Beljakovi poljubčki

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

tema odprta - 30. jun 2008 14:55 | ogledi: 6.032 | odgovori: 6

zanima me, kaj naredim narobe, da ko naredim bele kepice iz beljakov,sladkorja ter limoninega soka, nato jih stisnem na peki papir, ter dam sušit v pečico se mi razlezejo, pa tud na rumeno se mi obarvajo. Ko jih vzamem ven, ko se mi zdijo dovolj suhi, pa se mi čez nekaj časa omehčajo, v škatli kamor jih shranim pa se mi radi zlepijo. Pomagajte mi odkrit napako, ki jo delam, da ne bom izgubila volje do njih, saj jih imata sinova zelo rada. Upam,da boste vedele za kaj se gre mislim, da je nekje objavljeno pod oblački v kulinariki, le da tam so čudoviti. hvala za pomoč.

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

30. jun 2008 15:10

A jih res zelo dolgo stepaš? Najmanj 20min je potrebno stepanje beljaka in šele nazadnje se doda počasi sladkor in čisto na koncu malo limoninega soka.Da ti porumenijo imaš najbrž prevročo pečico. Jaz jo vklopim na 50 stopinj in nič več, raje manj in jih sušim celo noč na peki papirju (ker drugače gredo zelo težko od pekača). Ko se ohladijo, jih zaprem v kovinsko škatlo in čakajo zelo, zelo dolgo brez problemov. Pa veliko uspehov vnparej. oliva

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

30. jun 2008 15:46

Tudi jaz delam podobno, le brez limoninega soka dodam pa ščepec soli. Dvaa dni nazaj sem jih delala za eno fešto in so čudoviti, okrasila sem jih še z drobnimi (perlicami podobnim) belo zlatimi pikicami. tutifruti

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

30. jun 2008 15:59

No, jaz ne stepam 20 minut, ampak le, dokler ni tako trd, da ko obrnem skledo, ne steče dol. Potem PO ŽLICAH med stepanjem dodajam sladkor (na 1 beljak gre 50 g sladkorja). Limone ne dodajam. Ratajo precej trdi, ne razlezejo se. Iz 4 jajc mi grejo na tri pekače od pečice. Pečico segrejem na 50 stopinj in vklopim ventilator, vse tri pekače dam v pečico. Sušijo se vso noč. Bolje več kot manj (saj presušiti se itak ne morejo :) ). Zdržijo pa, kot pravi Oliva, zeloooo dolgo. Če so dovolj suhi, se ne zmehčajo. Eni priporočajo med peko večkrat na stežaj odpreti pečico, da gre sopara ven. Zato so potem bolj beli. Jaz tega pač ne počnem (kdo bo ponoči vstajal :) ). Atina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

30. jun 2008 20:26

Jaz pa jih naredim takole: na vsak beljak dam 70 g sladkorja in stepam nad soparo cca 15 minut, potem jih nabrizgam na pekače in pustim da se posušijo kar sami (jih dam na kakšno višjo omaro da nikogar ne motijo, oziroma pozimi na peč). Sušijo se res kakšne dva, tri dni, ampak pa zmeraj ratajo in vedno so čisto beli Zdržijo res zelo dolgo v zaprti škatli. *Alisha* Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 30. jun 2008 21:51:01

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

1. jul 2008 10:23

hvala vsem za vse prejete nasvete. Upam, da mi bo sedaj uspelo, jaz sem vedno stepala toliko časa, da ko sem skledo obrnila, da mi ni masa padla ven. Dam pa 50g mletega sladkorja na beljak, včasih pa tudi potrosim pisane mrvice po teh kupčkih, da je bolj veselo za v roke vzet, sploh za otroke.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti