vege čevapčiči" precej smešni...pa industrijsko pripravljeni so gotovo polni raznih ojačevalcev okusa in barvil. mamaF - Mojca

Celinski tajpan  

član od: 7.5.2008

sporočila: 45

4. jul 2008 10:59

MamaF, kar se tiče vegetarijanskega kebaba si nisem izmislila nič. Res ga imajo nekje v ponudbi, ampak zanimalo me je samo to, če kdo ve, kaj je v njem. Celinski tajpan

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

4. jul 2008 11:07

V eni pekarnici v Šiški -pri LPP imajo vegi kebabe-zelenjava enaka kot pri mesnem samo brez mesa. lp. jagodas

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 11:07

Ne me narobe razumet, meni se zdi samo hecno, kaj vse si prodajalci izmislijo (saj tudi izraz "pica burek" je hecen, a ne). Oprosti, nisem hotela tebe užalit, samo res se mi zdi hecno, da je lahko ena taka tipična mesna jed, kot je kebab (ali pa čevapi) sploh vegetarijanska... ...in razen soje kot nadomestka za meso si ne predstavljam, kako bi se to dalo izvesti. mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 04. jul 2008 11:10:43

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jul 2008 11:10

jagodas je napisal/a:
V eni pekarnici v Šiški -pri LPP imajo vegi kebabe-zelenjava enaka kot pri mesnem samo brez mesa. lp. jagodas
Jagodas, a to pomeni, da ti v kruhek zavijejo vse, kar si ljudje sicer naročijo kot prilogo k mesu , ali je zraven še kaj namesto mesa (sir, soja..). mamaF - Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jul 2008 13:47

Saj te t. im. vege kebabe imajo tudi drugje. Zelenjavo in prelive navadno zmečejo noter, sem pa na Zaloški dobila slani mladi sir noter.

Drugače sem pristaš falaflov na Trubarjevi.

Loni Makaroni

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

4. jul 2008 14:17

MamaF, če je notri sir ali soja pa ne bi vedela, sem bila slučajno v pekarni, ko je tip pred mano naročal vegi kebab, sem prodajalko malo čudno pogledala češ a to tudi obstaja pa je rekla da ja in da je razlika samo v tem da notri ni mesa, zelenjava pa omake pa enako kot pri mesnem. lp, jagodas

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jul 2008 18:27

Hvala za želje in pesti, punce! Še par idej, precej sladkih, za otroke: - bučkini ocvrtki z neko prilogo in omakco - tople kumare in pire krompir - marelični, slivovi, ... cmoki - testenine z makom - ribja ali zelenjavna lazanja - zapečeni makaroni s sirom - sirovi štruklji - grisov štrukelj z brusnicami - idrijski žlikrofi z maslom namesto z mastjo (in brez ocvirkov;) in kaka zelenjavna omakca - špinačni ravioli s sirovo ali paradižnikovo omakco - solata s tuno in popečenimi kruhki - gluhi štruklji z zelenjavno ali gobovo omako - ajdova kaša z gobami (a sem to že prejšnjič napisala?) - prosena pita z bučkami Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. jul 2008 19:27

Veri, super, da se tako trudiš z idejami, saj imam tudi jaz napisan seznam, ki ga pogledam, kadar mi zmanjka idej oz. v hladilniku ni kaj posebnega za porabit. Bom tvoje ideje dodala na svoj seznam in ga ob priložnosti preizkusila. katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti