Vege klasike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2008 11:32

Hehe, katjuška, tole je sicer že malo starejše kot dopust;), cca 3 mesece, ampak saj veš, da naša štorklja skoz obljublja obiske... No, midva sva jo povabila, da nama januarja prinese (predvidoma) še eno punčko:) Za čestitke je žal še malo prezgodaj, ker je trenutno precej tvegano vse skup, sem ravno ta vikend iz bolnice prišla - ful močna krvavitev, del posteljice se je odluščil, pa seveda visoko tveganje za spontani splav (tam smo jedli tisto špinačo s pirejem in ribo;), tak da ni vse ravno po planih, ampak zaenrkat je miška živa in lepo raste in to je glavno! Jaz se bom pa že pocajtala, vsaj upam... Lubija je itak v gl. zame skrbelo, pa mu pravim, da kopriva ne pozebe, pa si ne da dopovedat, da spadam med koprive;) Samo smem nič, pa tudi ne morem, če sem čisto iskrena in sem čisto nesrečna zato... Ne smem cartat tamale oz. lahko jo na tleh, pa še to ne sme plazit čez bušija, dvignit je ne smem, nosit je ne smem, skratka nič, lubija niti pogledat ne smem, hodit pa itak niti ne morem kaj več kot 100 m... Prej so mi rekli, da lahko vsaj lažja gospodinjska opravila delam in sem včeraj naredila kosilo (paradižnikovo lazanjo), sem jo delala 3 ure malo po malo (sicer naredim lazanjo z domačim testom v dobri uri, zdaj pa sem 3 ure pacala lazanjo s kupljenim testom...) in sem bila na koncu čisto fuč, vse me bolelo, pa kar meglilo se mi je pred očmi... Tak da danes sem bila pri g. in mi je prepovedala čisto vse (pa ji niti nisem tega povedala...), tudi piskra ne smem dvignit, baje... Ležat pa počivat... Uuuueeeeee!!!! Ampak ko pogledam mojo malecko, pa si rečem, da je vse vredno, samo da bi ratalo:) Držite pesti, mogoče mi bojo pa prav prišle!:) Veri

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. jul 2008 11:47

Č E S T I T K E Pa lepo da skrbite, da bodo imeli moji fantje večjo izbiro...... Vsekakor držim pesti, tudi na nogah................drugače pa ne skrbi, vse se bo uredilo, saj v bisvu druge možnosti sploh ni, a ne. V takšnih primerih je dobro upoštevati navodila gin., ona že ve.... Vredno pa je v vskem primeru.......Jaz sem bila bolj med srečnicami kar se tega tiče, saj kaj drugega kot slabosti in manjših nosečniških tegob v bistvu ni bilo..... Sicer smo v prvih meseceh jedli bolj testenine s kakšno že pripravljeno omako in vloženo peso (solata je bila že luksus, saj sem bila takrat zelo utrujena pa še precej slabo mi je bilo) .......drugače pa poglej tako, sedeti pred računalnikom in brskati po KulSlo pa menda ni prepovedano. LP P.S. Če boš imela voljo, pa le napiši recept za tiste sirove vlivance, saj me še vedno zanima. katjushka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2008 11:49

Aja, sirovi vlivanci, veš, da, ni problema: SIROVI VLIVANCI 500 g moke 4 jajca 250 ml mleka 1-2 žlički soli 200 g sira 2 čebuli 3 žlice masla sol in poper Moka je lahko samo bela ali mešana, nama so bili všeč pirini vlivanci, recimo. Namesto mleka lahko daš vodo. Sol po želji več ali manj, lahko dodaš še druge začimbe. Če želiš rdeče vlivance, daj sladko papriko, če živo rumene, pa kurkumo, recimo... Zadeva je pa silno enostavna: stepeš jajca, dodajaš izmenoma moko in mleko in enkrat vmes še tisto sol in eventuelno začimbe in stepaš testo z mikserjem, dokler se ne pojavijo gor mehurčki. Testo je podobno kot za palačinke, samo malo bolj gosto, tako da teče iz žlice ampak bolj v težkih kapljah. Sicer se vlivance da naredit iz vseh možnih gostot testa - od takih, da jih naribaš (čisto trdo testo), do takih, da jih vlivaš not z vrečko (zelo redko testo). Tak da v bistvu ne moreš zafrknit. Ti so nekaj vmes in se jih v slan krop stisne skoz stiskalnico za vlivance ali skozi tisto pripravico za stiskat krompir ali skozi cedilo z velikimi luknjicami (to je daleč najbolj svinjska varianta)... Poizkusila sem že vse živo in moram priznat, da sem prav srečna, da sem enkrat žrtvovala tistih nekaj evrov za pravo stiskalnico za vlivance;) Gre lažje, pa manj je svinjarije. No, torej, ogreješ pečico na 220 stopinj, daš not pekač, da se bo segrel, naribaš sir in narežeš čebulo na malo bolj debele kolobarje - ne te bit strah, boljše je, če so debelejši, sicer prehitro porjavijo oz. se zažgejo in postanejo suhi v pečici. Zavreš vodo in skuhaš prvo rundo vlivancev. Pobereš jih ven s penovko in daš v ogret pekač, ki si ga mela v pečici. Posoliš in popopraš, potreseš čez nariban sir in daš v pečico. Narediš drugo rundo in tako naprej, dokler ne porabiš vsega testa. Na vrhu mora biti sir. Vsakič vmes, ko kuhaš novo rundo vlivancev, daš pekač s prejšnjimi v pečico, da se sir vedno lepo stopi vmes. No, na koncu še na maslu prepražiš čebulo, ne do konca, samo da postekleni in uvene in daš to lepo na vrh vlivancev in popečeš, da je lepo zlato rjavo. Njami! Tiste vmesne runde kar dobro začini, vsaj če imaš moške doma. Čebulo lahko daš tudi vmes not,če vam je všeč, samo potem je rabiš več. Upam, da vam bo všeč! Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 03. jul 2008 18:49:55

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. jul 2008 18:56

Sem popravila - 220 stopinj, ne 200. Katjuška, hja, na žalost so še druge možnosti, moja g. mi je rekla, da je imela dve s hematomom, ki sta lepo rodili - ni mi povedala, koliko jih je imela, pri katerih se to ni zgodilo, ampak ni ravno rosno mlada, tak da verjetno jih je bilo precej več... No, jaz sem seveda prepričana, da bom tretja;) Tako da ravno zaradi teh drugih možnosti pa pazim, ker mi niso všeč, všeč mi je samo možnost, da naju enkrat januarja začne zbujat še ena punčka;) Sedet ni čisto prepovedano, vendar moram v gl. samo ležat, če pa že sedim, morajo bit noge dvignjene, tak da je malo smotano za k računalniku; saj mi bo lubi net do leptopa napeljal, pa bo boljše;) Pa dokler je moja mami tu, itak ne smem bit nič na račkotu, ker seveda to "ni zdravo";) Kaj čem, zdaj nisem v poziciji, da bi se lahko kregala, je treba potrpet;) Hvala za lepe želje! Veri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. jul 2008 19:51

Veri srečka nosečka torej sladoled v mestu odpade, bova pa Ronjo prišla merkat, da dobimo kake izkušnje za doma Srečno in predvsem merkaj bebiko, sem v mislih s tabo in držim pesti, da se vse ok izteče...

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

3. jul 2008 20:40

Veri ,tudi jaz držim pesti zate, da se vse dobro izteče. Tudi jaz sem 3 mesece strogo ležala v bolnici, potem pa sem rodila krasnega sina.Kar korajžno-rezultat na koncu bo ČUDOVIT! linolina

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jul 2008 20:54

Veri,

Seveda držim pesti!

jasna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2008 21:19

Veri, moja zelo dobra prijateljica je šla skozi isto kalvarijo, njena drugorojenka je danes zdrava 15mesečnica. Je bilo pa resnično hudo, ker se tudi s kavča ni mogla več sama dvigniti, naveličana vsega, od branja naprej. Njen fantič je pa bil čez teden pri tašči, ona pri svojih starših, čez vikende pa ga je njen mož vozil k njej. Sliši se kruto, ampak ro je bila edina možnost, če ni hotela cele nosečnosti preležati v bolnišnici. So imeli skoraj pol leta velike selitve čez celo Slovenijo. Ampak samo punčico pogledaš, pa je vse pozabljeno.

 

Drugače pa so meni izredno dobre tortilje z vsemi možnimi nadevi, paelja brez mesa, fižol po louisiansko, falafli, gratinirani kaneloni. Pa vse skutno- oziroma rikotino-špinačne kombinacije. Raznorazni slani zavitki iz vlečenega ali listnatega testa, da ne omenjam indijske kuhinje... Pa nam geografsko bližje bruskete, od pic mi je pa izredno dobra z bučkami ali pa s paradižnikom in mozzarello.

V Parizu sem v Latinski četrti uživala že samo v vonjavah, kaj šele v okusih, pa da na židovsko četrt in njihove košer jedi ne pozabim.

Kot vidite, ne jem ničesar od tako imenovane klasike.

Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. jul 2008 21:43

Veri, držim pesti in mislim nate! Vse bo še dobro, zaupaj! fresh

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. jul 2008 23:19

Tole je pa nekaj čisto drugega kot sem si predstavljala............... že bere se dobro, kakšno je potem šele ko zadiši iz pečice, tako da bomo definitivno poskusili. Hvala za podroben recept. P.S. Danes sem si končno nabavila aparat za sladoled, tako da bom lahko poskusila tudi tvoje recepte za sladoled. katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti